Vybírám větší auto na přestavbu pro mini camper

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jonny100 11. 4. 2018 10:26

Ahoj!

Momentálně jsem se konečně dostal do bodu, kdy cítím že je na čase učinit první koupi prvního auta v mém životě. Jsem šetřílek, čerstvý absolvent školy, něco našetříno mám, ale rozhodně nemám na rozhazování. Budu často pendlovat za prací do Rakouska, resp. vracet se na víkendy trasa Graz - Brno. Ale také aby to umělo splnit svůj účel na krátkých trasách (takový univerzál větší, ale ne zase aby to byla obří dodávka). Rád bych aby mi moje auto umožnilo jak svést 4 lidi a řidiče pohodlně na dlouhé trasy (často cestuji s kamarády). Když na to přijde, chtěl bych umět vyhodit zadní sedačky a mít obří nákladní prostor na stěhování prakticky čehokoli a časem bych si tkaé chtěl splnit svůj sen - mít rozebíratelný kamer systém (takovou vložku do kufru) která promění moje auto v minicamper (vzor je toto: http://www.instructables.com/id/The-Mic ... Fat-Berta/). Toto mě hodně namotivovalo na koupi Renaultu Kangoo ... jenže ten se v dobré motorizaci z druhé ruky u nás velmi obtížně shání.

Moje parametry:

- velký nákladní prostor, mít možnost příhodně sklopit zadní sedadla pro rozšíření nákladního prostoru popř. být schopen je poměrně snadno uplně demontovat z auta (dočasně)(často jezdíme s kamarády na hory, obecně vzato hodně cestuji)

- Chtěl bych aby auto mělo dostatečný výkon pro bezpečnou a pohodlnou jízdu (to je velmi subjektivní parametr, obecně vzato jsem zvyklý jezdit spíše s poddimenzovanými auty).

- Líbilo by se mi aby to byl benznák ... třeba 1.6 objem přestavěná (nebo lépe přímo od výrobce) v LPG (věřím že jelikož s tím budu celkem dost lítat, tak by se mi to mohlo vrátit snadno.

- klima, posilovač, možnost střešního nosiče, rádio (stačí mi aby to mělo aux abych mohl pouštět písničky z mobilu)

- EDIT: chtěl bych se dostat pod 100k za koupi a nutné opravy auta.

Prozatím jsem si vyhlídnul ten výše zmíněný Renault Kangoo 1.6 75kw. Co si o tom myslíte? Popř. napadají Vás nějaké alternativy?

Velice děkuji
těším se na fundovanou a kultivovanou diskusi!
s pozdravem
Slávek
Naposledy upravil jonny100 dne 11. 4. 2018 14:53, celkově upraveno 1
jonny100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 11. 4. 2018 10:32

LPG v Rakousku moc neletí. Kup si Doblo na naftu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 4. 2018 11:18

Berlingo, pár takových pokusů o přestavbu jsem viděl a nebylo to marné.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonny100 11. 4. 2018 11:38

puk123 píše:LPG v Rakousku moc neletí. Kup si Doblo na naftu.


To je pravda, ale přeci jen, jsou tam rozeseté nějaké ty čerpačky a zrovna v místě kam pojedu pracovat jsou. Takže to nepředstavuje zase takový problém. Nebo minimálně podnikat ty cesty domů a zpět + kamkoli v rádiusu daném jednou plnou nádrží a pak třeba na benzín ...
jonny100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 4. 2018 11:55

Já bych to viděl na Multivan.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 11. 4. 2018 12:14

Tohle bys měl prakticky hotové: https://suchen.mobile.de/wohnwagen-inse ... omeRviReco .
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 4. 2018 12:22

To sem měl na mysli.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonny100 11. 4. 2018 12:29

To je velmi pěkná věc :) ale to už se mi zdá jakoby spíše příliš velké. Mě by stačil / chtěl bych spíše takový mini van. Aby to na první pohled opravdu spíše připomínalo větší rodinné auto a v případě potřeby abych vybral ty mnou vytvořené vnitřní součásti a bylo z toho zpátky "normální" auto.
Tak ta cena je docela mimo moji cenovou kategorii
jonny100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 4. 2018 12:34

A co třeba Berlingo?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 11. 4. 2018 13:02

No, jestli chceš vozit kamarády, jejich věci, kempovou výbavu a rezervu, tak to (T4) moc velké nebude. Spíše by sis měl zjistit do jaké velikosti se vejdeš do poplatků za dálnici pro osobáky. Nějaké prašule v A vyděláš, ne?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod jamaco 11. 4. 2018 13:13

Věcná diskuse: nevídim nikde rozpočet na takový vůz..obecně pro tyhle účely transportér všech generací je modla.. Pokud menší tak caddy, berlingo, partner.. Případně nějaká multipla pokud jde pouze o funkci.. Případně něco typu mpv, premacy, c8, sharan atd..

Klasická diskuse:... Svést autem 4 lidi najednou bude chtít asi něco více sexy než dodavku

:)
Naposledy upravil jamaco dne 11. 4. 2018 13:14, celkově upraveno 1
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jonny100 11. 4. 2018 13:14

Teď jsem dostal tipa na Volkswagen Sharan. Docela mě oslovil ...

Já myslím že všechny ty MPVčka jsou brány jako osobáky ... no worries. Nějaké prašule vydělám v A to ano, ale ještě tam nejsem, ještě jsem neprošel zkušebkou ... a taky budu teď měsíc a něco nezaměstnaný a budu chtít te nměsíc provandrovat v nové káře. Něco našetřeno mám, ale zase to nemusím projebat všechno naráz. Zkrátka jak se to říká? Jo s péčí řádného hospodáře ;) :).
jonny100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 4. 2018 13:35

Nebo Seat Alhambra. Nebo Ford Galaxy....
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekherda 11. 4. 2018 14:07

Pro dané účely se hodí obecně MPV. Za mne bych preferoval 807/C8/Ulysse/Phedra. Bude to levnější něž Sharan/Alhabra/Galaxy, nebude to mít takový sklon ke korozi, má to postraně vzadu šoupačky. Spolehlivostně to zas o moc horší než VW, Seat, Ford nebude. Velké je to dostatečně, má to rovnou podlahu, sedadla se dají velmi rychle "vycvaknout" a zase "nacvaknout" (ale na přenášení jsou to dost těžké bazmeky :D). Takže v souhrnu na spaní či transport různého haraburdí je to ideální, dá se projít z předu do zadu mezi předními sedadly (ty navíc mohou být otočná). Nevím jaký nájezd počítáš, ale ze zadání plyne že ne malou část budou tvořit delší štreky, takže je otázkou zda zážehový (případně LPG - možné omezení variability nádrží či rezervou v kufru) či vznětový motor.
vasekherda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 4. 2018 14:20

Phedra :D To slyším prvně v životě. To je jak Hydra.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků