Jak stříhat révu vinnou na jaře?

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Šimek 29. 10. 2009 18:44

Dobrý den.
Koupil jsem roubovance reva ninná - stolní odrudu - Krystal.
Poradí mi někdo, jakl roste a jaká je.
Za každou radu budu rád.
Děkuji.
Šimek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 10. 2009 19:57

p.Šimek koukni na tyto stránky tam je něco málo o ní napsané.
http://ovoce-zelenina.atlasrostlin.cz/r ... na-krystal
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 2. 2015 05:33

Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 2. 2015 05:33

Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tercca 9. 3. 2015 08:19

Dobrý den,
měla bych dotaz,koupili jsme baráček a na zahradě je vinná réva ,je vzrostlá a táhne se po udělané pergole (ta už je na spadnutí).Rádi by jsme révu oživili ale jako úplný laici nevíme jak na to,jak jí ostříhat,zda postřik...loupe se jí kůra tak zda jí oloupat....ráda bych přiložila foto ale nevím jak.Budu moc ráda za jakoukoliv radu.Děkuji
tercca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 3. 2015 09:17

Nejsem odborník,ale když jí chcete ostříhat tak hned, jinak už poteče míza a to už bude katastrofa.My už stříhali před týdnem,ale jelikož nejsme na to odborníci, tak jen tak podle sebe a rodí nám vždy.Máme jí na pergole.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 3. 2015 14:30

Návštěvník píše:
Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rergeg 19. 3. 2015 11:43

můžu se zeptat ten parafín se dá vyrobit nebo se musí koupit??a jak se přesně jmenuje?? děkuju za odpověd
rergeg

Odeslat příspěvekod Návštěvník 8. 1. 2017 21:22

Martin H. píše:Důležité je, jaký typ pěstujete? Moštovou nebo stolní odrůdu? A co s ní chcete dělat? Vést po pergole, pěstovat hrozny pro konzumaci, na mošt a víno? Od toho se to odvíjí. Na stříhání už je pět minut po dvanácté, ale dá se to zachránit.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mifanukovi@seznam.cz 11. 2. 2019 21:16

Kateřina Hradová píše:Nic se nemá uspíšit. Révu je lépe stříhat až tehdy, když začíná rašit. Jen tak poznáme, které části jsou zmrzlé či uschnuté. Trošku mízy samozřejmě vyteče, ale to nevadí.

Ja striham pravidelne v unoru podle pocasi,kdyz jsou jeste velke mra zy tak pockam treba do konce unora,striham na 3 ocka,kdyz prijde jeste mraz tak muzu odstrihnout jedno nebo dve ocka a jedno mi zustane.
mifanukovi@seznam.cz

Odeslat příspěvekod Žak 12. 2. 2019 09:41

Svou révu stříhám většinou mezi Vánoci a Silvestrem-jsem jí v té době nejvíce na blízku, dobře se u toho tráví sváteční pochoutky. Případné omrzlinky vyřeším klidně až zač.června-většinou se nevyskytnou. Jako potulný sadař se pak vydávám toto konat u přátel a známých až do konce března-jak vyjde můj+jejich čas a počasí...Za dlouhá léta žádná réva nezašla-ani ta, která plakala.
Žak

Odeslat příspěvekod vidlais 23. 5. 2019 03:50

Můžu zastřihnout i ted ? nejak jsem to dřív nestihl.
vidlais
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žak 23. 5. 2019 15:08

Pokud Vám říká pane, tak kde je problém? Jak je Vaše r.stará, v jaké byla dosud kondici? O jak velký zásah půjde? Konce větších čípků by bylo vhodné zaškrtit-drátem, nebo i stahovacími objímkami-menší ztráty štáv a blokáda průniku infektu.
Žak

Odeslat příspěvekod Láďa 24. 5. 2019 12:35

Dobrý den,
Prosím poradit.
Na jednoletých výhonech jsou jeden až dva květy. Další květ už neraší. Réva je ve skleníku. Může se dále rostoucí část výhonu odstraňovat ? Má odstranění výhonu bez květu vliv na kvalitu hroznů ?
Děkuji za vysvětlení
Láďa

Odeslat příspěvekod Žak 25. 5. 2019 15:39

Láďo, pokud mám přesněji odpovědět, přidejte info-jak je Vaše v.r. stará, velká, už rodila, choroby a škůdci se vyskytují, pokud ano, jak zasahujete? Nové výhony bez hroz.květenství-jaký tvoří podíl ze všech, ve které části rostliny se vyskytují, začínají Vám nějak překážet, nebudou třeba chybět v dalších letech...? Nebo chcete odstranit pokračování výhonů, na kterých jsou základy hroznů?
Žak

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků