Jak vypěstovat jehličnan ze seminka

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 21. 1. 2009 02:45

Ale v těch kelímcích mám jen opravdu málé semenáčky. Ty větší už mám v klasických květináčích ať už plastových nebo keramických aby to nevypadalo tak nějak divně, že? :nenapadne A pak už jen do země na zahradu. ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 1. 2009 15:55

Fidych píše:... a ta klamerka :?:

klamerka neni sponka ale kolíček na prádlo.chacha :shock: :-D :-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 1. 2009 23:05

Mně nosí všicni známí pidikvětníky od rostlin, co si nakoupí zjara. Jeden čas jsme byli zavaleni kelímky od jogurtů, hořčice a všemožných pochutin - ani se s kelímky moc šetřit nemuselo ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 22. 1. 2009 02:00

Já třeba po debatě z jedním známým, jsem začal používat takové ty kelímky od kafe z automatu. Což o to, kelímek jako kelímek - finta je v tom, že klasické plastové květináčky mají dno prošpikované jako cedník. Né, že by to bylo špatně, ale veškerá přebytečná voda odteče pryč a nebo jí zachytí podmiska, :pozor pokud je pod každým květináčem. Přes jaro a podzim to je dobré, ale v létě, jak trefí hice, tak nestačím zalívat a záleží taky podle druhů rostlin jak příjdu domů z práce, tak už jsou kolikrát úplně povadlé. Odtokové dírky v kelímku udělám tak 2-3cm ode dna, takže spodek drží jakous, takous zasobu vláhy a zároveň né moc velkou na to, aby zahnily kořínky. Rostlinky tak vydrží trochu déle...... :-) ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 1. 2009 07:02

Fidych píše:Mně nosí všicni známí pidikvětníky od rostlin, co si nakoupí zjara. Jeden čas jsme byli zavaleni kelímky od jogurtů, hořčice a všemožných pochutin - ani se s kelímky moc šetřit nemuselo ;-)

Tak to jsme dva, Mě nosí noviny , igelitové tašky a květináče a kelímky.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 08:06

Daniel Bozner píše:
Fidych píše:Mně nosí všicni známí pidikvětníky od rostlin, co si nakoupí zjara. Jeden čas jsme byli zavaleni kelímky od jogurtů, hořčice a všemožných pochutin - ani se s kelímky moc šetřit nemuselo ;-)

Tak to jsme dva, Mě nosí noviny , igelitové tašky a květináče a kelímky.

a mám to zadarmo ! 8-P také zásobuji našeho místního pana zahradníka kelímkama :lol: :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdrozdova 25. 1. 2009 18:32

Vážení také bych chtěla něco málo přispět, vypěstovala jsem ze semen 100 boroci a nekolik javorů. Delaly mi ty stromečky velkou radost.. Pěstovala jsem je 7 roků ,přesazovala do kontejnérů, už byly tak velké, že je dostal syn a zasadil je na Vysočině, i když semena pocházely z Plzně z malého kopečka CHlum. Jeden jsem si nechal na Vánoční svátky a už 3 rok nán zdobí obývák o Vánočních svátcích. Zdrozdová
Zdrozdova

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 1. 2009 20:16

To jste musela mít docela smíšený les co? já jednou skoušel zasít z borovice a až měly 4cm tak nevím co ale všechny odešly :-[ :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 1. 2009 21:29

Já pěstuji ze semene stříbrňák v květníku už sedmý rok, a nějak moc neroste, jestli má přes 20 cm, tak má hodně :-[ . Ale moc si ho nevšímám, to on sám...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 25. 1. 2009 21:40

asi proto, že je v květníků, též jsem mněla dva roky "vánočníů a byl pořád stejný když jsem ho zasadila na zahradu tak za dva roky se "rozjel" Dostaly kořeny prostor
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 1. 2009 22:14

Přesazovaný je už po několikáté, ale patrně přírodní prostor by bylo to pravé, ne nějaký "hrnec", to je pravda :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 5. 2009 20:47

Borovice (tuším černá) je vypěstovaná ze semínka, stříbrný smrček vpravo taktéž. Pak jsem měl ještě jeden trochu menší, který exmanželka vykopala, vrazila do kýble, a hodlá si ho přestěhovat do nového bydliska. Co na tom, že ten stromek nejspíš zajde, protože v tom kýblu nevydrží, hlavně, že ho nebudu mít já :'( .

Obrázek Obrázek
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 5. 2009 20:49

Tak to je ale škoda stromku když už tak vyrostl
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 18. 5. 2009 21:09

Tak Tome,to je drsny :-|.Skoda toho stromku,ktery stejne za nic nemuze :-|.Ale co uz?
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 17. 7. 2015 08:36

HanaT píše:od loňska jsem měla naseté černé borovice a dneska jsem sázela jejich sazenice do koflíčků.a zítra naseju abies concoloru/jedli ojíněnou/,je ale dost náchylná na padlí tak se musí stříkat.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků