Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 6. 9. 2016 07:54

Niko, to je krásná úroda :tleskani moje odpočívají.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 9. 2016 13:39

Verčo,nádhera.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 9. 2016 19:01

No jsou božské :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Taky mi něco kvete, ale ne tak bohatě. :potichu :potichu
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 9. 2016 17:23

Karen Válková píše:Potřebuji poradit mám jednu rostlinku miniorchidky .Mám ji již 7 měsíců a celou dobu kvete. Pokaždé na stejném výhonu narostlo 5 poupátek a ty rozkvétaly ,to se několikrát opakovalo ale nyní jí už další poupata nenarostla a posladní 2 opadávají v těchto dnech. Mám ten stvol po odkvětu ustřihnout nebo tam nechat jen tak trčet? Narostly jí již dva nové listy. Rostlina je celkově v dobrém stavu nebo se tak aspoň tváří :)

http://karelex1.rajce.idnes.cz/C44_kvet ... 015_-2016/


Tak tahle moje chudinka nakonec dokvetla, a začaly jí růst nové listy. Celkem vyrostly postupně 4. Taky jeden novej kořen se ukázal a pak najednou během ale 2 týdnů listy zvadly a opadaly. Celá rostlina uschla. Vůbec tomu nerozumím co se jí stalo. Když jsem rozhrnula kůru kolem kořenů je tam vidět jeden zelenej asi je živej. Nemám vůbec žádné zkušenosti těmito rostlinami .Je možné že by snad něco jako zimovala???? :hm

Nebo je asi načase ji vyhodit,že?? :'( :'( :'( :'(
Naposledy upravil Karen Válková dne 17. 9. 2016 17:26, celkově upraveno 1
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testovaci123 18. 9. 2016 07:31

test
testovaci123

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 9. 2016 07:31

No bezva reklama je pryč. Včera jsem si postěžovala Markovi Lutonskému a on zasáhl skutečně rychle DĚKUJEME!!!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 9. 2016 20:49

Nejlépe vyhodit, třeba je v tom nějaká nemoc.
Já mám teď opravdu pěkné, ale jak byly ty 30° vedra při nižším sluníčku, tak mám připálené listy. A co hnojím vodu pro orchidky, tak mi nerostou kořeny vzduchem a ven z květníků.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 9. 2016 07:26

Tak vyhodit!!?? :-( :-S :'( :'( :'( :'( to je smutné. Pokaždé je mi líto když mi kytka umře a tuhle jsem dostala od vnučky. No tak jdu na to :'( :'( :'( Opravdu nemůže jen spinkat???, :roll: :roll:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 9. 2016 08:05

A co udělala od toho 11.9.? Jen víc uschla? Dá se zachránit, když nejde prostředek, to vyžene odjinud a za pár měsíců je v cajku, ale tohle...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 9. 2016 08:54

Neudělala vůbec nic. Mám ji teda vytáhnout z kelímku a podívat se dovnitř? Ze začátku jsem vevnitř něco zeleného ještě viděla ,ale včera jsem to tam jen tak opatrně rozhrnovala a už se mi to moc nadějné nezdá. Kolem kořenů měla namotaný mech a zasypané to celé bylo kupovanou hrubou zeminou na orchidky. Byla to většinou kůra, aspoň se mi to tak zdálo. Namářela jsem ji čas od času do dešťové vody s tekutým hnojivem na orchidky co jsem koupila tak to vypadalo dobře že se jí tu líbilo a pak si tak najednou umře.

-- 22. 9. 2016 20:25 --

Tak už je vyhozená. Vyndala jsem ji z květináčku. Kořeny byly docela uschlé i když ta zemina okolo nich byla ještě stále trochu vlhká. Tak jsem s orchidkama skončila snad mi zase nějakou někdo nevěnuje. Dík za rady.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 9. 2016 14:05

Třeba tě s ní zase někdo potrestá, jak to říká moje máti. Ta už bere těch pár orchidejí jako mus navíc přes míru. Zase u řezaných je jiné nebezpečí, měnila vodu ve velké váze a když jí nesla, tak jí zůstal ruce kus keramiky a zbytek jí spadl na palec u nohy. Má ho celý černý a fialový...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 9. 2016 17:00

Tak to je mi tvojí maminky líto a přeji jí brzké uzdravení. Na výron na noze jsem si s úspěchem dávala měkký tvaroh . .Fak to zabíralo .Mohu doporučit. :!:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 9. 2016 23:58

Jejda, to byla medicína druhé babičky, brambory, tvaroh a naklepaný zelný list.
Vyřídím.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 9. 2016 10:41

No tak brambor nastrouhaný na jemno jsme přikládaly na spáleninu třeba od hrnce na ruce .Pěkně to tišilo bolest, tvaroh na pohmožděný a oteklý kotník jsem si dávala sama, ale zelný list neznám pouč mne!! :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 9. 2016 18:37

Taky to táhne horkost - naklepe se zelný, nebo kapustový list paličkou a přiloží na zhmožděninu. Dneska máti ani nekulhala, tak snad dobré.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků