Rostlina do kanceláře

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 2. 8. 2007 07:27

Zdravím,
jsem celý den zavřený v kanceláři a i když kytičky moc nemusím, tak tu celý den nevidím ani slunce, ani nic zeleného (kromě reflexních vest našich logistiků). Takže se ptám, existuje rostlina, která snese stejné podmínky jako já? Mohla by občas kvést (není podmínkou), neměla by být příliš velká (aby se vešla na stůl), zálivka klidně každý den, ale hlavní problém asi bude, že sem nesvítí sluníčko.. Prosím doporučte něco..
Díky
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 2. 8. 2007 20:21

Ještě chybí popis, zda-li na stůl svítí přímé světlo (umístění sever-jih), někdy bývají okna u stropu. Také záleží na tom, jak se míníš o rostlinku starat, nebo tu, co hodně vydrží. :wink:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 3. 8. 2007 09:55

Psal jsem, ze prave vubec nesviti.. Osvetleni pouze zarivky, minimum slunecniho svetla (velmi rozptylene, spise bych rekl skoro zadne).. V tom vidim nejvetsi problem, aby rostlince nechybelo slunce.. Ohledne te pece. Zalivka a semtam prihnojeni urcite zmaknu, ale tezko ji tu budu plnit specificke pozadavky na teplotu a vlhkost (s ohledem na vybaveni kancelare a kolegy). Takze spise neco odolnejsiho.. Najde se neco takoveho nebo si mam koupit umelou (ne to radsi zadnou :))
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 3. 8. 2007 19:43

Původně jsem přemýšlela nad begónií, která by menší světelné podmínky mohla unést, tuto máme v práci:
Obrázek
ale vzhledem k tomu, že máte pouze zářivky, zkusila bych tlustici, která není náročná ani na pěstování.
Zalévat se moc nemusí a s hnojením se to také nepřehání.
Obrázek
A tyhle obrovské exempláře jsem si půjčila z webu, pokud budeš pečlivý pěstitel, určitě za pár let se také dočkáš. :D
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 6. 8. 2007 06:57

diky za tip.. jen doufam, ze mi takhle moc neporostou, aby me nakonec nevystehovaly (a nemyslim jen kolegy, ale hlavne rostliny :)), kdyby nekdo narazil jeste na nejaky jiny odolny druh, tak dejte vedet

hledal jsem nejaky info o tlustici a tady na serveru jsem narazil na
Kód: Vybrat vše
http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?section=4&server=1&catalog=1&catitem=6010


a tam je psano, ze chce prime svetlo.. tak ted nevim :( jiny druh?
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 8. 2007 20:50

[quote="Červík"tPůvodně jsem přemýšlela nad begónií, která by menší světelné podmínky mohla unést, tuto máme v práci:
mURL=http://imageshack.us]Obrázek[/URL]
ale vzhledem k tomu, že máte pouze zářivky, zkusila bych tlustici, která není náročná ani na pěstování.
Zalévat se moc nemusí a s hnojením se to také nepřehání.
aURL=http://imageshack.us]Obrázek[/URL]
A tyhle obrovské exempláře jsem si půjčila z webu, pokud budeš pečlivý pěstitel, určitě za pár let se také dočkáš. :D"/quote]

Tlustice bez přirozeného světla moc pěkně neporoste, potáhne se a bude spíš hubenice, než tlustice (a taky bude shazovat listy...)
Zkuste Cissus (žumen), snáší polostín a roste i v tmavých koutech celkem slušně. Sice není okrasný květem, "jen" listem, ale dá se zastřihávat bez úhony na zdraví a vzhledu a udržovat v potřebné velikosti. Možná by byla vhodná i Aspidistra (kořenokvětka - domácí štěstí), ta vyžaduje přímo tmavé stanoviště. Květy také moc neoplývá, ale vydrží hodně, je nenáročná, ani tepla nevyžaduje tolik jako jiné rostliny.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod anahoj 9. 8. 2007 10:52

Pokdu je mi známo bez světla rostou jen některé druhy řas a plísní a jiných asi né moc vhodných "potvor". Některé hodně stínomilné se nejspíš spokojí i s umělým světlem, ale měla bych jiné řešení. Kupte si každý měsíc nějakou hezkou kytičku v květináči, která se vám bude líbit a až za měsíc (některá i za délo) nebude vypadat hezky, tak jí zasaďte před firmu do trávníku a nebo jí vyhoďte.
Budete mít 12 pěkných kytiček ročně a nebudete trápit stále jednu "chudinku" a ještě zpestříte své okolí. :-)
anahoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 9. 8. 2007 12:17

2 Fidych: dekuji za tip

2 anahoj: take diky, ale vzhledem k tomu, ze bych si kupoval vesmes pokojove rostliny, tak bych jim vysadbou pred firmou asi moc nepomohl.. doma uz je kvetin dost, proto bych radeji jednu, ale odolnou :)
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 20. 5. 2008 10:02

obnovuji toto tema.. najde se nejaky novy tip na rostlinku, ktera se mnou prezije dny bez slunce v kancelari? mam na stole lampicku se zarivkou (udaje o produkovanem svetle nemam), da se nahradit slunecni svetlo necim umelym? nebo respektive je potreba shanet nejake specialni a drahe osvetleni na to, aby rostline poskytl nahradu za slunce nebo staci bezna zarivka v lampicce, ktera je v kancelarich na kazdem druhem stole? dekuji za pomoc
j.e.n.i.k.82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 5. 2008 11:33

Dá se koupit trubice do zářivkového tělesa, která nahradí skromnějším rostlinám slunce. Ale do stolní lampičky o ničem nevím.
Určitě nepotřebujete ty zářiče z Bílé vdovy. :)
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunka 20. 5. 2008 12:06

A co umělá?Žádné sluníčko v kanceláři není,bude se tam trápit každá rostlinka :-] Já má doma jedno okno na západ a umřely mi tam všechny,i když byly stínomilné a odolné.Mám tam teď umělé,nejdou od pravých rozeznat.
bedrunka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2008 13:03

Myslím si že scindapsus by tam rostl. Novější ázev rostliny je Epipremnum aureum.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HankaVr. 1. 9. 2008 11:09

A co zkusit kořenokvětku (Aspidistra elatior?). To je naprosto nenáročná rostlina.. my ji měli v dost tmavé chodbě a dařilo se jí skvěle. :-]

Obrázek
HankaVr.

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 9. 2008 19:50

Jestli na kořenokvětku nebude v kanceláři moc teplo? Poslední dobou není vůbec nikde vidět, jako by se přestala pěstovat :hm
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 10:27

Jé, já jsem si nevšimla, že jste tu kořenokvětku už zmiňoval - to se omlouvám :-[ A je pravda, že není moc vidět, je asi jednodušší ji sehnat od známých nebo tak.. Já zas nemůžu sehnat obyčejný šáchor :--

(HankaVr.)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků