aký vysiať druh trávy na novo zavezený dvor?

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hurkar 6. 2. 2009 15:07

Chcel by som sa opýtať, zdedili sme chalupu na vidieku a nejako postupne si to zveľaďujeme. Aký druh trávy vysiať na dvor ktorý sme v jeseni zaviezli s hlinou. Žiadne špeciálna zmes v podstate sme potrebovali zrovnať terén tak sa naviezlo čo bolo po ruke. Dvor je teraz rozmočený a chcel by som taký druh trávy, ktorá by tú zeminu spevnila tak žeby sa po tom dalo chodiť aj za mokra. Počul som niečo o svahovej zmesi trávy. Akú má vyhodu takýto trávnik prípadne nevýhodu. Alebo čo doporučíte?
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 2. 2009 17:23

Nejsem odborník ale není to tak jednoduché musí se vybírat podle zátěže podle toho jest li po něm budete jezdit chodit atd.jest li je ve stínu na slunci je toho moc
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 6. 2. 2009 17:30

cca dvanásť árov dvora cez deň na slnku k večeru polotieň. Autom po ňom chodiť nechcem, upravím pre neho stánie na nejakej dlažbe, najskôr zámková ;-)
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 2. 2009 18:45

Ještě je prý nejlepší sít na podzim nebo teď na jaře ale je lepší když vám poradí v prodejně
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 2. 2009 21:05

tak jsem to hledal je to tu rozděleno na 4 druhy okrasný trávník,trávník pro rekreaci,pro extrémní podmínky a trávník na krmení,nebudu to rozepisovat ale doporučují tu směs standart -obsahuje druhy a odrůdy s rychlím počátečním růstem které se postarají o brzké zapojení porostu a vytvoří příznivé mikroklima pro vývoj vytrvalejších druhů .a doporučují tr.směsi která obsahuje Kostřavu ovčí a kostř.červenou nejsou prý tak náchylné na úpal a sucho víc vám už opravdu nepomůžu :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 6. 2. 2009 22:18

Super, ďakujem! Pre mňa je každá rada dobrá. Chalupu čakajú ešte stavebné dokončovacie práce a tak sa bude musiet po dvore chodiť. Niečo som si naštudoval na internete, zbieram rady a skúsenosti iných. Na jar musím ten dvor este zrovnať po bagre, vyzbierať kamene skrátka este tam je dosť práce.
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 3. 2009 23:46

Ale sejte brzy, pak jak je teplo, snadno přesychá a musí se zalévat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 1. 6. 2009 10:53

tak po čase som tu znova s prosbou o ďalšiu radu :oops:

výsev som robil 14 mája a po dvoch týždňoch vzišlo to čo je na poslednývh fotkách. Viem že prvé kosenie je iba kosou ale jedná sa mi o dosiatie trávy na miestach kde sa neujala. Mám to robiť tak ako pri výseve t.j. prekypriť vysiať prisypať poválcovať a polievať ako doteraz? asi je to logické ale napr teraz to bude problém s kyprením lebo už prší a zem je rozmoknutá, alebo stačí ju teraz keď prší rozosiať a prisypať zeminou, pieskom (ktorého mám na takú plochu dosť) ...

tu je pár fotiek

http://picasaweb.google.sk/hurkar1/Podk ... Dsla3KpgE#

privítam vaše ďalšie rady
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 1. 6. 2009 16:37

No mně se to taky stalo ale já to jen prohrábl hráběma a posypal nebo podsil a zas pohrabal a zaválel
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 7. 6. 2009 21:50

hurkar píše:tak po čase som tu znova s prosbou o ďalšiu radu :oops:

výsev som robil 14 mája a po dvoch týždňoch vzišlo to čo je na poslednývh fotkách. Viem že prvé kosenie je iba kosou ale jedná sa mi o dosiatie trávy na miestach kde sa neujala...

privítam vaše ďalšie rady


...myslel som, že mi ešte niekto poradí, ďakujem ra.cermak za vašu skúsenosť. budúci týždeň ma čaká prvé kosenie. ten výsev podľa predajcu trávy mám robiť až po prvom kosení.

dvor po troch týždňoch je už celkom pekne zelený:
http://picasaweb.google.sk/hurkar1/Podk ... Dsla3KpgE#
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izoltech 8. 6. 2009 12:35

treba to vyberat podla zataze, miesta, na co je travnik urceny, zavlazovanie, tien, atd. to je dost malo napisane o tom. :-)
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 6. 2009 16:26

Není zač
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boleromann 30. 10. 2016 17:15

Mám podobnou otázku..mám nově naveženou hlínu před domem a ještě tam nějaká přijde,ráno je tam stín a před polednem až do večera tam bude svítit.Vůbec se v druhu trav nevyznám..kterou mě doporučíte? děkuji
ps.: mám z jara před výsevem vámi doporučeného trávníku ještě něčím prohnojit?
boleromann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trávníkář 24. 7. 2017 19:03

Asi už jste si nějak poradil, ale pokud jste ještě nezasel, tak osobně bych vysel nějakou univerzální směs a uvidíte. Pokud budete méně zalévat, pak jsou i směsi pro slunná místa, když tam budou běhat děti, tak pro zátěže. Hnojení - tady bych postupoval podle návodu, který výrobce v balení uvádí. Travní směsi můžete najít třeba tady http://gardencentre.cz/produkty/travni-smesi/.
Trávníkář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků