Celoroční pneu: Barum Quartaris vs. Kumho KH21

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Petr H.. 25. 4. 2012 19:02

Potřebuju koupit na auto nový pneu a rozhodl jsem se z více důvodů pro celoroční.

Vybíral jsem dlouho, pročetl nějaký testy a zkušenosti a zbyly mi ve výběru dvě varianty - Barum Quartaris a Kumho KH 21 (jde mi o rozměr 185/65 R15)

Žádný test ale nenahradí zkušenosti uživatelů či lidí z pneuservisů. Proto uvítám jakýkoli praktický názor "ze života".

Předem děkuju!
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 25. 4. 2012 19:14

já bych vzal debicu, mám s nima dobrý zkušenosti
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 4. 2012 19:19

to je opravdu jak na garazi :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 25. 4. 2012 20:28

Já bych celoroční nepoužíval. V každým období budou na prd.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 25. 4. 2012 20:36

Ty Quartarisy stačí na běžný ježdění úplně v pohodě, jel sem s tím i ve sněhový kalamitě a bez problémů, oproti zimákům nepatrně horší na rozjezd, naopak při brzdění naprosto perfektní. V létě a na mokru jsem taky nezaznamenal nic špatnýho.

-- 25. 4. 2012 21:38 --

sprint píše:Já bych celoroční nepoužíval. V každým období budou na prd.


To jsou kecy, záleží samozřejmě na konkrétním případě jak kdo používá auto, spoustě lidí v pohodě stačí.
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 25. 4. 2012 21:33

Kibitz píše:já bych vzal debicu, mám s nima dobrý zkušenosti


+1
Po cca 5 tis km vzorek prestane ubúdať úplne, takže veľmi vysoká životnosť :!:
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 26. 4. 2012 05:31

A už ani nesedí na cestě :lol:
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 4. 2012 06:46

Jean ViC píše:to je opravdu jak na garazi :D


Jak jinak :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 26. 4. 2012 07:08

Ale inak vážne, na celoročné by som sa vyprdol, v lete budú lepšie akékoľvek priemerné pneu a v zime taktiež. Doma máme obuté celoročné na Jeepe Continental CrossContact LX a je to nahovno...vskutku...na vode chce odstreliť zadok aj na kruhovom objazde a v zime ak by to nebolo 4x4 tak netuším ako sa s tým niekde dá dostať. Z toho dôvodu sme neskôr na predok nahodili najlacnejšie matadory, nejaké MP42 Nordica či také niečo a rozdiel aj dvojnásobný, zadok na univerzálnych stále odstreluje, ale predok už drží ako pribitý a jazdí sa na nich aj teraz cez leto a na vode sú stále lepšie ako Conti, ale to budú každé zimné na vode, kedže sú na to prospôsobené. Takže veľmi dobre pouvažovať, či sa oplatí kúpiť uni alebo nejaké obyč. zimné a obyč. letné, pretože Uni nemôžu byť logicky v zime dosť mäkké a v lete dosť tvrdé, to by museli mať nejakú inteligentnú zmes, ktorá by menila svoju hustotu a tvrdosť ^^
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 26. 4. 2012 11:51

Nevím, proč ses takto rozhodl a kolik najedeš, ale já na juniorovi řešil podobný problém a nakonec jsem se rozhodl a koupil zimní Micheliny. Micheliny obecně více vydrží, v létě se s ním bude jezdit s citem a v zimě to bude v naprosté pohodě... Takže zkus popřemýšlet i nad touto možností...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 26. 4. 2012 14:25

Děkuju všem za postřehy a názory! :tleskani

Rozhodl jsem se pro celoroční z důvodu těch, že nemám druhé disky abych měl letní i zimní pneu (a kupovat disky za 2.000 se mi nechce) a dvakrát ročně přehazovat pneu po 500 Kč taky není žádná výhra.

Najezdím jen zhruba 6.000 km ročně, navíc jezdím z většiny jen po městě a nebydlím na horách. Třeba letos jsem tak jel na sněhu jen 2x. Nemám obavu že by mi na moje poklidné jízdní tempo a malý nájezd km celoroční pneu neměly stačit.

Pořídil jsem si teď Mazdu 626, na ní by celoroční gumy ještě měly asi fungovat (rozhodl jsem se pro užší pneu 185, možnost šíře 195 jsem kvůli lepšímu přítlaku na mokru a v zimě zavrhl). Na větších vozech, třeba Jeep jak je zde psáno, je to už pak opravdu asi problematické, což chápu.

Včera jsem měl možnost vidět v reálu úplně nové Barum Quartaris a poněkud jsem jima byl překvapen. Nejen že jejich směs byla tak měká že do ní lehce vjede třeba nehet, ale i tím, že její tři podélné odvodňovací drážky běhounu jsou na můj vkus široké až příliš (1 cm a víc). Tím mám obavu díky menší styčné ploše s vozovkou zda se nesjedou hodně brzy.

V dTestu dopadly Quartaris nejlépe, jen škoda že tam netestovali i Kumho KH21. Skoro se mi zdá, že ty by možná mohly být ještě o trochu lepší.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 26. 4. 2012 18:43

Tak v prípade 6 tis km ročne nieje čo riešiť ;). Kup to a kašli na to, ale radšej by som kúpil niečo lacnejšie pokiaľ to bude možné, pretože s nájazdom 6 tis ročne Ti tie pneumatiky odpraví skôr čas ako nájazd km, pretože po troch rokoch už budeš cítiť výraznú zmenu v správaní pneu a preto ich budeš asi nútený vymeniť skôr, ale ak jazdíš minimálne a kľudne, tak s tým nebude žiaden problém. :)
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr H.. 26. 4. 2012 19:18

Obě varianty (Barum i Kumho) jsem sehnal za shodnou cenu 1.550 Kč / kus, což se mi zdá být docela rozumný. Teď jen vědět kterou vzít spíš...

Barum Quartaris
Obrázek

Kumho KH21
Obrázek
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 26. 4. 2012 21:35

Tak z hľadiska vlastnostní to je tažko povedať podľa fotky, ale tipol by som že Kumho má väčšiu hustotu drážok aspoň podľa tej fotky, čiže budú lepšie odvádzať vodu a bordel spod kolies a celkovo sa zdajú byť lepšie na zimu, pôsobia ako pneumatika na zimu zatiaľčo ten Barum vyzerá skôr tak 'letnejšie' :))
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 27. 4. 2012 05:34

Já tam tedy žádný rozdíl nevidím :hm
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků