Který dům si vybrat?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Který dům si vybrat?
Č.1 - větší, náročnější, nákladnější 12 %  100%  [ 12 ]
Č.2 - menší, méně náročný, mín nákadný 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 12

Odeslat příspěvekod .Jelen. 16. 11. 2017 20:36

Nemůžu se rozhodnout, takže kde jinde chytat rozumy než na garáži.
Věc se má tak - mám si vybrat dům a ukázalo se to jako složitý rozhodnutí.
Oba dva domy jsou ve stejný vesnici, každej na jiným konci.

Dům č. 1:
Plusy:
- můj rodnej dům - mám k němu citovej vztah, spousta vzpomínek atd.
- samota - poslední dům ve vesnici, nejbližší další dům cca 75m - když chcete dělat hluk, jde to a když chcete mít klid, tak je
- prostornost (5+1), podsklepený, technický místnosti, velký místnosti
- samostatná nová garáž (90m čtverečních, postaveno stylem, že by se z toho dal lehko dostavením příček a zazděním vrat udělat dům), nosný stropy v podkroví + výtah (skladování motorek atd)
- velká zahrada
- studna
- ovocnej sad cca 35 stromů v nejlepších letech
- velká terasoviná zahrádka s dobrou úrodnou půdou
- výhled

Mínusy:
- starou část domu by bylo dobrý zbourat a postavit znovu (náklady cca 300 tis.)
- velikost domu a pozemků vede k náročnější údržbě
- dražší na provoz (at' už spotřeba energií nebo opravy)
- v budoucnosti možnost nový zástavby ze třech stran pozemku a teda i konec klidu, samoty,... - teoreticky by se daly pozemky okolo skoupit, ale je otázka, kdybych na to teoreticky měl, jestli má cenu do toho vrážet několik milionů korun
- chybějící fasáda a další věci v a kolem domu -odhadem cca 400 tis. investice
- část domu je do patra
- velká chodba, vstupní hala, schodiště, prádelna,... spousta prostor, který by bylo dobrý výtápět - spotřeba energií
- možnost přijití o studnu - docela potíž s tak velkou zahradou a sadem

Dům č. 2:
Plusy:
- novostavba
- mnohem nižší náklady na provoz
- mnohem mín údržby kolem domu
- novej klenutej sklep na posezení - skutečně už se osvědčil :D

Mínusy:
- nedokončeno - (což je plus i mínus, můžu to mít nový a přesně podle sebe) - na dokončení by bylo potřeba cca 500 tis.
- 3+kk a celkově menší místnosti (jsem přece jenom zvyklej na na pokoje, obývák atd +35m čtverečních)
- žádná garáž
- malá zahrada
- není to nalepený na ostatní domy, ale oproti č. 1 je to v zástavbě
- málo prostoru na všechno harampádí :D

Já mám mít jeden a sestra druhej, jí je to jedno a všichni (včetně mě) si myslí, že dům prodá, protože nechce bydlet na vesnici, momentálně jedná impulzivně, podle toho s kým zrovna chodí... Nejvíc to bude mrzet mýho tátu, kterej se na obou domech dřel, dával do toho peníze atd., proto bych byl víc nerad, kdyby prodala ten větší, rodnej dům. Zároven ale vím, že tam to do budoucna nemusí být úplně ideální (vzhledem k údržbě a nový zástavbě - lidi, kteří vlastní okolní pozemky, to plánují rozprodat na co nejvíc parcel a umím si představit ráz tyhle nový části obce - s vesnicí jako takovou to nebude mít nic společnýho).

A ted' babo rad', co je lepší. Garážnický rozumy vítány. :D
Naposledy upravil .Jelen. dne 16. 11. 2017 23:01, celkově upraveno 1
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 16. 11. 2017 20:37

Mam ti poradit? :kuk:
Anonymni

Odeslat příspěvekod .Jelen. 16. 11. 2017 20:45

Rady od zkušených garážníků, to je důvod, proč jsem zde. :D No ne vážně, jsem mladej, nikdy jsem vlastní bydlení neřešil (podnájem nepočítám, z toho je snadný odejít), tak třeba někdo kdo zažil menší vs větší dům dá nějakou radu. Moje představy jak moc se to časově a finančně bude lišit, je jedna věc, realita bude třeba jiná.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2017 20:47

.Jelen. píše:momentálně jedná impulzivně, podle toho s kým zrovna chodí... Nejvíc to bude mrzet mýho tátu

Děti se občasně chovají jako rozmlsaný svině. Bohužel s tímto každý rodič musí počítat. Často se tak v mládí choval taky.

Jestli to myslíš s výběrem vážně, vykašli se na nostalgické myšlenky a svůj svět stavěj na reálném základu a budoucnosti Tvé a Tvé rodiny. Jinak dál nepokročíš. V budoucnu se stejně můžeš dopracovat do chvíle, kdy budeš litovat jednoho, nebo druhého. Minimalizuj toto riziko. To je Tvůj cíl a zároveň rada, kterou Ti mohu dát.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 16. 11. 2017 20:49

Vzal bych ten větší.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 16. 11. 2017 20:57

Dobre, spravna odpoved bez dokonaleho pruzkumu nemovitosti na miste neni..

Z toho jak to popisujes je vetsi na tezkou rekonstrukci nebo to rovnou sundat, vetsi pozemek = lepsi...

Bral bych vetsi ale jen strilim od boku...
Anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 16. 11. 2017 21:08

Mas zenskou? Ja myslim, ze ne. Kdybys mel, tak se tu neptas a mas davno rozhodnuto.

Osobne bych bral ten vetsi s garazi. Ale tezko rict. Stejne to casem prodas a vybudujes novy.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 11. 2017 21:24

Garaz uz nebude potreba, Elon to změní
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 11. 2017 21:28

Vem ten dražší, pak ho prodej a kup si co chceš.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 16. 11. 2017 21:29

Jsem rad, ze ziji jeste v teto dobe.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 16. 11. 2017 22:31

MgX píše:
.Jelen. píše:momentálně jedná impulzivně, podle toho s kým zrovna chodí... Nejvíc to bude mrzet mýho tátu

Děti se občasně chovají jako rozmlsaný svině. Bohužel s tímto každý rodič musí počítat. Často se tak v mládí choval taky.

Jestli to myslíš s výběrem vážně, vykašli se na nostalgické myšlenky a svůj svět stavěj na reálném základu a budoucnosti Tvé a Tvé rodiny. Jinak dál nepokročíš. V budoucnu se stejně můžeš dopracovat do chvíle, kdy budeš litovat jednoho, nebo druhého. Minimalizuj toto riziko. To je Tvůj cíl a zároveň rada, kterou Ti mohu dát.

Nevím jestli rozmlsaná, ne že by jí to bylo málo, prostě je jí to jedno a od doby, co se odstěhovala, na rodinu kašle. Není to v jejím věku nic výjimečnýho (26, čte to tu Speleo?), ale ona to dohnala do extrému, kdy tu hodinovou cestu váží jednou rok. Jen pro upřesnění - není to kvůli žádným sporům atd. Asi nějakej telecí věk, kterej mě naštěstí nezasáhl.
Nejhorší je, že rodiče se s tím jen tak nesmíří, pořád jde vidět, že je mrzí, že na ně kašle.

Vážně to myslím, č.1 by spojoval citovou vazbu s luxusem prostoru a samoty, jenže to se může změnit. Taky bude dost záležet na tom, jaký příjmy budu mít do budoucna.
Tvá rada má něco do sebe, ale výběr toho, kde je menší riziko pro mě nezní jako ideální cesta. Nerad se spokojuju s něčím, co mi úplně nevyhovuje (ala můžeme jezdit fabiema, bydlet v paneláku a pracovat ve fabrice a mít to svoje jistý, ale...).
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2017 22:36

.Jelen. píšu obecně. Nedovolil bych si útočit na kohokoliv rodinu, a ještě bez znalosti reálného stavu. Pokud to tak vyznělo díky citaci - omlouvám se. Tu jsem použil pouze pro objasnění, na co vlastně z Tvého textu reaguji.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 16. 11. 2017 22:37

Tezka volba...ale s ohledem na ten rodny dum a soucasnou situaci, asi bych zachranil ten rodny dum...zahrada se da vzdycky nejak poresit, par stromu vykacet, koupit automatickou sekacku apod..a pokud bys mel investovat mega a bydlet ve svem baraku, porad mi to prijde jako super kauf. Ja bych sel do toho vetsiho rodneho domu.

Jo a samo, ze bych do rozhodovani zahrnul jakou mas rodinu apod..zahradu oceni kazdy, muzes tam dat bazen, zmensi se plocha na udrzbu apod. :-)
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 16. 11. 2017 22:39

_maty_ píše:Dobre, spravna odpoved bez dokonaleho pruzkumu nemovitosti na miste neni..

Z toho jak to popisujes je vetsi na tezkou rekonstrukci nebo to rovnou sundat, vetsi pozemek = lepsi...

Bral bych vetsi ale jen strilim od boku...

To jsem asi navodil špatnej pocit. Cca 4/5 domu jsou zánovní, zkolaudováno cca před deseti lety, jen dvě místnosti jsou stará část domu a tu by bylo nejlepší zbourat (není to nutnost), náklady jsem naschvál radši nadhodnotil. Dál pak fasáda a je to podstatě všechno, ale samozřejmě bych rád i další věci, jako je investice do kvalitního oplocení, zpevnění cesty, novej kotel a další menší investice, který se nasčítají atd.
Já bych taky bral ten větší, jen mě trochu straší náklady, možnost novovýstavby a náročnost údržby (určitě bych nechtěl, aby to bylo v bordelu, zarostlá zahrada atd).
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2017 22:43

.Jelen. píše:
MgX píše:
.Jelen. píše:momentálně jedná impulzivně, podle toho s kým zrovna chodí... Nejvíc to bude mrzet mýho tátu

Děti se občasně chovají jako rozmlsaný svině. Bohužel s tímto každý rodič musí počítat. Často se tak v mládí choval taky.

Jestli to myslíš s výběrem vážně, vykašli se na nostalgické myšlenky a svůj svět stavěj na reálném základu a budoucnosti Tvé a Tvé rodiny. Jinak dál nepokročíš. V budoucnu se stejně můžeš dopracovat do chvíle, kdy budeš litovat jednoho, nebo druhého. Minimalizuj toto riziko. To je Tvůj cíl a zároveň rada, kterou Ti mohu dát.

Nevím jestli rozmlsaná, ne že by jí to bylo málo, prostě je jí to jedno a od doby, co se odstěhovala, na rodinu kašle. Není to v jejím věku nic výjimečnýho (26, čte to tu Speleo?), ale ona to dohnala do extrému, kdy tu hodinovou cestu váží jednou rok. Jen pro upřesnění - není to kvůli žádným sporům atd. Asi nějakej telecí věk, kterej mě naštěstí nezasáhl.
Nejhorší je, že rodiče se s tím jen tak nesmíří, pořád jde vidět, že je mrzí, že na ně kašle.

Vážně to myslím, č.1 by spojoval citovou vazbu s luxusem prostoru a samoty, jenže to se může změnit. Taky bude dost záležet na tom, jaký příjmy budu mít do budoucna.
Tvá rada má něco do sebe, ale výběr toho, kde je menší riziko pro mě nezní jako ideální cesta. Nerad se spokojuju s něčím, co mi úplně nevyhovuje (ala můžeme jezdit fabiema, bydlet v paneláku a pracovat ve fabrice a mít to svoje jistý, ale...).

Minimalizovat riziko zklamání ze špatného výběru... špatné volby. Právě protože Tě ovlivní nějaké emocionálně laděné vlivy a rozum zůstane trochu, či trochu více stranou.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků