Úplně ztracen při výběru nového Androidu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Doodier 30. 4. 2017 17:57

Zdravím,

teď vlastním LG G2, ale přestává fungovat (WiFi se nespustí, appky dost často padají, jack chrčí, GPS se chytá bez internetu pomalu) a tak hledám náhradu.
Zatím je mým favoritem 1+3T, JENŽE se mi moc nechce kupovat mobil za €440 - nebo teda nevím, jestli takový mobil potřebuju a právě proto jsem si příšel pro radu.

Co bych chtěl: dobrý foťák, spolehlivou GPS, rychlé a responsivní prostředí, rozumné rozměry (hodně se mi líbí form factor té G2, má velkou úhlopříčku na své rozměry), voděodolnost (G2 nemá a nějaký déšť a mráz přežila, tak nevím), 4GB RAM (to si teda myslím, že chci, nejsem si moc jistý jak důležité to je), dlouhá podpora od výrobce, solidní baterka a slot na SD karty by byl plus.

Co nepotřebuju: Přehršel výkonu (to je teda taky jen domněnka) protože hry nehraju.

Na co mobil používám: 99% času jsem online na různých IM službách, chodím s mobilem běhat, nebo cestuju (takže GPS, mapy a fotky nebo videa), přístup k souborům z Dropboxu a OneDrive, kalendář.

Takže nic extra náročného. Jde mi ale o to, že snad v žádném mid-range telefonu není kvalitní foťák, nebo se pletu? Když teda vezmem, že cena 1+3T je strop, ale ideálně bych se chtěl vlézt do nižší cenové kategorie, máte pro mě nějaké dobré tipy? Díky
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCabal 30. 4. 2017 20:14

Jako rozumného nástupce LG G2 (mám ho taky) bych viděl Honor 8 (myslím, že do dnešního dnes je v akci varianta premium s pamětí 64GB https://www.alza.cz/honor-8-premium-blue-d4641629.htm?catid=18859482 ). Honor 8 má skoro stejnou šířku jako LG G2 a je jen o něco vyšší. Celkově mi přijde jako poměrně dobře vyvážený telefon co se výbavy týká, je škoda toho skla na zádech. Bohužel LG G2 předběhl svou dobu a ani dnes nejde najít moc telefonů, které by měli tak dobrý poměr velikosti displeje k celkové velikosti.

OnePlus 3T je další možnost, má skvělý poměr cena/výbava a má Android bez nějaké hrubé nadstavby. Nevýhodu u něj vidím větší velikost, ale oproti jiným 5,5" telefonům je ještě docela ok. Pak je otázka, jak je na tom kvalita a rychlost servisu u OnePlus, ale to já nevím.

Co se týká dlouhé podpory od výrobce, tak to je obecně velký problém telefonů s Androidem! Bohužel asi žádný výrobce nedá podporu na aktualizace systému (nové verze Androidu) delší než 2 roky (ani Google), pokud chce člověk podporu o délce cca 4 roky musí si koupit iPhone.
JakubCabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xr33 30. 4. 2017 20:41

Tak Huawei dává zaruku 3 roky na přístroj , 3 měsíce na rozkrapnuty display a nyní je k sehnání Huawei P9 za cca 9500 Kč, nekde to vcera nekdo na tomto foru psal. Myslím ze v Okay ci podobný obchod

http://consumer.huawei.com/minisite/cz/ ... index.html
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 1. 5. 2017 09:29

@JakubCabal Pokud si vzpomínám tak Sony u svých flagshipu poskytuje 3 roky podporu (pokud ji to tedy nazařizné Quallcom a Google jako v případě Android 7 pro Z3)
Jinak v principu máš pravdu 2 roky je max, Google, Sony a Blackberry mají pravidelně měsíční updaty.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 1. 5. 2017 16:47

Když ten Honor stojí 11k, tak to už takový rozdíl oproti 1+3T není a radši bych šel do toho OnePlus.

Na stránkách Okay jsem takovou cenu nenašel a na heurece se už zase pohybujeme v rozmezí 10-11k a to jsme zase v cenovce 1+ :)

Když není podpora od výrobce, tak je alespoň podpora komunity a tu 1+ má, jestli se nepletu. Takže další plus pro OnePlus.

Co třeba Samsung S7? Ten ne? Nebo z druhého konce barikády třeba Moto G5 plus?
Doodier
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků