Jak zničit molice?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 4. 2008 23:33

Myslíte jen vývar z tabáku, vynechat česnek úplně? Ty potvory si už asi zvykly i na česnek, to je fakt :-P
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 4. 2008 09:14

Jó molice to je oříšek. Bojuju s nima tvrdě. Používám Mospilan+Applaud, Talstar+Applaud, Karate+Applaud. Daří se mi je udržet v přijatelném množství. Měli jsme i vosičky od Biocontu ,ale to se molice vesele namnožili páč jsem kvůli vosičkám nestříkal. Vosička vůbec nestíhala.!
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 21. 4. 2008 21:35, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 4. 2008 21:30

Vosičky jsme měli taky, a neuspěly, ale myslím, že byla chyba v tom, že se zalívalo ve skleníku kropením. Na přiloženém letáku psali, že se mají asi 14 dnů, nebo dokonce tři týdny, zalívat rostliny podmokem aby se vosičky mohly nerušeně namnožit na listech. My odjeli na čtyři dny pryč a zalíval nám soused: instrukce nepochopil, a pilně kropil. Asi vosičky utopil :mrgreen:, molice mají výdrž :oops:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 4. 2008 21:38

Tak začnem chovat molice a uvidíte jak hned budou citlivé.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 4. 2008 22:03

Kdyby to aspoň bylo krmivo pro nějaké ryby či ještěrky :-l
Vůbec nevím, jestli má molice nějaké přirozené nepřátele (kromě nás) :grr: , nebo je něčím užitečná...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Josef Kadleček 5. 8. 2014 08:18

Návštěvník píše:Musím se připojit k jednomu z prvních příspěvků. Pěstuji ibišky i fuchsie na kterých si molice s chutí hodují. Bezpečně mi zabírá doporučovaný mospilan. Aplikuji důkladný postřik několikrát po sobě, dokud molice nezmizí. Přes léto mám rostliny venku a problémy s molicemi se téměř nevyskytují (prý nemají rády vlhko). Molice se většinou objeví na podzim po návratu do bytu, ale mospilan je vcelku bezpečně zahubí. Mám vyzkoušené, že tento přípravek vydrží účinný i několik měsíců naředěný dle návodu, takže jej mám stále k dispozici.

Mno, při třetím, nic neřešícím postřiku molic Mospilanem jsem si na krabici přečetl, že se smí stříkat maximálně 2x. Tak vám tady teda ňák nevim...
Josef Kadleček

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 8. 2014 08:34

Letos střídám Mospilan s přípravkem Planta, je fakt, že molic je míň, ale k úplnému vyhubení je pořád daleko. Ve skleníku je jich málo, ale venku se rozmnožily na kedlubnách tak, jak jsem ještě neviděla...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 8. 2014 21:12

Jsem na tom stejně. Kedluby a růžičková kapusta byly doslova obalené. Když se objeví někde bodlák tak to samé. Nepamatuji , že by jich někdy bylo tolik. Ani ten Mospilan tentokrát nezabral. Lítájí ty potvory snad úplně všude.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 6. 8. 2014 07:40

Jsou hnusné hnusné :/ :twisted: a letos mám také úplně invazi molic na zelenině , ve skleníku , na kytkách...stříkám , ale přijde mi , že to nějak nezabírá, je jich strašně... :-!
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 6. 8. 2014 12:00

:grr: I já mám letos plný skleník molic na rajčatech. POstřik už jsem vzdala a tak doufám, že rajčata dozrají i s molicema.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 8. 2014 19:27

Josef Kadleček píše:
Návštěvník píše:Musím se připojit k jednomu z prvních příspěvků. Pěstuji ibišky i fuchsie na kterých si molice s chutí hodují. Bezpečně mi zabírá doporučovaný mospilan. Aplikuji důkladný postřik několikrát po sobě, dokud molice nezmizí. Přes léto mám rostliny venku a problémy s molicemi se téměř nevyskytují (prý nemají rády vlhko). Molice se většinou objeví na podzim po návratu do bytu, ale mospilan je vcelku bezpečně zahubí. Mám vyzkoušené, že tento přípravek vydrží účinný i několik měsíců naředěný dle návodu, takže jej mám stále k dispozici.

Mno, při třetím, nic neřešícím postřiku molic Mospilanem jsem si na krabici přečetl, že se smí stříkat maximálně 2x. Tak vám tady teda ňák nevim...

Ano, musí se prostřídat s jinou účinnou látkou kvůli vzniku rezistence. Třeba Calypso je také systémový přípravek.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DastyXXX 26. 3. 2015 07:47

Měla jsem molice na bylinkách. Takže používat Mospilan apod. se mi vůbec nechtělo. Ale zafungoval mi levandulový olej. Do malého rozprašovače (mám 100ml) jsem nakapala 8 kapek levendulového éterického oleje. Možná je to až moc drsná koncentrace, nicméně zafungovalo. Druhý den molic výrazně ubylo, po dalších několika postřicích zmizly úplně :-)
DastyXXX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 26. 3. 2015 08:48

Taky by se mi zrovna na bylinky nechtělo používat chemii. Ale nápad dobrý,pokud rostlinky přežily, tak proč ne :-) , rozhodně to bylo méně drastické, hlavně že škůdce chcípl :D
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soník 29. 6. 2015 16:44

Molice mi žerou i ty levandule. Už nevím co s tím. Asi vyplynovat ]:-<
Soník

Odeslat příspěvekod jenom shrnutí 17. 9. 2015 08:38

• mají výdrž, neopustí ani rostliny přezimované v chladu , jen je jich míň
• postřik na molice je potřeba opakovat, protože zabírá jen na živé jedince, a nikoli na vajíčka, přičemž živé molice mají třídenní dobu líhnutí
• prevence: Nepřelívejte rostliny, používejte lepové desky - včas rozpoznáte napadení rostlin molicí a můžete tak rychle zakročit.
Omývání
Mátu jsem odnesla do karantény do koupeny a pravidelně omývala od mušek, což nakonec pomohlo, ale bylo to pracné.
Šalvěj
Bazalka je od molic od výšky šalvějového květináče dolů (ale jejich vajíčka zčernaly, což moc nechápu - nebo už to nejsou molicí vajíčka?) Každopádně od výšky květináče se šalvějí je bazalka čistá, semtam na ní nějakou molici objevím, ale proti předchozímu stavu je to paráda.
Levandulový éterický olej
Do 100ml rozprašovače 8 kapek lev. Oleje. Druhý den zmizelo asi 60% molic, po týdnu každodenního stříkání mám od molic na stévii pokoj. Možná by pomohl i místo levandulového, šalvějový éterický olej.
Cigaretové nedopalky
Stačí vylouhovat cigaretové nedopalky a pak tím ty kytky zalít.
Spálení tabákových listů
Pro vnitřní prostor, kde žije molice skleníková, celý prostor vykouřit spálením tabákových listů.
Černý čaj
Zdravím všechny, já měla taky ten samý problém, na muškátech je to fakt z hlíny. Pomohlo mi zalévat kytky do misky a navrch na hlínu nasypat usušený černý čaj a do květináčů žluté polepové desky.
Hypermangan
Mně byl doporučen postřik z hypermanganu. Lze zakoupit v lékárně. Po mohlo to. Ale po roce musím znovu.
Nicandra physalodes - lilík mochyňovitý
Molice jenom odpuzuje .
Hřebíček?
Tabák + česnek
100 g tabáku, 20 g česneku projít varem v 1 litru vody (vývar za tepla *****í). Necháme den vyluhovat.
Mýdlová voda
Mýdlo, olej, voda

1 díl olivového oleje, 2 díly tekutého mýdla,smícháme , 100 ml této tekutiny do 1 litru vody a tím se rostliny stříkají.
Voda, ocet, olej, jar
Smíchejte vlažnou vodu s octem, olejem a Jarem nebo jiným smáčedlem. Poměry, ty opravdu nevím.
jenom shrnutí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků