Hrušky nebudou

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 7. 2008 21:10

Letos si na severu na hruškách asi nepochutnáme :'( . Na čtyřech stromech - polokmenech jsou dohromady d v ě hrušky, na staré hrušni, vysokokmenu, každoročně obalené šťavnatými plody, není hrušek víc jak deset. Stejně málo plodí letos hrušně v alejích podél cest ...
Je to jen místní "postižení", nebo jste na tom stejně?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 7. 2008 21:15

Já mám na hrušce tři plody. Jak tak koukám kolem tak toho mnoho jinde nemají.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 7. 2008 21:21

Já mám hrušku ve střídavé plodnosti, takže letos pár kousků bylo očekáváno. (Je stará, nemá cenu jí trápit.)
U rodičů dokonce zasychají stromy, přestože je tam voda v písku do dvou metrů.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 7. 2008 21:36

Nejvíc mně zarazilo, že ani v aleji nejsou hrušky, za léta nepamatuji, že by nebyla úroda. Jezdili sem lidé z širokého okolí a sbírali (nebo střásali) hrušky do pytlů každoročně. Letos budou jen koukat :shock:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 7. 2008 21:43

Tady je u silnic všechno plonkové. Malé trpké, kaménčité nebo červavé.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 7. 2008 22:46

Včelař tvrdí, že se včelky snažily s opylováním celkem normálně, žádné mrazíky v době květu taky nebyly, tak čím to je :?:
Pravda, bylo i míň třešní, švestky (u nás) taky nic moc a meruněk poskrovnu :-( . Něco ještě shodí vítr, tak snad aspoň jabloně to vyrovnají, zatím vypadá úroda slušně :idea: .
Naposledy upravil Fidych dne 13. 7. 2008 19:43, celkově upraveno 1
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2008 09:10

tak to si pro hrušky musíte dojet k nám na vysočinu tady jich je zatím dost,jestli se s nimi nic nestane,nepřijde na ně nějaká pohroma. :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 13. 7. 2008 11:38

Mám Solanky víc jak padesát let staré(4ks),sad je izolován kolem jsou jen pole a třešňovky,vloni všechny odpočívaly,letos to vypadá,že se jich tak 15-20 kg z každého stromu sklidí.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 13. 7. 2008 11:45

Ale je také pravdou,že dokud mimo Solanek tam byly i Clapovky tak úroda byla stabilnější,ale i tyto mají pravděpodobě svůj osud spečetěný.Slouží spíše jako označení hranic polního sadu než pro úrodu.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 13. 7. 2008 11:53

Ještě se vyjádřím k problému alejového ovoce!Ať byl minulý režim jak chtěl špatný tak Správa silnic měla ve svých řadách i zahradníky a sadaře kteří se o tyto aleje starali.Nejen sklízeli ale i prořezávali,a ošetřovali postřiky.Dnes si ce ubyla cestářům o toto starost,ale kolemjdoucím to nevadí a myslí si,že neudržovaná výsadba v dnešní době bude stejná jako ovoce v obchodech a to je bohužel omyl. :-!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 7. 2008 19:16

To přestalo už za minulého režimu, po roce 80 se o ty ovocné stromy starali maximálně nájemci škarp, to byl zdejší systém.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 7. 2008 19:46

Veškerá péče spočívá v pokácení stromů podél silnic a je vystaráno. Však stromy jen překáží motoristům - čert mně bere, když to vidím ]:-<
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 7. 2008 20:12

Jo, to je pravda, když někde blbci nabourají víckrát, je to vina stromu a musí se porazit. V tomhle je doba šílená.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2008 20:21

u nás byla nádherná kilometrová alej líp a dneska je tu planina o dvou lípách no hrůza hlavně že tam můžou lítat jak šílenci.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 13. 7. 2008 20:44

U nás vykáceli vloni půlkilometrovou alej hrušní po obou stranách silnice, v létě se tam krásně chodilo, teď zbylo asi sedm stromů, ke kterým byl špatný přístup. Planina a úhor, to je pohled :-/ . Auta ale mají volný vjezd i do polí, nic jim nebrání v rozletu (pařezy udělali nizoučké) :-(
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků