Co je to za jehličnan a jak dál...?

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 1. 2009 18:36

Je doma si 3rok nebo 4 přesně nevím ale mamka ji nebo ho měla v obyváku ale tam se mu vůbec nedařilo tak jsme ho daly na chodbu sice není tam moc světla ani tepla ale není tam zima a začalo se mu dařit :!: :-[ :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 1. 2009 18:49

Díky moc za odpověď! Podle toho, co píšete, opravdu potřebuje spíš chladnější prostory, což vysvětluje, proč se mu v obyváku nedařilo. Hm, tak budu muset zapřemýšlet. :hm
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 23. 1. 2009 01:38

HanaT píše:
Martin-Br. píše:Na zahradě máme vysázené dva stříbrné smrky. Nevypěstoval jsem je ze semínka, ale byly před nějakou delší dobou zakoupeny buďto někde ve školce nebo nám je někdo kdysi dal, každý zvlášť. Jsou vysoké 8 a 5 m. Divné, nebo alespoň z estetického hlediska velké mínus je v tom, že kmen od spodu je nepřirozeně vykřivený, asi jako nějaká hokejka a pak už roste pěkně rovně a má hezky tvarovanou korunu. Proč je dole takový vyhnutý :?: Málo světla, prostoru, nebo už byla sazenička křivě rostlá, toť otázka. Je to jen u těch stříbrných smrků. Obyčejné smrky nebo smrk Omorika, borovice a jedle to nemají. :hm
Pokud by někdo věděl co to mohlo způsobit nebo jak se tomu případně vyhnout, prosím odpovězte... :?: Děkuji.

zkuste to vyfotit a poslat na forum,potom vám řekneme s jistotou čím to je.
může to být buď roubováním nebo jako semenáček špatně zasazen a pak vytváří takzvané hokejky,a ještě jedna možnost ,mohl to být dvoják a po vystřižení jednoho výhonu zůstane taky kolínko.


Dobře tedy, vyfotím je a fotky pošlu, ale hned tak to asi nebude. Možná o víkendu. Roubovance to podle mě nebudou, jsou to obyčejné stříbrné smrky, takové ty co rostou "až do nebe" Roubovance si drží menší vzrůst jestli se nemýlím.
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 1. 2009 07:08

Mohou to být roubované smrky, když se naroubují ze silného výhonu poblíž vrcholového tak mají celkem bujný růst. Ve školkách jim ani nic jiného nezbývá protože vrcholových výhonů je k dispozici jen několik. Oni totiž semenáčky mají málo opravdu stříbrných jedinců. Takže se roubují.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 1. 2009 10:35

Paní Katko asi tak nějak přežívá Obrázek
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 1. 2009 10:41

A kolik tak stupňů v místnosti máte? Vypadá, že se mu daří. A to je vedle něj radiátor, že?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 1. 2009 10:56

Jak kdy 15-18 radiátor tam je ale je to na chodbě tak se tam moc netopí :-[ :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 1. 2009 16:32

Daniel Bozner píše:Mohou to být roubované smrky, když se naroubují ze silného výhonu poblíž vrcholového tak mají celkem bujný růst. Ve školkách jim ani nic jiného nezbývá protože vrcholových výhonů je k dispozici jen několik. Oni totiž semenáčky mají málo opravdu stříbrných jedinců. Takže se roubují.

pan Daniel má pravdu ,asi tak ze sta setých vám vyroste deset stříbrňáků,proto se ropubují na podnož smrku ztepilého a rostou do výšky až 20 metrů.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 24. 1. 2009 01:03

HanaT píše:
Daniel Bozner píše:Mohou to být roubované smrky, když se naroubují ze silného výhonu poblíž vrcholového tak mají celkem bujný růst. Ve školkách jim ani nic jiného nezbývá protože vrcholových výhonů je k dispozici jen několik. Oni totiž semenáčky mají málo opravdu stříbrných jedinců. Takže se roubují.

pan Daniel má pravdu ,asi tak ze sta setých vám vyroste deset stříbrňáků,proto se ropubují na podnož smrku ztepilého a rostou do výšky až 20 metrů.


Ojéj, tak to jste mě ale vůbec nepotěšili... :-(
Zasadil jsem si pár semínek stříbrného smrku a vůbec by mě nenapadlo, že z nich vyrostou smrky "více či méně obyčejné" To bych teda nevěděl o tom roubování... :hm
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 1. 2009 13:48

my to ve školkách takhle běžně provozujem,až vám vzejdou obyč,tak je zkuste naroubovat.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 24. 1. 2009 15:19

Vyzkoušet to můžu, ale ještě nikdy jsem to nezkoušel. Není to složité, ale netuším jaká je úspěšnost, abych nakonec nepřišel i o ty obyčejné... 8-P :hm
P.S.: mám je vyfocené, ale musím počkat až se trošku uvolní vytížení na serveru Ukažto........ :roll:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 1. 2009 17:18

Babička měla pokojový smrk léta, rohová místnost s okny na východ a jih, jen nebyl u okna, ale v místnosti. A vždycky se chodilo pro dešťovku. V pokoji se topilo klasickými kamny. Ale zdobit nejde, větvičky jsou jemné a ohýbají se. A to byl dobře 1,7m.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 24. 1. 2009 17:49

HanaT: Tak tady jsou ty fotky, některé jsem původně nechtěl ani nahrávat, protože budu muset na jaře pár stromů asi vyřezat. Na některých místech už to žačíná být dost zahuštěné. A pak bych si uřízl i třebas ten roub. :-)
http://ukazto.com/?id=7784027&klic=uKCIYCTC&overall=1
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 1. 2009 18:10

Máte hezkou zeleň. Ty štříbrné smrky jsou opravdu roubovanci.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 1. 2009 18:36

máte pěkné jehličňany,stříbrňáky jsou určitě roubované,
z výsevu by nebyly tak nádherné jehličí
já mám taky jeden roubovaný
http://ukazto.com/?id=7785299&klic=9JTjYm4P&overall=1
,ale byl hodně široký a zasahoval do celé cestičky a nedalo se tam projít a tak jsem mu provedla radikální řez spodních větví které byly použity do dušičkových vazeb.
letos jsem z něj otrhala šišky a chystám se taky nějaké naset
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků