Volná diskuze

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 3. 12. 2017 10:49

Taky jsem na ně koukala, máš šikovný ruce. Já nemám fantazii, ani ty ruce ;-]
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 12. 2017 19:48

Krásné prožití Vánočních svátků, a hodně spokojenosti v roce 2018 všem přeje Karen



Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 12. 2017 11:08

To je krásné přáníčko, děkuju :). Taky přeju všem krásné svátky :)

Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VagnerJ 26. 3. 2018 07:47

Ahoj, už jste začli prořezávat stromky? Nebo je ještě zima? :-)
VagnerJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 3. 2018 05:17

Přeju krásné prožití Velikonoc :-)

Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 3. 2018 09:39

Krásné prožití svátků jara přeje Karen

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaja11 16. 4. 2018 13:52

Máte někdo zkušenosti se "zimní zahradou" v garáži? Chci se přes zimu uschovat květiny do garáže, kvůli tomu chci objednat propustná foliová vrata do garáže. Myslíte že světlo bude květinám stačit?
Kaja11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 17. 4. 2018 09:03

To není jednoduché, rostliny mají různé nároky na přezimování. Foliová vrata zadrží mráz?
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 5. 2018 11:52

Tady to docela usnulo. Copak kytičky nerostou???

Tak přidám citát pro zamyšlení!!

CITÁT ROKU:
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
„V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonu pro ženy než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky svelkým poprsím a stařečky stvrdým penisem,
ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.“
Tak ať žijeme!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 23. 6. 2018 15:29

Karen, svatá pravda, já si zas myslím, když čtu nějké stránky, že celý národ řeší jen rakovinu, reklama jen léky a kde si půjčit. Asi nejsou jiné radosti, třeba z těch kytiček, i když potřebuji větší péči, když je málo vody, o to je větší radost z květů, zeleninu nepěstuji, ale pořídila jsem si 4 slepičky, tak se bavím. Taky mne mrzí, že to tady uvadlo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 6. 2018 21:14

No slepičky mám taky . Dokonce jsem se snažila o čistý chov, ale měla jsem smůlu a v Ivančicích se našky ty uhynulé labutě a tak nám tady veškerou drůbež v lednu 2017 utratily. Po karanteně jsem koupila ty nosné křížence a zase smůla přišla škodná a sežrala je zůstalo mi 5 slepiček .Ale já se jen tak nedám .Letos na jaře jsem dokoupila další. Zatím je nic nesežralo. Na noc je zavírám a ještě do výběhu mají otevřeno krysaříci. No zatím je to dobrý. No a kytičky?. V roce 2015 mi amarylky někdo otrávil ale taky jsem se nedala a začínala jsem znovu jen je již nedávám na zahradu ale jen letním na dvorku.
Ale já si nestěžuji, radost mi dělají i ty nově kupované . a příští týden budu čekat narození štěňátek. Tak je vlastně všechno OK. :) :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 26. 6. 2018 09:27

Ahoj děvčata, no je to nějaké neveselé, ale hodně to taky dělají ty nevhodné příspěvky. Takhle se skoro odrovnala Konev, tam bylo někdy i 20 příspěvků a trvalo dlouho, než to odstranili. To i mě odradilo tam přispívat a tak jsem odešla. Jinak o slepičkách s vámi diskutovat nemůžu, ty já nemám, ani mít nemůžu. Ale Karen přeju krásná štěňátka, pak dej fotku. No a kytičkám se letos daří, hlavně lilie jsou krásný i fuchsie. Přes to velké sucho se divím, že je nalitý angrešt i rybíz, jablka na stromech taky nějaká jsou, tak když to nevemou kroupy, tak slušná úroda.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 6. 2018 17:08

Lilii mám jednu bílou. Objevila se mi na zahradě sama od sebe. Několik roků kvetla na takovém "smetišti ale letos jsem ji přesadila na záhonek meuzi květiny. Chci se zeptat, jestli ji na zimu berete domu nebo necháváte zimovat jen tak v zemi. Ta moje tam zatím přezimovala jen tak. Nyní když je mezi ostatními (mečíky ismenie....) budu to tam ty ostatní vyrývat proto se ptám jestli je pro ni vhodné ji brát taky domů. Jinak stromy i přes to ohromné sucho mám letos na stromech po několika letech - kdy mi to pokaždé pomrzlo tak letos něco taky budu mít.Zatím tedy nosím domů jen meruňky .Zavařovat to nebudu, stačí se pojíst. Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 26. 6. 2018 17:43

Karen, cítím tu vůni až sem :-) Ty lilie mám všechny v květináčích a na zimu je dávám do chaty. Mívala jsem některé na záhonu, ale na jaře než vyrašily jsem někde kopla a zničila cibulku, nebo mi to okousaly myši. Takže klidně do květináče a do sklepa. Snesou mráz, ale v květináči víc promrznou, proto je nenechávám venku. No a zrovna tu bílou kostelní jsem sháněla a když jsem ji zasadila, tak skoro nevyrašila a uhnila.
Dala bych fotky, ale nejdou vložit že jsou velké a neumím to zmenšit.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 6. 2018 20:04

Ahoj děvčata, taky je mi líto, že to tu tak upadlo. Štvaly mě jednak ty reklamy a máte pravdu i nevhodné příspěvky. Pořád si myslím, že jsme ještě v Čechách a tak by se sem mělo psát česky.
Lilie nechávám venku, už jich moc nemám, sežraly mi je asi myši a už po třetí. Ale pořád mám orchideje a k tomu ještě adénia. Mám radost, posledně jmenované mi už začínají kvést a to je mám vypěstované od semínek. Teď jedu na dovču a bude mi to hlídat muž, snad mě nebude čekat nějaká katastrofa. On na kytky moc není, prý to není k jídlu. :-))
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků