Co sa stalo travniku? :(

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dulius 22. 8. 2008 09:51

Zdravim, z jedneho dna na druhy mi vyschli casti travnika, ako keby boli niecim poliate a boli vypalene ...

hnojil som to Travercitom ... no neverim, ze by to mohlo byt z neho, to by odisiel cely travnik a nie ln casti travnika, ako vidite na obrazkoch ...

nerozumiem tomu ... co sa mohlo stat? respektive co mam teraz s tym robit?

mam to vyrezat a podsiat znova, alebo podsiat bez vyrezania?

akym sposobom to mam odstranit ...

prikladam fotky pre lepsiu ilustraciu (aj detaily) ... na konci su fotky, ktore som fotil pred tyzdnom, ked som zakladal skalku vstrede, na fotkach mozte vidiet , ze travnik bol krasny a uplne OK

spalene:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a toto je fotene pred tyzdnom cca:
Obrázek Obrázek Obrázek
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 22. 8. 2008 11:30

Obávám se, že hnojení s tím má skutečně dost společného. Zřejmě jste hnojil pouze rozhozem hnojiva, takže na inkriminovaných místech ho bylo více a pokud jste potom trávník nezalil, nejlépe několikrát, mohlo dojít k popálení.

Jsou 3 zásady pro hnojení trávníku:

Rovnoměrného hnojení nelze dosáhnout rozhozem práškového nebo granulovaného hnojiva, je třeba použít speciálního stroje - sypače nebo použít tekuté hnojivo (např. Kristalon Trávník) a pohnojit trávník pomocí postřikovače s herbicidní tryskou.

Nikdy se nehnojí čerstvě posekaný trávník a ne za plného slunce.

Je-li suché počasí je třeba trávník po hnojení zalít a to i opakovaně.

S kobercem zkušenosti nemám, ale asi bych nejdřív místa vyřízla, protože koberec tvoří husté pletivo trávních kořínků, takže vysetá semena se podle mě přes ně nedostanou k půdě, odkud budou brát živiny a vodu, jen zasypání zeminou asi nebude stačit.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dulius 22. 8. 2008 12:08

no, to nerad pocujem, hnojivo, mate pravdu, rucne som to hnojil ...
ale trosku zalial, asi malo :(

poradite co s tym teraz dalej?
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 8. 2008 13:04

Takovouto chybu jsem už udělal několikrát. Vypálená místa se poměrně brzy zacelí. Já už teď hnojím jen zálivkou a to hnojivem DAM a Wuxal super. Naředím hnojivo do 200l sudu pomocí čerpadla zaleju trávník.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dulius 22. 8. 2008 13:24

Daniel Bozner píše:Takovouto chybu jsem už udělal několikrát. Vypálená místa se poměrně brzy zacelí.

takze nemusim tam nasiat novu travu? mam jej doma dost ... rozmyslaj som, ze tam zasejem travu a jemne to zakryjem zeminou ... cez vikend ma prsat, to bude vhodny cas
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 8. 2008 13:32

Pokud máte semínka tak zasejte bude to rychlejší. Mě se nechtělo kvůli pár flekům kupovat travní semeno. Většinou to za měsíc až dva zarostlo samo.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dulius 23. 8. 2008 10:49

Pripravil som si zeminu a pockam na dazd a ked zacne prsat (snad dns vecer, ci zajtra), tak tie miesta podsejem.

Rucne som vytrhal trosku tu spalenu travu .. tak snad to bude OK
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 8. 2008 19:25

Já myslí že ano. Tak ať Vám to rychle zaroste.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dulius 24. 8. 2008 10:50

vdaka ... vcera poobede som sa do toho pustil, podsial som a jemne zakryl zeminou, poprsalo v noci dobre, uvidime ...

vyzera to tak nejako zatial:

Obrázek Obrázek
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 3. 9. 2008 18:07

Všichni máte pravdu.Jako radu by jsem doporučil klasické "pokopání"holých míst železnými hráběmi.Nejlépe před deštěm nebo před zálivkou.Nejsem přítelem nadměrného hnojení trávníku,je lépe se spíš starat o vydatnější zálivku než hnojit .Traviny prospívají v trávníku i bez hnojení jen za přispění vody a pravidelného sečení.A pokud opravdu máte potřebu trávník pohnojit tak po posledním sečení rozhodit kompost a nechat trávník v klidu do jara.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod izoltech 6. 6. 2009 19:00

TO VYZERA NA SNEZNU PLIESEN ALEBO INU PLIESEN. SKUS SI KUPIT PH TEST PODY A TO TI POVIE VIAC
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memenek 25. 8. 2009 09:29

Dobry den, bude to urcite tim rucnim rozhozem hnojiva, i me se toto podarilo u stareho travniku, mame jiz novy kobercovy jako vy a uz se mi rovnez podarilo jej spalit (ale zalivkou Kristalonem), tak cekam, az se trava zase vzpamatuje.
Chce to moc vody a 2x do tydne posekat...klidne zalivam kazdy den (dlouho) a prijde mi, ze by travnik snesl i delsi zalivku..
memenek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků