"Housenkový" kaktus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Scandiaca 1. 9. 2008 12:29

Kamarádka měla skvěle vypadající kaktus, říkaly jsme mu housenkový - a pak jsem se dočetla, že housenkový kaktus se říká druhu "Echinopsis chamaecereus". Nepěstujete ho někdo? Zajímalo by mě, jak je náročný a popř. kde ho sehnat.. :hm
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub štěpán 1. 9. 2008 15:48

Něco podobného jsem kdysi pěstoval. Potom mi to napadly vlnatky (nebo nějaký podobný škůdce) a já to ze strachu o jiné kytky ,na kterých mi víc záleží, vyhodil. Pěstoval jsem to občas venku (jen přes léto), občas doma... řekl bych že je to kytka, která vydrží skoro vše.

Kde to sehnat? Zkus třeba Honzu Nováka. Krom masožravek se hodně zabývá i kaktusy, má na svých stránkách širokou nabídku rostlin, semen apod. ( http://kaktusy.webzdarma.cz/ ).

Hodně štěstí při shánění a následnému pěstování!
Botanika, masožravky, focení, cestování, IT ...
stepanjakub1@seznam.cz
jakub štěpán
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 10:18

Děkuji za tip, hned to jdu očíhnout! ;-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 21. 1. 2009 02:10

O kaktusy se zajímám jen trošku, ale pokud jde o kaktus Chamaecereus Silvestrii nebo také Lobivia Silvestrii, tak ten patří mezi jedny z méně náročných kaktusů. Dobře se pěstuje, rychle se rozrůstá a taky se dobře řízkuje, hezky kvete. Tady je foto:
http://ukazto.com/hotovo.php?idcka=3723 ... c=bkzvo8m0
http://ukazto.com/hotovo.php?idcka=3723 ... c=e3qtop5z
http://ukazto.com/hotovo.php?idcka=3723 ... c=2pjk2gy5
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 1. 2009 07:06

Já také jen okrajově, ale jsou krásné.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 1. 2009 15:17

Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

p Bozner kdo se koukne na vaše opuncie na střeše,tak neuvěří, že je pěstujete okrajově,vždyt jsou náááádherné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 1. 2009 16:04

Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

OKRAJOVĚ :hm :-) :-)) :-D :-P :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 22. 1. 2009 01:42

Moravanda píše:
Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

OKRAJOVĚ :hm :-) :-)) :-D :-P :!:


Když se někdo zajímá o kaktusy "OKRAJOVĚ" - tzn., že jich doma má tipl bych tak cca do 50 kousků, tak jako já nebo většina mi pobobných pěstitelů. Kaktusář, který se o kaktusy zajímá už více má určitě skleník v tom lepším případě vytápěný, ať je nemusí na zimu stěhovat do chaloupky. No a samo sebou se pořád snaží nějakým způsobem rozšiřovat svojí sbírku nebo ji alespoň udržovat v dobrém stavu a doplňovat ji o mladé kaktusy. Takoví odborníci mají kaktusů několik stovek či dokonce tisíců. Možná i kolikrát úplně plnou zahradu.
Což o to, záliba je to hezká, ale je třeba mít na to prostory... :-)
Takže, já jsem jen takový kaktusový trpaslík. :nenapadne :roll:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 1. 2009 07:05

Martin-Br. píše:
Moravanda píše:
Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

OKRAJOVĚ :hm :-) :-)) :-D :-P :!:


Když se někdo zajímá o kaktusy "OKRAJOVĚ" - tzn., že jich doma má tipl bych tak cca do 50 kousků, tak jako já nebo většina mi pobobných pěstitelů. Kaktusář, který se o kaktusy zajímá už více má určitě skleník v tom lepším případě vytápěný, ať je nemusí na zimu stěhovat do chaloupky. No a samo sebou se pořád snaží nějakým způsobem rozšiřovat svojí sbírku nebo ji alespoň udržovat v dobrém stavu a doplňovat ji o mladé kaktusy. Takoví odborníci mají kaktusů několik stovek či dokonce tisíců. Možná i kolikrát úplně plnou zahradu.
Což o to, záliba je to hezká, ale je třeba mít na to prostory... :-)
Takže, já jsem jen takový kaktusový trpaslík. :nenapadne :roll:

Asi tak. Mám známého který jezdí pro kaktusy do Ameriky a má sbírku tisíců různých druhů kaktusů :shock: . Já mám tak 6 druhů :-[
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2009 16:53

p.Martin, p.Bozner vy jste pěkni vtipálci :lol: :lol: to já mám kaktusy jen okrajově, protože spíš pěstuji orchidky je pravda, že dva mám již asi 15let ale 6jich je mrnavých ap.Bozner má ty opuncie snad 50ti leté podle velikosti :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 1. 2009 19:04

Danielka.9 píše:p.Martin, p.Bozner vy jste pěkni vtipálci :lol: :lol: to já mám kaktusy jen okrajově, protože spíš pěstuji orchidky je pravda, že dva mám již asi 15let ale 6jich je mrnavých ap.Bozner má ty opuncie snad 50ti leté podle velikosti :tleskani :tleskani

Pěstuji je asi 25 let. Ty v tom sudu jsou asi desetileté.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 23. 1. 2009 00:52

Danielka.9 píše:
Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

p Bozner kdo se koukne na vaše opuncie na střeše,tak neuvěří, že je pěstujete okrajově,vždyt jsou náááádherné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani


Vy dva asi budete sousedé, že? Nebo alespoň "rovesňáci" (tzn. zkrátka ze stejné vesnice nebo města - kdo by nevěděl, co je to za slovo :-)) )
Spřehlížel jsem celé fórum a opuncie od pana Boznera jsem nenašel, a pak čtu, že je pěstuje na střeše. 8-D :tleskani
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Bělena 23. 1. 2009 13:30

Martin-Br. píše:
Danielka.9 píše:
Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

p Bozner kdo se koukne na vaše opuncie na střeše,tak neuvěří, že je pěstujete okrajově,vždyt jsou náááádherné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani


Vy dva asi budete sousedé, že? Nebo alespoň "rovesňáci" (tzn. zkrátka ze stejné vesnice nebo města - kdo by nevěděl, co je to za slovo :-)) )
Spřehlížel jsem celé fórum a opuncie od pana Boznera jsem nenašel, a pak čtu, že je pěstuje na střeše. 8-D :tleskani

Tak to jste prisel o hoooooooodne!Ale pripravte se na minim :hm .2hodky casu :potichu ,je to nadhera :!: :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 1. 2009 17:16

Martin-Br. píše:
Danielka.9 píše:
Daniel Bozner píše:Já také jen okrajově, ale jsou krásné.

p Bozner kdo se koukne na vaše opuncie na střeše,tak neuvěří, že je pěstujete okrajově,vždyt jsou náááádherné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani


Vy dva asi budete sousedé, že? Nebo alespoň "rovesňáci" (tzn. zkrátka ze stejné vesnice nebo města - kdo by nevěděl, co je to za slovo :-)) )
Spřehlížel jsem celé fórum a opuncie od pana Boznera jsem nenašel, a pak čtu, že je pěstuje na střeše. 8-D :tleskani

tak už jste ty opuncie našel :?: nádhera :?: :tleskani a že bychom byli z jedné vesnice tak to je velký omyl a že bychom byli rovesnáci, tak to myslím ještě větší haha :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků