Trávník plný plevele

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 1. 2009 11:32

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 30. 1. 2009 18:24

Jetel by mně v trávníku zas tolik nevadil. Docela pěkně zahušťuje travní koberec, zvláště když se častěji seká. Jinak jiné plevele se dají zlikvidovat selektivním herbicidem
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 1. 2009 21:04

Plazivý docela vytlačuje trávu a pomalu schne, takže zalepuje sekačku. V trávníku by měly růst jen žampiony a jiné dobrůtky.
Loni jsem první přejel sekačkou už v dubnu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 30. 1. 2009 21:15

Mám stejný názor.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 1. 2009 23:18

Jetel je vždycky poslední vzdorující v usychajícím trávníku! Každý rok, když přijdou sucha vydrží jakž takž zelený, i když z ostatních travin jsou už jen drolící se kousky. A vždycky se vzpamatuje celkem bez úhony. Tak vítám, že se pomalu rozrůstá (a podrůstá) v tom našem chudáčkovi - trávníčkovi :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 1. 2. 2009 10:22

Pokud se vám nelíbí ani jetel v trávníku, tak jej nezbývá nic jiného než celý zlikvidovat totálním herbicidním přípravkem, projet to rotavátorem a založit úplně znovu. Pokud máte plevele jen trošku, využijte speciální přípravek, který vyrábí firma Fiskars. Jde o vyrývačku plevele, kdy bez jakéhokoliv ohýbání pohodlně vyrýpnete plevel ze země. Ale hodí se jen na mírně zaplevelené trávníky, což asi u vás není.
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tymian61 5. 3. 2009 11:56

na trávníky jedině bofix .je dražší ale spolehlivý
tymian61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod izoltech 6. 6. 2009 18:47

TREBA NECHAT BURINU ABY MALA DOST LISTOV NA PRIJEM HERBICIDOV. JA POUZIVAM LONSTAR A MIZNE VSETKO.
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 6. 2009 19:17

Já tam mívám plazivý rozrazil a sedmikrásky a výborná je vertikutace a pak ručně dočistit - ale je to hrozně pracné, nicméně docela relaxační.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 6. 2009 19:42

Sedmikrásky a bílý drobný jetel už necháváme v trávníku růst: v době sucha je to pak jediné, co jakž takž přežívá :kuk:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod izoltech 6. 6. 2009 19:51

musite zalievat ;-)
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 6. 6. 2009 22:38

Zálivka je dobrá, ale pokud není čím zalít, tak se nedá nic dělat, jen koukat, která rostlina líp přežije takové období s dlouhodobým nedostatkem vody (třeba tři, čtyři týdny ani kapka deště) :shock: .
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod izoltech 7. 6. 2009 11:47

to ano, ale aj na toto uz mysleli. Treba namiesat travnikove semeno z druhov, ktore nepotrebuju tolko vlahy ako klasicke semena. Jedym z takych je aj golfova trava. Ta nepotrebuje tolko starostlivosti ako normalna a nema ani taku vegetecnu schopnost.
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 6. 2009 21:30

Souhlasím s vámi, jenže to bychom museli založit úplně nový trávník na celé zahradě. Tenhle už pamatuje i minulé majitele, ale totální obnova téměř dvaceti arů, je nad naše síly a finance :hm ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod izoltech 8. 6. 2009 11:45

ja zase nesuhlasim s Vami. da sa to aj postupne. Existuje druh travy, ktora sa postupne rozrasta sama. Takze sa treba len spytat. Napr. lipnica jednorocna je v pohode druh travy a nestoji tolko financii. Poslite mi foto toho pozemku , aby som videl travu a ja Vam poviem co s tym. poslite mi to na moj mail. paraidse@post.sk
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků