Problémy se spouštěním her

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 14. 9. 2005 21:13

Poté, co mi XGandalf vnuknul myšlenku, rozhodl jsem se založit zde poradnu pro spouštění jednotlivých her. Postupy si jsou totiž podobné a alespoň bude vše přehlednější. Nejčastěji vám bude asi pomáhat přímo XGandalf (za což mu vyjadřuji nehynoucí vděčnost), ale pokud bude někdo vědět vhodné řešení dříve, budeme vděčni.
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 15. 9. 2005 20:53

Díky Petrovi. Já bych to trochu upřesnil, aby byly stanovený nějaký principy. Pokud budete vkládat nějakej dotaz, tak uveďte samozřejmě celý název hry, pod čím ji chcete spouštět, pokud víte, pod co byla hra koncipovaná, a obšírnej popis problému - tj ne lakonický nejde to, ale pokud možno jak to padá, jestli to píše nějaký hlášky apod.. Pokud máte pocit, že se jedná o hardwarovej problém, tak samozřejmě konfiguraci a nainstalovaný OS (včetně servicepacků). V každém případě uveďte, co všechno jste zkoušeli, aby hra fungovala (změna driverů, patche, mod kompatibility atd.).
A jedna věc závěrem - je dost pravděpodobný, že Vám nikdo neporadí s pálenou hrou. Problém není ani tak v etice (to, že je hra pálená, stejně nikdo nezjistí), ale spíš v tom, že existuje nepřeberný množství cracků a no-cd modifikací, díky kterým žádný oficiální rady neplatí.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 15. 9. 2005 21:47

Nemohu rozjet Half-life 2 pod forcewarama 77.72...jakmile nainstaluji 61.77 verzi tak to v pohodě jede,...mám geforce 5900...chci nové ovladače protože s těmi staršími zase nejedou jiné hry tak jak udělat kompromis aby mi jel half i nové hry??
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 15. 9. 2005 23:45

Jj, tenhle problém je vcelku zdokumentovanej, HL2 pod touhle verzí doopravdy má problémy (na některých systémech a některých kartách). Jednak bych zkusil nainstalovat verzi 77.77, která to už na některých kartách řeší, jak se zdá, nové verze 78.XX se od 77.77 nijak neliší, akorát přidávají podporu nových karet. Samozřejmě se předpokládá, že máš všechny nový updaty HL2 přes Steam. Pokud ani to nepomůže, tak ti nezbývá nic jinýho, než si nainstalovat drivery, pod kterýma ti HL2 půjde. Jenom ze zvědavosti, který nový hry ti pod těma staršíma driverama nejdou?
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnsneer 22. 9. 2005 08:05

Zdravim, neptejte se proc, ale vyinstaloval jsem vse ze stranyk "slepici silenstvi" na ceske winXP pro, sp2 - posledni updates (bez .NET). Skoro vse mi jede (Slepice, auticka, zelva, zabak) - ale Sven II se sice spusti, jak vyberu level, tak zbuchne. To same ta hra peklo/nebe. Jeste myslim jedna zlobi, ale z hlavy to nevzpomenu - problem asi bude stejny. Nesetkal jste se s tim nekdo? Nevite, jak z toho? :-\ Ja vim jsou to blbiny, ale ne pro me a pry potesi. ;-)
johnsneer
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 22. 9. 2005 16:00

No jo jedou všechny ale třeba NHL mi v některých místech trochu zpomaluje a to mi s těmi novšími drivery jelo v pohodě
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 25. 9. 2005 19:56

Slepičí šílenství - proč? :D Sorry, k tomudle ti asi poradí málokdy, ale kdyby si na to přišel, tak dej vědět.
2Peter: Skoro bych tipl na optimalizaci driverů pro novější verzi DirectX, ne? Sakra, já nechápu, proč si člověk nemůže nainstalovat takovou verzi Direct X, která mu vyhovuje - ono by asi bylo strašně obtížný pro MS dodělat tam odinstalátor... :evil:
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 9. 2005 20:40

Mě nejde spusti X-Com Apokalypse pod Win XP ani bez servispacků, ani se servispacky ani s modem kompatibility. Prostě vůbec. Dokonce ani Dosbox si neví rady. Apocalypse je původně určena pro Win 95/98 (ale to snad všichni víte, nebo že byste je snad nehráli). Pokouším se to vyřešit už asi 2 roky. Jo ještě co to dělá - no nic moc, teda vlastně nic - nic to nepíše a ani se nic neděje, jen naskočí černá obrazovka a potom se zase vypne.

Taky nemůžu pod XP spustit ani jeden Carmageddon, což mě štve, protože sem si je všechny koupil v originále. Píše to že hra nejni určena pro NT operační systém. Opět nepomáhá ani mod kompatibility.

Jestli jste se někdo setkal s podobnými problémy a vyřešili jste je, tak prosím pomožte. Děkuji předem za každé řešení odlišné od rozdělení disku na víc partition a instalaci dalších Windows. :)
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 28. 9. 2005 15:51

A přitom je to tááák prostý - rozděl si HDD na víc partitions... :D Nee, vážně, chce to stáhnout si patch pro Win XP.

http://www.xcomufo.com/x3dl.html

Stáhni xcom3fix.zip, případně i patch pro SVGA karty - je to tam všechno popsaný, jak se to dělá, takže by neměl být problém - já to zkoušel a chodí mi to (ale mám X-COM z Levelu) a na tý adrese jsou i tipy, jak se vypořádat s různejma problémama(grafika, hudba atp.)
Tyjoo, ale Carmageddony mě zarážej - já mám teda jenom první díl a ten mi chodí v pohodě - ke druhýmu dílu mrkni sem

http://www.cwaboard.com/ubbthreads/show ... o=&fpart=1

To by mělo pomoc.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 9. 2005 17:34

Díky moc. Vlastně máš pravdu, jednička Carmageddon jezdí dobře, ale 2 a 3 ne.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 29. 9. 2005 05:34

Carmageddon jede úplně v pohodě i pod NT.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 9. 2005 08:04

jezek píše:Carmageddon jede úplně v pohodě i pod NT.N/quote]


Nevím, jak tobě, ale mě rozhodně dvojka a trojka nejede. Bohužel, patch 2.0 na dvojku se mi nedaří stáhnout - většina linků už nefunguje, nebo neexistuje. Jestli ho někdo máte, mohli byste mi ho poslat na mail - na velikosti nezáleží, mám povolenou jakoukoliv. Mám Blood UK verzi originálky.

Ještě sem si vzpomněl na System Shock 2, ten taky odolává všem pokusům o rozchození pod XP. Kdybyste znali nějaký zajímavý link, tak sem s ním.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 29. 9. 2005 08:54

No, cosi jsem našel tady, třeba to pomůže.
http://www.abcgames.cz/?p=downloady_zobraz&ID=756

Patch v. 2.0
http://www.gamerankings.com/itemranking ... sid=127383
(nutná registrace)

resp. tady seznam stránek, tam už to určitě najdeš
http://www.tower.net.au/~robsol/carma/carmlink.html

A na ten SS2 se doma mrknu, mám ho - ale mám pocit, že mi to pod WinXP chodilo, uvidíme.
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod biggilitle 29. 9. 2005 12:55

pomuze mi prosim nekdo sem si koupil hru a ta vyzaduje verzi 1.52 a kdys to odkliknu tak to napise mi to the upadate cannot be starded.the AC adaptor is no connected. connect the AC adaptor and thy again co mam delat
biggilitle
First Blood

Odeslat příspěvekod Mr.Lister 29. 9. 2005 13:33

Strč si to do zásuvky :-)
"Power never takes a back step - only in the face of more power." - Malcolm X
"IPSA SCIENTIA POTESTAS EST" - Sir Francis Bacon
"Forgive your enemies, but NEVER forget their names." - John. F. Kennedy
Mr.Lister
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků