Světlání listů jahodníku

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jardík 12. 6. 2008 17:32

Přeji příjemný den,

rád bych se zeptal, jestli víte, čím je způsobeno značné světlání listů jahodníku a jak tomu zabránit... Děkuji
Jardík

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 6. 2008 18:02

Světlounce zelené? Většinou nedostatek železa, nebo jiná chyba ve výživě. Zaléváte chlorovanou vodou?
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jardík 12. 6. 2008 20:14

Děkuji za odpověď, železo jsem si taky myslel- proto zaléváme slabým výluhem z kopřiv a vodu používáme za studny. Stejné příznaky má i naše starostka- cca. 300m (ona jahodník po odplození zlikvidovala, což je až moc radikální). Uvažoval jsem i o rozpuštění hnojiva na jahody a postřik na list, ale zatím plodí a máme malé dítě, tak počkám (doufám, že nebude pozdě). Stanoviště je už třetím rokem, ale neměli jsme tento problém ani tam, kde byl jahodník mnohem déle (jen plodil méně a malé plody). Jaké hnojivo bych mohl použít i v době sklizně?
Jardík

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 6. 2008 20:51

My házíme NPK, ale to není na tohle. Jestli ještě někdo nepřijde s jiným návrhem, já dávám zelenou skalici, rozpustíte ve vodě, zalijete, pak můžete zalít čistou vodou.
Ale našel jsem pěknou tabulku, a klidně může být příčina jinde.
Koukněte http://dendro.mojzisek.cz/tab_hnoj.php
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jardík 14. 6. 2008 12:26

Velké díky za odpověď i za tabulku- obsahuje zajímavé informace, které uplatníme i na dalších rostlinkách.
Příjemný víkend
Jardík


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků