Zahradní nábytek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 3. 2018 16:12

Těpic,
vybíráme zahradní nábytek a nějak se ne a ne rozhodnout...

Asi úplně nechceme dřevo, radši kov/hliník/textilen, něco v tomhle smyslu :
https://www.garland.cz/e-obchod/edina-4 ... 77519.html

Otázka je, co ta skleněná deska, nerad bych, aby byla za chvilku podrápaná/rozbitá...

Pak se nám ještě líbí tento set :

https://www.garland.cz/e-obchod/rumulus ... 68538.html

ale nechceme rozkládací stůl + co ty židle, jak jsou polohovatelné, abych to něco vydrželo :hm

Neřešil jste někdo něco podobnýho? :nenapadne
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 3. 2018 16:17

Drevo ruls.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 13. 3. 2018 17:35

Dřevo už nikdy. Musí se o to starat, jinak je po tom. Dřevo možná pod střechu. Železo taky ne, zrezne. Jedině hliník a nějaké takové ty poplastované výplety, žádné polstrování látkové - to se zase rozpadne UV zářením.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hustoles 13. 3. 2018 17:36

Nám se textilen na zahradním setu po 5 letních sezonách na slunku postupně rozpadl...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 3. 2018 18:58

dřevo nee, páč s tím je moc starostí... pergolu máme krytou, tak trošku toho slunečního záření bude nábytek ušetřen.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2018 19:20

idealni je plastovy ratan. je to lehke, je to levne, muze na to chcat, nechce to udrzbu, je to komfortni, na zimu no problem nechat venku a jen lehce prikryt apod.

kdo si koupi cokoli jineho, je arni
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 3. 2018 19:34

Takže vizionář
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2018 19:35

Design guru
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 13. 3. 2018 19:43

Když čtu jak tu řešite material na venkovni nabytek tak nevite jaky matroš je nejvhodnějši na markyzu co se trvanlivosti tyče ? Zaklad se dava nějaka impregnovana latka a pak jsou nějake 3 druhy umělotiny. A to PVC, soltis a polyscreen. Nejvic se mi zamlouva PVC z duvodu, že jako u jedineho materialu vyrobce uvadi nepromokavost, ale zatim jsem nenašel nějake zkušenosti. Mam u něj strach, že jako umělotina začne dřive praskat tim jak se bude markyza stahovat/roztahovat a pak taky to, že bude pod nim jak v sauně.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 13. 3. 2018 20:07

8-)

Obrázek
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2018 21:02

miromen4 píše:Když čtu jak tu řešite material na venkovni nabytek tak nevite jaky matroš je nejvhodnějši na markyzu co se trvanlivosti tyče ? Zaklad se dava nějaka impregnovana latka a pak jsou nějake 3 druhy umělotiny. A to PVC, soltis a polyscreen. Nejvic se mi zamlouva PVC z duvodu, že jako u jedineho materialu vyrobce uvadi nepromokavost, ale zatim jsem nenašel nějake zkušenosti. Mam u něj strach, že jako umělotina začne dřive praskat tim jak se bude markyza stahovat/roztahovat a pak taky to, že bude pod nim jak v sauně.

Kucí... není to OTéčko? :mrgreen: :D :-D
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2018 21:11

kembuaa píše:Dřevo už nikdy. Musí se o to starat, jinak je po tom. Dřevo možná pod střechu. Železo taky ne, zrezne. Jedině hliník a nějaké takové ty poplastované výplety, žádné polstrování látkové - to se zase rozpadne UV zářením.

To je asi nejlepší řešení. Nicméně i u těch hliníkových s výpletem bývá problém... právě s tím výpletem.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 13. 3. 2018 21:51

To je možný, záleží z čeho to je. Pokud je to UV záření odolný plast, tak to vydrží asi nejdýl a dá se na tom sedět, na rozdíl od kovových výpletů, když je to třeba celý hliník. Měl jsem dřevo, měl jsem železo, hliník, měl jsem látky, plasty. Jako nejtrvanlivější, bezúdržbový a nejpohodlnější v rámci možností je za mě právě hliník a plastový výplet. Nicméně pokud je to na krytou pergolu, tak bych se nebál vůbec ničeho, ani dřeva a látky...
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 3. 2018 11:12

dřevo spíše nee, ani se nám tam nehodí, plastový nábytek taky úplně nee (ten od addiction co postoval :D )... ono to asi bude všechno stejně padat z jedný fabriky, ať koupím co koupím od garlandu nebo jinýho výrobce :hm

Ikdyž ten ratan...
https://www.teak-shop.cz/umely-ratan-se ... -akce.html
taky to není úplně nejhorší, ikdyž Čína...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků