Rada do začátků

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod j.ree 27. 2. 2018 16:29

Zdravim borci,
jak to tady ctu, tak bych rad vedel a znal lepsi moznosti investovani a zhodnocovani.

Moje situace:
Mam ucet u ING, Degira, vyuzivam i Fio brokera, mam sve stavebko.

1) chci sporit synkovi (takze tak minimalne jeste 15-20 let), celkove jsem nasporil zatim cca 15 000 nekde. Jak tak ctu, puvodne jsem myslel, ze budu sporit v ING fondech (ING Aria Dynamic), nicmene se stale vice presvedcuji, ze to asi nebude az tak super. Riziko diky dlouhodobemu horizontu muze byt vyssi. Dosud jsem vkladal do ING 500 kc mesicne.

Proto se ptam, jak a kde byste zacali vy? Klidne sem hazejte konkretni fondy, etfka, akcie ... vsechno co vas napadne.

2) Setrim sobe na hypo (nebo co nejvice do zacatku, at je co nejmensi hypoteka). Take jsem v ING fondech (cca 3000 mesicne), stavebko koncim ted v cervenci, v akciich drzim Monetu a CEZ. Tady spise zacinam, takze je tam nejakych 25k.

Jak tedy optimalizovat a co nejvice zvysit vynosy a omezit zbytecne poplatky?

Diky za rady a pomoc. Mohu se klidne nejakym zpusobem revanzovat.
Naposledy upravil j.ree dne 27. 2. 2018 16:32, celkově upraveno 2
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 2. 2018 16:30

Zaloz dalsi stavebko na syna a na fondy kasli.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.ree 27. 2. 2018 16:34

Diky, dival jsem se na Wusterot, maji bonus ke stavebku po 7 letech ... Coz by melo byt splneno, diky tomu, ze ty penize nebudu potrebovat a sahat na ne...
j.ree
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků