cibule lilií

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ctyrlistek 13. 7. 2008 16:22

Chci dát sousedce cibulky lilií-kdy je mám vyrýt,mají se nechat venku do podzimu ,nebo hned sázet?
ctyrlistek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2008 17:25

liliové cibule můžete přesazovat kdykoli i v době květu,v této době je nejvhodnější doba pro množení šupinami
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2008 18:11

lilie pokud vyryjete je dobře hned vsadit do nové zeminy ,dají se přechovávat přes zimu ve sklepě v hoblinách nebo rašelině,ale musíte počítat s nějakou tou ztrátou,
nejlepší pro ně je ze země do země,lilie sázejte na místo slunné,aby tam nebyla moc vlhká zem,na zimu se nevyrývají,lilie v zimě nezmrznou ,ale jsou náchylné na hnilobu,
lilie rozsazujeme asi po čtyřech letech.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ctyrlistek 14. 7. 2008 09:34

Moc díky:o))
ctyrlistek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 10:11

Tak já bych taky měla dotaz :-) V létě jsem dostala lilie v květináči /bez popisku/, měly poupata, ale ta opadala, nejspíš nešetrné zacházení v obchoďáku.. Od té doby nic, ale rostliny jsou pořád pěkné, zdravé, sytě zelené. Ačkoliv osobně lilie moc nemusím, bylo by mi líto se jich zbavit, ale nevím, co s nimi dál a přes zimu.. Vysadit ven, šoupnout do sklepa.. nevím :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 9. 2008 10:24

pokud jsou to asiatky nebo lLA-hybridy atd,dala bych je ven do volné půdy na sušší místo ,aby v zimně neuhnily.
pokud je to nějaká orientálka bylo by lepší ji nechat v koflíku na studené chodbě,sklepě,a nebo jestli máte skleník-pařeniště tak zapustit i s koflíkem do země ve vnitř ,tu je lepší sázet do rašelinového substrátu.
Když pošlete fotku určím co je to za druh stačí listy.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 10:52

Tak to Vás opravdu obdivuji.. Šla jsem pořídit jeden mizerný rychlosnímek, snad z toho něco poznáte ;-) Jde mi hlavně o to vědět, jak se o ně správně postarat.. Kdyby to nebyl dárek, musím říct, že bych je asi věnovala dále.. No ale na druhou stranu se aspoň něco přiučím. A to já ráda :-)

[img=http://img78.imageshack.us/img78/8440/lilienq7.th.jpg]
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 9. 2008 11:10

orientálky to nejsou ,takže v klidu je vsaďte do volné půdy ven,
do stejné hloubky jak byli v květináči,až vám začnou žloutnout listy i se stonkem seřízněte ho asi 8 cm nad zemí a jinak se o ně nemusíte starat.
Lilie se nesmí okopávat !!!
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 11:13

Děkuji, děkuji a smekám :tleskani ;-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 9. 2008 20:42

Pokud byly lilie vysazené v květináči tak by se mohlo na devadesát procent jednat o .:buď asijské hybridy hrnkové, nebo orientální hybridy hrnkové.U ostatních se prakticky prodej v květináčích neprovádí,tam se jedná o cibule v dřevité vlně nebo pilinách v pytlíku z igelitu.Jinak jak říkali předřečníci,není třeba se obávat,že by příští rok nekvetly,určitě udělají radost.Pokud je budete chtít přesadit,není třeba každý rok,tak nezapomenout dát na dno drenážní vrstvu z kamínků nebo keramzitu.LILIE nemají rády mokro,ani v květináči ani na záhoně.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 9. 9. 2008 21:05

už podle fotografie p.Scandiaca se jedná o asiatky.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 11. 9. 2008 09:14

Děkuji všem za rady :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků