Flekatý ořešák

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 7. 2008 21:40

Na zahradě se nám objevily černé fleky na ořešácích ,jak na listech ,tak to zasáhlo i plody.
Máme vysázené 4 druhy ,ale postižen je jen jeden druh.Zatím to na nich nikdy nebylo,až letos.
Jestli je to vlhkým počasím,snad se to nerozšíří na ostatní stromy.
Zítra vám to vyfotím.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 30. 7. 2008 21:52

Tipuju že je to antraknóza nebo bakteriální skvrnitost.Bohužel se to může šířit dál, ale zaleží na odolnosti jednotlivých odrúd.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 7. 2008 08:56

Souvisí to s počasím, bohužel dochází k znehodnocení plodů. Ta nahnilá šlupka nejde loupat, musí se to prát a je to škaredé. U rodičů strom po deseti letech zašel, ale je pravda, že mu jalovice trochu pomohly.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 2. 8. 2008 14:54

Ošetření Championem,nebo Kuprikolem v době kvetení ,důsledně odstraňování listí ,případné vyšší dávky vápna v prostoru koruny.Ale zároveň je nutné upozornit,že je to pouze zbožná ochrana,vzhldem k tomu,že spory této houby se přenášejí vzduchem,nikdy není zásah a účinek stoprocentní,zvláště u ořešáků,a stromů s obrovskými korunami.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 8. 2008 16:24

Vzhledem k možnostem k tomu rodiče postavili DAM a foukli to Kuprikolem a žádný výsledek. Při ceně postřiků je to dost nákladná akce.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 8. 2008 14:50

StanislavKrejcar píše:Ošetření Championem,nebo Kuprikolem v době kvetení ,důsledně odstraňování listí ,případné vyšší dávky vápna v prostoru koruny.Ale zároveň je nutné upozornit,že je to pouze zbožná ochrana,vzhldem k tomu,že spory této houby se přenášejí vzduchem,nikdy není zásah a účinek stoprocentní,zvláště u ořešáků,a stromů s obrovskými korunami.


Rada je pěkná,ale vypadá to na práškovací letadlo :mrgreen:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 8. 2008 15:37

něco jsem vám vyfotila,dva ořešáky jsou úplně katestrofální a vedle nich jeden úplně bez flíčku.
http://baxi.rajce.idnes.cz/oresak/
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 8. 2008 20:38

No máte to pěkný 8-S . Ale neumím si představit postřik. Pro mě je dost náročné postříkat i pětimetrovou jabloň :-/ . Padne na ni 10 litrů postřiku 8-S .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 3. 8. 2008 20:59

no já taky ne ,postříkat 50 letej ořech ,jedině z letadla,ale je mě jich líto mají toik plodů.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků