Flashdisk - zamčení proti zápisu

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 10. 10. 2018 18:21

Zdar
už se mi přihodilo u několika flash disků že po nějaké době práce s nimi se náhle zamčely proti zápisu a dál nebylo možný na nich cokoliv měnit. Předchozí disky se mi nějak složitě podařilo zformátovat a znova umožnit zápis, jenže po krátké době se zase zamčely. Tak jsem je vyreklamoval a koupil flashdisk od jinýho výrobce (Sandisk). Už se zdálo že ten bude bezproblémovej ale bohužel se zamčel taky. Vůbec nechápu proč se to zamyká. Mám na tom hodně dat a nechci to tam složitě znova kopírovat, neporadí někdo jak ten disk normálně odemčít bez formátování.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 10. 2018 19:51

Standardní a velmi dobře promyšlená vlastnost flash disků.
Výrobce tak umožní před definitivním odchodem hw do křemíkového nebe přístup k datům pro čtení => snadná záchrana dat.
Flash disk = spotřební hw s krátkou životností, ke skladování dat naprosto nevhodné zařízení.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 10. 10. 2018 20:05

Ach takže odchází? Zajímavý, je novej asi tak týden.
Nový flash disky s větší kapacitou dost hřejou tak možná odchází kvůli tomu. Mám 10 roků starej disk s pár GB a doteď funguje.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 10. 2018 05:54

Je v záruce -> reklamuj.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 30. 10. 2018 08:42

No...Ta chyba nemusí bejt jednoznačně na straně toho flashdisku. Měl jsem v tom stejným hubu vraženou jinou flešku starší dosud bezproblénovou a po několikadenním testování už vykazuje disk manager u té flešky nějaký chyby zařízení ikdyž zapisovat stále jde. Vypadá to tedy že je to USB hub kterej pomáhá likvidovat flešky, ale je to jinak certifikovanej výrobek běžně prodávanej. Kde je teda chyba a musí pořád prodejce té flešky uznávat reklamace? V jiným počítači mě USB flešky neodchází.
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 30. 10. 2018 08:54

Viaceré multimediálne zariadenia si FLASH disk po jeho zasunutí pripravia pre vlastné použitie - naformátuju ho vlastným formátom a uzamknú. Hlavne to robia TV zariadenia, ktoré umožňujú zaznamenávať vysielanie na FLASH disk.

Mne doteraz vždy pomohol softvér MiniTool Partition Wizard:
1. Spustiť softvér
2. Odstrániť všetky oddiely FLASH disku - zostane iba jediný oddiel o veľkosti 100% kapacity FLASH disku
3. Naformátovať tento jediný oddiel FLASH disku na FAT32 (alebo NTFS)

FLASH disk by mal začať normálne fungovať - dovtedy pokiaľ ho znova nestrčíte do zariadenia ktoré si ho naformátuje vlastným formátom a uzamkne.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků