ochrana sukromia

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod janyX 18. 3. 2018 06:54

hoxx
Addon do firefoxu
Vytvori vpn spojenie medzi web prehliadacom a vpn serverom, takze prenos je sifrovany od zaciatku az do konca (ani ISP nevidi komunikaciu). Je mozne si vybrat z niekolkych vpn serveroch z roznych krajin (z roznymi IP).
Tuneluje sa aj IPv6, takze aj ty co maju IPv4 mozu ist do IPv6 sieti.
Je to zadarmo, staci sa registrovat.
Ste s tymto addonom spokojny (teda ty ktori to pouzivate) ?
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 3. 2018 10:48

Nepouzivam, co se tyka podobnych veci "chranicich soukromi" fungujicich "zadarmo a pro vsechny", jsem podezrivavy. Porad plati "cui bono" - provozovani takovych VPN bran rozhodne zadarmo neni a tak nezbyva se ptat, kdo to plati a co za to dostava.

V danem pripade nevim, kdo to plati. Ale vim, ze dostava detailni informace o datovem provozu uzivatelu, kteri si chteji nebo potrebuji "chranit soukromi".
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 18. 3. 2018 14:20

Ja som obycajny clovek. Mam od ISP verejnu adresu. Akukolvek nesifrovanu komunikaciu moze ISP vidiet. Ak je komunikacia sifrovana (napr. https), tak ISP "kvazi" nevidi co sa posiela, ale vidi aspon to, kde sa posiela.
Ak sa spojim ja (moj web prehliadac skrz hoxx) napr. s vysokyvejdelek.cz , tak komunikacia je sifrovana medzi mojim web prehladacom a vpn serverom (skrz hoxx).
ISP potom vidi tak akurat sifrovanu komunikaciu z mojej IP adresy smerom na IP adresu VPN servera.
Tu ide hlavne zabranit odposluchu klienta voci ISP.
Samozrejme ak by som robil trestnu cinnost, tak ISP poskytne organom cinnym v trestnom konani IP adresy VPN serverov (cez ktore som komunikoval) a oni si uz vytiahnu potrebne riadky s kym som komunikoval a poslu to nasim organom.
To ze vidi moju komunikaciu nejaky VPN server vo Svedsku ma az tak netrapi.
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 18. 3. 2018 17:34

tak když jsi obyčejný člověk, nemáš co skrývat ne?

IMHO je menší pravděpodobnost, že někdo bude procházet tvé logy u ISP, kterému platíš než u služby, které neplatíš a musí tak z něčeho žít. Nebo proč si snad myslíš, že je zdarma facebook, google a podobné služby? čiň jak myslíš, že ale zamyslet se nad tím proč mi údajně dává někdo něco zadarmo není nikdy na škodu.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod janyX 18. 3. 2018 17:49

Nemam co skryvat, ale preco by ISP mal vediet kde sa ja pohybujem po Inete.
A co sa tyka logovania na VPN, tak radsej povolim logovanie VPN serveru (ktory nevie o mne nic, len pozna moju IP) ako ISP ktory vie o mne vsetko a chcel by este viac :)
janyX
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků