Prosím o radu s výběrem GK

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod immunite 25. 8. 2018 10:36

Zdravím, zde na fóru v sekci pc sestavy jsem si vybral tuto sestavu.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1O1X0147CR0137MM0449W4013FGC0141FO013J0N01418Y0111P1013TD101

Koukal jsem na recenze na internetu ohledně této GK a mám smíšené pocity o tom, jestli nekouknout v této cenové kategorii po lepší, rád bych vás poprosil o vaše názory popřípadě alternativy a rady. Díky
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 10:38

Záleží, co si chceš představit pod pojmem "lepší v této kategorii". To asi 2080Ti myslet nebudeš?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 25. 8. 2018 10:42

Myslím v této cenové kategorii, z řad 1060, ve které se nachází, například Phoenix GS, nebo 1060 msi
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 11:16

MSi dělá 1060 minimálně ve 12 různých verzích jen co z hlavy vím, že v ČR jsou na trhu, plus revize a tři výrobci paměti. Některé z nich bych si určitě nekoupil, některé možná ano, vždy záleží na konkrétním modelu a revizi.

To samé je u dalších výrobců, nehledě na fakt, že cena téhož se mezi jednotlivými prodejci může také lišit klidně o desítky procent. Plus k některým modelům SSD zdarma, k některým ne, někde možnost cashback ... chci říct, že obecně říct "něco chci ale nevím co to je" úplně není rozumné.

Dáme tomu toto s SSD zdarma by šlo: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003N71
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 25. 8. 2018 11:30

Ano to chápu, za to se omlouvám. Každopádně moc díky za radu, tato se mi zamlouvá a ten dárek je super věc. Finální otázka, takto by to tedy šlo?
https://www.alfa.cz/index.php?eid=136140
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 12:05

Mas spatne ten odkaz. Ale i tak Ti sem dam alternativu na zamysleni, mohu?

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... W5014BH601

Rozdily:

Dal jsem lepsi zakladni desku, rozdil je stovecka - za mne "nobrainer". Dal jsem jine SSD, sice o chlup pomalejsi, ale zase 480GB, coz se muze pocitat. Pak jsem dal zdroj 500W, nutne to neni, ale zase tak drahe tez ne. A tedy tu MSi ARMOR 1060 6G.

-

No a ted jeste k tomu monitoru a systemu. Na to ses mne sice ptal v SZ, ale kdyz uz Ti pisu sem, tak Ti to hodim sem. Prvne prijmi omluvu, ze jsem si nenasel cas driv - zivot neni jen forum, ale i prace, rodina ... drive nebylo casu. A ted uz k systemu:

Sedmicky jsou s novym HW nekompatibilni - jde to sice nacerno resit, ale pak zase prijdes o bezpecnostni aktualizace, coz urcite nechce nikdo, kdo alespon jednou v zivote vleze do internetoveho bankovnictvi, do libovolneho eshopu, atd atd. Dulezite je rict, ze ANTIVIRUS V TOMTO NEPOMUZE, pokud je dira v jadru systemu, muze se virus, velmi laicky receno, "pohybovat az za antivirem" ... a muzes se jit klouzat.

Navic za rok prijdou sedmicky o aktualizace uplne. Takze stejne na desitky budes MUSET prejit, pokud chces pocitac pouzivat i na nakupovani, bankovani, nebo socialni site. (Ukradena identita take neni nic, co bys chtel, ver mi...)

Nyni prosim vsechny kolegy, kteri do problematiky vidi, aby mi odpustili me zjednodusovani.

-

U monitoru zalezi, kolik do neho chces investovat. Zalezi take, jake hry na nem chces hrat. In general reknu, ze nechces TN panel. To, jaky nakonec vybereme, se odrazi od toho, kolik na nej budeme mit penez a co za hry budeme hrat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 25. 8. 2018 12:37

Vůbec se neomlouvej, naprosto to chápu. Sakra zase špatně, ja ten košík nikdy nepošlu správně :D.

Jo, na ten zdroj jsem taky koukal, přesně na tenhle. O 7mičkach už jsem si taky dočetl a usoudil, že 10tky mít budu. Nelegálně jsem to ani řešit nechtěl.

Monitor, okolo těch 7,8k. Hry budou něco ve stylu Battlefield 4, CSGO, Skyrim, Shadow of Mordor, Call of Duty, Wowko, Dark Souls..něco v tomto smyslu.
TN ne, chápu, takže IPS?
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 13:29

Ja bych se priklonil v tehle cene sem:

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003XY0

Je to skvely monitor a podle meho nazoru jde o nej koupi v tehle cenove relaci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 25. 8. 2018 13:43

Dobrá, mrknu na něj, mockrát Ti děkuji za všechny rady :)
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2018 14:49

nz
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 26. 8. 2018 08:18

Ahoj, tak sem na něj koukal a četl recenze a nevim, jestli by na muj stul nebyly ty nožky moc velký a jestli by se vešel. Je možnost v této cenové relaci ještě sáhnout po nějaké rozumné alternativě?
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2018 08:32

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod immunite 26. 8. 2018 08:42

Díky, vypadá dobře, mezi těmahle dvouma si vyberu, zkusim mrknout na nějaky recenze.
immunite
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 26. 8. 2018 13:16

KineCZek píše:Ja bych se priklonil v tehle cene sem:

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003XY0

Je to skvely monitor a podle meho nazoru jde o nej koupi v tehle cenove relaci.

A viděl jsi ten monitor na vlastní oči? Protože 24" varianta tohoto monitoru má strašný obraz a okamžitě jsem ho vracel. Nechce se mi věřit, že 27" bude na tom lépe, ale je to možné.

immunite píše:Díky, vypadá dobře, mezi těmahle dvouma si vyberu, zkusim mrknout na nějaky recenze.

Jinak ten Acer a všechny tyto VA 144Hz budou mít stejné panely od Samsungu, takže se stačí podívat na recenzi jednoho. Ale já recenzím nevěřím, všude ty 24" VA vychvalovali a já jsem se málem z obrazu :-!
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 8. 2018 14:53

Víc než třicetkrát.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků