jak postavit přístřešek pro auto-podruhé

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PedroKV 4. 11. 2005 21:17

Ahoj, chci nějaký přístřešek pro auto, původně jsem chtěl udělat klasický dřevěný, ze stran otevřený, prostě jen 4 nebo 6 kůlů a Áčková střecha. Leč sousedé nesouhlasí, díky čemuž je zcela zbytečné dávat na stavební úřad ohlášku, protože stavba na ohlášení musí být posvěcena úřadem (a spolumajiteli pozemku). Takže tudy cesta nevede.

Napadlo mě řešení ve formě zahradního altánku. Alespoň 3x3 metry, v Baumaxu ho mají za 699. Zakryl by alespoň předek auta (délka auta 4,3m). A na nic podobného nepotřebuju ničí souhlas. Ale už prodavač v baumaxu mě zrazoval, že to prd vydrží, jak se pod to dostane vítr, tak se to začne lámat. Volal jsem i známému, který altánek měl a prý už ho dlouho nemá, zlomil se.

Napadlo mě to samé udělat z trubek nějakého rozumného rozměru, hlavně tloušťky. Ale je to jednak pracné, jednak náročné na sváry-rohy. Navíc plachta (relativně za pár šlupek) se prověšuje-bude zima, sníh.. :-(

Tchýni napadlo zkusit udělat takovou tu půlkulatou konstrukci, co se používá na některé skleníky, či přístřešky na bazény a je k vidění taky u hyprsupr, jako přístřešek na vozíčky. Buď tam použít tu plachtu, nebo takové to poloprůhledné plexi.

Možná se to dá i nekde sehnat. Otázka zní: kde a za kolik?

Hledal jsem přes google, ale nenašel jsem nic vhodného. Jen jsem zjistil, že se na to používá pružinová ocel, takže klasický armovací drát asi stačit možná nebude???

Tušíte někdo, kolikpak stojí to plexi?

Pak je tu ještě možnost sehnat nějaký vojenský stan, ale to asi taky nebude ono.

Tak jak to provést? Poraďte prosím. Jednání ztroskotalo, pergolu nepovolí.
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 4. 11. 2005 21:27

no v prvom rade by som sa vykaslal na susedov a postavil si normalne dreveny pristresok so strecho s lepenou skridlou.. proste to postav a nepripevni do zeme na pevno ale do zeme daj len nejaky U profil zo zeleza do kazdeho rohu a do toho prisrobujes rohove nohy toho pristresku.. tym padom to nebude pevna stavba lebo to mozes cele odsrobovat a odniest kam chces... a nikomu nemusis nic hlasit
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroKV 4. 11. 2005 21:30

no, to právě není tak jednoduché. Můžou (a udělají to) to napadnout a přilítne úřad a napaří flastr a nařídí odstranění stavby. Po pročtení pár kutilsko/zahrádkářských webů někdy některé úřady chtějí ohlášku i na blbej skleník.. :-/
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 4. 11. 2005 21:33

ked dojdu urady tak to odsrobujes a potom to tam naspat na*srobujes (nechapem preco mi to nebere toto slovo) :) no ale neviem u nas som sa zatial s takymto nestretol co sme potrebovali to sme stavali a nikoho sa na nic nepytali...

#p0etrik - odstranen OT
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk 4. 11. 2005 23:37

brasci: Proč ti to nebere to slovo? Protože našroubovat se dá leccos leckam, takže se to preventivně zcenzuruje, co kdyby... :P
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 5. 11. 2005 08:15

Povolení od úřadu potřebuješ snad jen ke stavbě nemovitosti, ne? A nemovitost = stavba, která je spojena pevným základem se zemí. A tohle co píše brasci je podle mě dost dobrej nápad a se zemí to pevným základem spojený nebude. Kdybys sehnal takový ty držáky na dopravní značky (jeden má odhadem přes 20kg), je to plast a uvnitř bude asi železo a na každej rok dal jeden, tak máš jistotu,že ti to neulítne.


Jinak ty stánky z bauhausu a podobných jsou uplně k ničemu, ty trubky jsou hrozně nekvalitní a tenké a fakt stačí, aby zafoukalo, a ten stánek ti ulítne, když to nemáš přidělaný. Ale já jsem to přidělával právě tema držákama na značky a drželo to super...

A stejně před mrazem ti to to auto neochrání a déšť ani sníh mu zas tak moc nevadí, takže v tomhle nevidím žádnou logiku
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 5. 11. 2005 08:29

Ono jde právě o ten déšt a sníh a o to, že to auto nemusíš ráno škrábat... To že bude v autě i tak zima je snad každýmu jasné...
Sám budu asi brzy řešit podobný problém...

Jinak udělej altánek a dej ho na takové ty rohy co se zapíchnou cca 50 cm do země...
Stavba co nemá základy se nemusí nikde ohlašovat (ty skleník má)... Snad jen sousedovi, pokud je to blíž, než 3 metry od plotu...
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 5. 11. 2005 08:47

lumpo: neviem ako v cechach ale na slovensku musi byt 3m od plotu iba obytna stavba teda ak sused nepovoli blizsie... ale garaz moze byt 1m od hranice pozemku takze kludne aj pristresok...

ale nedaj tomu pevne zaklady a kludne to tam postav.. len ake budu potom medzisusedske vztahy to uz neviem.. :)
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andr3w 5. 11. 2005 08:58

neviem ako mas postaveny dom ale este by si mohol spravit tak, ze by si si do steny zapichol dva koliky, do zeme dve tyce pripadne viac a od steny do kolikou natiahnut nejaku plachtu.
Je to asi blbost ale mozno to pomoze. :?
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 5. 11. 2005 09:07

andr3w: no a rozhodne to potom vyhra cenu za dizajn :)
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andr3w 5. 11. 2005 09:15

vsak som pisal ze je to asi blbost ;)
to by bol len taky uplne jednoduchy pristresok :)
Seat - Auto emotion
Andr3w
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moose 5. 11. 2005 09:19

taky myslím že hranici kdy musí dávat povolení soused tyčí hranice 3 metrů... a nedalo by se s nima nejak domluvit ??? třeba jim říct že tu pergolu necháte porůst břečtanem a že to bude hezčí než když si tam navozíš skládku šrotu ??? :-D oni většinou pochopí že pergola je lepší věc než ta skládka... :-D
Moose
Avatar roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 5. 11. 2005 10:04

Připojím já svou zkušenost,pokud máš dům s pozemkem,tak je nejideálnější garáž.Často to ale z mnoha důvodů nejde.My měli na dvoře starou cihlovo-dřevěnou kůlnu.Tak jsme na SÚ napsali oprava fasády,oni napsali,že souhlasej pokud barva bude odpovídat místnímu okolí.A při té příležitosti než se někdo rozhoupal jsme postavili fungl novou garáž na místě tý kůlny.Je to ale ve dvoře,tak to tak nedráždí.Pokud máš na pozemek vidět je to blbý.Pač lidi jsou závistiví a i když z toho nic nemaj a nic jim do toho neni,tak tě naprášej a naposílaj stížnosti.Nevim proč,ale lidi si myslej,že když někdo staví,že je zazobanej unuděnej milionář.Tak co bych poradil?Já bych si asi od někoho nechal na místě svařit kostru z lešenářskejch trubek a pokrýt to pak můžeš čímkoli.A je to velmi pevné.A hlavně se pokusit se sousedy domluvit,i když to často taky nejde.Ale možná,že vám jejich strom stíní,nebo tam lezou jejich slepice nebo padaj jejich jablka.To už musíš podle uvážení.Neznám konkrétní situaci,tak jen takový návrh možností.Každopádně když soused řekne ne,tak tím to samozřejmě pro tebe nekončí a skončit by nemělo.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 5. 11. 2005 11:06

Nechapu proc resis ty sousedy. Oni se sice mohou ke stavbe vyjadrit, ale pokud stavba neodporuje platnym normam a je na tvem pozemku, tak s tim nemaji sanci cokoliv udelat.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogo2 5. 11. 2005 12:01

PedroKV píše:no, to právě není tak jednoduché. Můžou (a udělají to) to napadnout a přilítne úřad a napaří flastr a nařídí odstranění stavby. Po pročtení pár kutilsko/zahrádkářských webů někdy některé úřady chtějí ohlášku i na blbej skleník.. :-/=/quote]

OHLÁŠKA NENÍ POVOLENÍ ! A jestli se nepletu, tak tam ani neprobíhá klasický řízení, a tudíž se sousedi nevyjadřují...
Řeknou ti to na každým úřadě nebo každej druhej stavař/architekt.
Nějaké základní info k problematice najdeš třeba zde:
http://www.stred.brno.cz/view.php?cislo ... 2003101846
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, 2013 ("Však je to Pežót, nie?")
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW (2008 - 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, (2005 - 2011)
gogo2
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků