réva vinná

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 1. 2007 11:18

Poradíte prosím jak posltupovat, každým rokem mi révu na zahradě něco ??? napadá. Na listech se ze spodu vytvoří růžovofialové fleky a list pomalu uschne. V žádných knihách jsem nic podobného nenašla. Vyzkoušeli jsme podle různých rad všechny možné postřiky.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 26. 1. 2007 22:45

Jedine muzu poradit vzit si vzorek (list) a zajit za odbornikem, ten doporuci nejaky postrik. Nic lepsiho asi nevymyslim, ale vim, ze deda s necim podobnym mel taky problemy. Tak ja se ti poptam, az dojedu z koleji dom.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 10. 2. 2007 23:55

kdysi byly na tomto webu články o pěstování révy a byly dobré. nepochopím, proč jste se dali pryč. Asi si vás koupila nějaká vinařská firma, že?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 2. 2007 20:39

Žádné články, které publikujeme, časem nemažeme. To znamená, že vše, co jste si kdy přečetl, můžete zpětně dohledat. Jen to asi chce víc trpělivosti.:)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 4. 2008 14:48

Je možné. že se jedná o fyziologickou poruchu z nedostatku některého prvku. Zkuste přihnojit révu hnojivem Vinofert Plus nebo Vinofert Speciál, který vyrábí AgroBio Opava.
Bez možnosti list vidět je těžké soudit na chorobu nebo škůdce, ale pokud jinak rostlina prospívá a plodí, mělo by přihnojování pomoci.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 7. 2008 21:59

Letošní příslib - než se do toho pustí špačci :D
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 15. 7. 2008 08:47

tak jsme letos bez úrody,vůbec nic nenasadily.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 7. 2008 13:01

Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 7. 2008 22:52

To je tedy rozdíl, co už vám narostlo a u nás se teprve klubou hrozínky :-( , chudinky :-[ Kdy vy sklízíte, my až po půlce září ty ranější a tak za 14 dnů další keř (víc jich nemáme).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 7. 2008 06:09

Tohle jsou hrozny v zahradnictví. Víno tam máme pro vlastní potřebu. Čabaňskou perlu už máme sklizenou. Královna vinic zrovna zraje. Jinak doma to mám také obalené a čabaňská perla je v srpnu.Toto jsou moje hrozny: http://fotoalba.cz/fotky/13985064 http://fotoalba.cz/fotky/13985065
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 22:50

Pohled na révu mě letos těší - tedy zatím, dnes mně teta říkala, že réva u nich (pár domů od nás) chytla plíseň, i když ji strýc několikrát stříkal. :-(

Tak ta moje:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 7. 2008 23:28

Moc mě potěšilo, že má ještě někdo další révu v tom stadiu růstu, jako my. Daniel se svými super-výpěstky mně dočista odrovnal a jen si tiše smutním :'(
Takže hurá!!!!, jsme normální (já i réva) :lol:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 23:37

Tak, Daniel je napřed, my jsme normálně. O:-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 7. 2008 23:55

Určitě révu zas něčím přihnojil, nebo na ni narouboval jmelí - to jsou pak výsledky :mrgreen:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 7. 2008 10:26

Jasně! Známe svoje lidi, že 8-P :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků