monitor do 7500kč resp. 300 eur

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KuboK 24. 3. 2018 20:53

Zdravím, som študent architektúry a potrebujem monitor na lepšiu prácu a prehľad v projektoch. Investícia do 300 eur = 7500kč. Vedel by mi niekto poradiť ( odborník alebo niekto z fachu ) ? Najdôležitejšie parametre a vlastnosti - čo najväčšia reálnosť farieb, IPS, ochrana zraku, kvalita, nastaviteľnosť a praktický rozmer - hĺbka a noha stojanu. Oplatí sa skôr 27" alebo stačí 24" a s akým rozlíšením ? Lesklý alebo matný alebo je niečo medzi tým ? Lesklý má lepšie farby ale zase nie na ňom nič vidno keď mi svieti celý deň do izby slnko :D

Vďaka za každú radu :)
KuboK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 3. 2018 13:13

Není uvedeno, k jaké grafické kartě a jakému rozhraní se bude monitor připojovat.
Při letmém pohledu se mi zdá 300€ málo na to, co má splňovat. Kdo ví 400, pokud reálnost barev (lepší mají kalibraci).
Oči jsou to nejdůležitější, toho bych se držel.
Lesklý/matný/odrazy = upravit si pracoviště. Bude se používat pivot - otáčení na výšku?
Z jaké vzdálenost? (27" z 50cm už člověka málem odfoukne, každý na to oči nemá. Ale zas se tam vejde oken! FullHD je málo.)
Kolik hodin denně, snížení "modrého" spektra, blikání (flicker free)...
Vyloučit ty s repro a USB porty?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KuboK 25. 3. 2018 14:03

Pripojený bude na notebook Lenovo Z510 - i5-4200m, grafika intel hd4600, cez hdmi. Pivot nie je až tak potrebný aj ked na vyrobu plagátov to môže byť užitočne ale nie je to podmienka. A ten lesklý alebo matný - no ťažko, ked budem robiť cely den tak cely deň nebudem v zatiahnutej kutici len aby som videl na monitor. Neexistuje nejaky kompromis medzi lesklým a matným ?
Stôl je hlboky 60 cm. Ale to je na internáte a určite sa bude pracovisko meniť do 2rokov. Denne aj cez 8 hodin môže byť.
Repro asi nie je potrebne, kvalitou to asi neprevíši klasickú sústavu, a usb by bolo fajn ale nie je potreba.
Je to až taký veľký rozdiel 27" a 24" ? č sa týka práce? pretože jedne povie že mu 24" stačí a druhý zase že 27" je omnoho lepšie. Oplatí sa investovať ?
KuboK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rime 27. 3. 2018 21:46

Určitě doporučuji Eizo EV2450. Super barvy, kvalitní konstrukce, dobrý stojan. Na 27" to chce určitě QHD a takový panel je v dobré kvalit minimálně 2x dražší, než máš stanovený rozpočet.
rime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stiletos 28. 3. 2018 22:27

rime - Určitě doporučuji Eizo EV2450


Ty ho máš ? Jak je na tom s podsvícením a u filmů / her při tmavých scénách?
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rime 29. 3. 2018 09:35

Stiletos píše:
rime - Určitě doporučuji Eizo EV2450


Ty ho máš ? Jak je na tom s podsvícením a u filmů / her při tmavých scénách?


Mel jsem ho na zkousku, je to skvely monitor ve vsech smerech. Podsviceni, filmy/hry vcetne tmavych scen ok.
rime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 3. 2018 10:32

rime - jo díky pořád váhám jestli zůstat u 24 kde mě to Eizo padlo nejvíc do oka nebo přejít na QHD BenQ GW2765HE když mám max 8000 na ten monitor.....
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rime 30. 3. 2018 22:22

Určitě QHD na 27" doporučuji, kvalita obrazu se nedá s FullHD srovnat. Otázka je jaká to bude kvalita, tyhle levný QHD jsem nikdy neviděl, takže nemůžu sloužit, ale Benq je dobrá značka.
rime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stiletos 31. 3. 2018 09:19

Jako BenQ mám teď VA 5 let a nemůžu si na nic stěžovat,akorát sem ho dal jinam a potřebuju náhradu k Pc.Ten postlej bude mít panel jako ten BenQ za 9000Kč akorát starší dizajn,v recenzích si nikdo nestěžuje na nic akorát vysokej input lag 33 ms,to prej ale nepoznám pokud nejsem profi hráč,ono kolem těch 9000Kč není stejně moc na výběr v 27 jenom Samsung S27H850 a tam sem moc recenzí nedohledal a že bude obrazově třeba lepší to nevím ,platí se tam za značku a panel Samsung,ten BenQ má AU Optronics což nejsou špatný panely taky,ale díky za názor .....
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků