Naše drahé kočky...

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 7. 2014 12:08

Tohle je naše kotě, asi mělo víc tatínků :-) ,ale kdo je dneska dokonalý :hm ;-) ?
Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 30. 7. 2014 12:28

No právě 8-D :love:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 7. 2014 14:14

To zbarvení se jmenuje želvovinové. Musí to být kočička, u kocourů se tato barva nevyskytuje. Pravděpodobně má otce červenýho.
Ta kočka co je s ním je matka? Jestli je ona taková ta běžná barva žíhaná tak otec musí být zrzek. Na tý fotce si nejsem jistá zbarvením té velké kočky.
Já si tuhle barvu kdysi přála u peršanek, ale nezadařila se mi. Měla jsem ale modrokrémku což je druhá varieta této barvy\ - je zesvětlená . Moje se jmenovala Anabela.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 30. 7. 2014 15:15

Kotátko jako moje Maječka co mi umřela.Ted mám malého Macíčka.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 7. 2014 17:50

Karen máš pravdu je to kočička. Vedle ní je máma, teď ale zrovna líná a tak je všelijaká. Měla koťata tři, ale dvě ty pěkný nám asi zase zakousla kuna. Nám se teď ty koťata nějak ztrácí a nebo když přežijou, tak nám je někdo čmajzne a nebo je přejede auto. Kocouři se k nás stahují různí.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 12. 2016 14:57

Obrázek kočka a pes v jednom to jsou naši nejmladší :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 12. 2016 08:53

Nače kočenky už jsou jen 2. Lejdynka - to je ta černobílá se s námi v létě rozloučila. Bylo jí už 16 roků. Zůstal u nás Honzík červeno-bílý a černá Lejdynka. S našema kryskama se nekamarádí vůbec. No po pravdě nekamarádí se pejskové s nimi. Tak je krmím jen na dvorku přijdou se nabaštit a zase zmiznou . Některá si chodí lehnout do budky kam snáší slípky.
Takto ale šplhat jako ta kočenka na videu urřitě neumí.

http://hobby.idnes.cz/kocka-splha-po-le ... zlicci_mce

Černá Dejzi měla v letš dvě dlouhosrstá koťata obě umřela když spadla ze zídky .Černé spadlo když jsem je fotila a druhé jsem našla spadlé když jsem se vrátila ze zahrady. Pejskové za to nijak nemohli.

Obrázek Obrázek Obrázek

Při focení jsem je viděla poprve a taky naposledy. :'(
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 12. 2016 12:39

Koťátek je mi líto,ale fakt v tom nejedou pejsci 8-S ,vždyt kočenky umí padat ,no co už. Lejdy se teda dožila hodně let já tu mám kočenku už jí bude skoro 14, kdo ví jak dlouho jí to vydrží, už to vloni nevypadalo,ale dostala se z toho pomoci veterináře.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 12. 2016 13:05

Tu černou jsem viděla padat.Koukala jsem z okna koupelny a fotila je. Do té doby jsem věděla že má kočka někde nějaké kotě, ale nebylo nic slyšet, žádné pískání jen jsem věděla že kojí. Když se ukázala koťátka na zídce dala jsem jim misku s jídlem a vrátila se do koupelny k foťáku. Kotě to černé přešlo po zídce na druhou stranu a sletělo dolů asi dopadlo tak ze 2 m na podezdívku u ohrady slípek. Když jsem jej zvedala žilo ale vyvracelo se . Myslela jsem že se vzpamatuje a dala jsem jej kočce pod střechu půdy kde původně na tu zídku vylezly. Pak jsem odešla s kryskama na zahradu . Tam jsou v oplocené zahradě. Nemohli na ně štěkat jen po cestě tam . Když jsem se s něma vracela , nebylo vidět žádnou z koček. Na dvoře se Guglík dobejval do škvíry za položenýma dveřma u zdi. Na druhém snímku jsou ty dveře vidět jsou opřené o barák aby na ně nepršelo. Podívala jsem se za ně a tam bylo to druhé kotě . Bylo taky tak vyvrácené s hlavičkou dozadu. Taky ještě žilo ale jen leželo. Dala jsem jej na stejné místo kam to první. Obě zmizela tak jsem ze začátku čekala že se zase ukážou, ale když už se nikdy neukázala a kočka už dál nekojila.........já už na půdu nevylezu. Taky by mohla bejt otrávená, ale to by musela sežrat návnadu před tím ,nežli přišla poprve na tu zídku i když je pravda že to jejich umírání by i na otravu mohlo vypadat. Ovšem jejich máma žije stále.

HONZIK se přišel na nás kouknout
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 12. 2016 19:47

Tak snad budeš mít příští rok nová koťátka jestli už není po kastraci. Honzíka jsem už neviděla dlouho, už je to velký pán kocour :tleskani , už jsem chtěla minule psát jestli ho ještě máš.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 12. 2016 20:56

Ne kastrovaná není, my nemáme žádnou kočku kastrovanou. Stejně mě potěšilo že ta koťata byla dlouhosrstá.Znamená to že je měla s Honzou . To černé byl kocourek to druhé nevím.
Honzík je narozenej v roce 2009. Máme jej od malého kotěte.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 12. 2016 19:47

Já vím pamatuji si právě když jste si Honzíka dovezli. No a my máme všechny kočenky kastrované jen tu co je tu právě s pejskem, tak jsme nestihli kastrovat a obdarovala nás koťátky. Vet by mě ji tenkrát ani nevzal, bylo jí teprva půl roku ani to neuměla porodit. Takže tu máme jedno její dítě.Byla týden po porodu a už mrouskala zase no nestyda,tak šla hnedka na veterinu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 12. 2016 20:13

Takto to vypadá u dcery, ten zrzek, není náš Honza. Všechny kočky k ní přišly sami. Jen ta černá je od naší černé Dejzinky a ta mramorovaná je zase od Lejdynky. Původně byla u sousedky ale když se ta odstěhovala ,dcera se jí ujala taky. Ta cela modrá je čistokrevná britka .Majitelka ji snad umřela a kočenka se ocitla na ulici. Přez několik lidí skončila tady u Káji. Bílou si vybrala vnučka někde kde se byly holky kouknout na koníčky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jinak si ještě mimo slepiček pořídila malé plemeno oveček. Holt je celá po mně!! Já na to ale v jejím věku neměla prostory.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 12. 2016 16:48

Jezu Karen tos mě tím potěšila :tleskani a já už si skoro myslela, že jsem jediná,která příjme každou kočenku která se k nám snaží dostat. Na ty kozenky nemám prostor jinak kdo ví....:D .S tím se fakt už člověk rodí a má to v genech,kvůli tomu našemu zvěřinci ani nikde nemůžem na celý den pryč.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 12. 2016 18:19

No tak o dovolené zatím nevím jestli dcera uvažuje ale domnívám se ,že to by asi zangažovala sousedy - ty tam mají dva koně (překvapilo mne,že jedna klisnička je kladrubák), psejčky aspoň ty malé dává ke mně. Kozenky nejsou kozenky ale ovečky .Pořizovala si je po první nutnosti posekat to pole které k baráku patří a v předešlých letech na něm měl minulý majitel obylí. No a kočky , ještě jsem zapoměla že má i králíky jak na maso tak pro malou na hraní zakrslé. Tak ty by tam musel jezdit někdo krmit společně se slepičkama.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků