Malý lehký tel. wifi GPS Dualsim

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Asanoth 10. 10. 2016 10:24

Ahoj
brzy budu mít za úkol vybrat si služební telefon. Jako osobní mám Blackberry Pearl 9105 a jsem s ním rámcově spokojen. Vybral jsem si ho zejména z toho důvodu, že je malý, lehký, má dobrou výdrž baterie, nemá dotykový displej a k tomu umí věci, co jsem potřeboval, tj. wifi, GPS, volání, sms. Jak asi pamětníci vědí, šlo o snad poslední chytrý telefon s alfanumerickou klávesnicí, co se prodával. Od té doby se mé priority nikterak nezměnily a přede mnou leží dvě možnosti: Buď seženu zřejmě neexistující přístroj, který bude alespoň trochu podle mých představ a bude mít 2 simky, nebo si koupím nějakou hloupou Nokii a Blackberry si nechám jako osobní.
Vzhledem k tomu, že telefon nepoužívám na internet, nebo pouze minimálně při cestování, nepotřebuji k ničemu velký displej. Chci naopak přístroj co nejmenší a nejlehčí(ale konvenční a dobře ovladatelný, hodinky atp. vynechejme). Využívám Wifi(nutnost), GPS(bez toho bych se s nelibostí obešel, zejména v případě možnosti nějakých externích modulů). Teď potřebuji prostor na dvě simky(nejlépe velké, tj. ne micro ne mini). Dávám přednost fyzické klávesnici. Chci dobře zpracovaný adresář a kalendář. Na telefony v nabídce se dívám jednou za pár měsíců pravidelně, ale mé vcelku prosté požadavky jsem ještě nikdy od dob Nokie E52 a BB9105 neviděl naplněny. Kdyby někdo měl tip, který telefon by mi mohl vyhovovat, budu mu vděčen. Cena kolem 3000 bez DPH by byla ideální, ale jsem ochoten jít výš. Ještě shrnu mé touhy do bodů:

- malá hmotnost a rozměry
- vysoká výdrž baterie
- GPS
- wifi
- dualSIM
- propracovaný kalendář a adresář
(-fyzická klávesnice)
(-elegantní vzhled)
(-3000Kč bez DPH)

Budu vděčný za všechny tipy :) .
Díky!
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 10. 10. 2016 10:55

Takový telefon neexistuje. Příjde mi, že se teď roztrhl pytel s lidmi, kteří jsou poměrně konzervativní a přestali všem fungovat jejich archivní kousky a hledají náhradu po 3, 5, 7 letech, ten trh je ale už někde jinde, naštěstí. Nechci se dotknout Asanotha, každý máme nějaké požadavky a já ty jeho respektuju, přesto bych doporučil si vzít nějaký současný telefon do ruky, ideálně android, na týden nebo dva se s tím zkusit zkamarádit a poznat, jak ty telefony fungují dnes, jestli se mi vlastně nějaké ty funkce nebudou hodit, jestli mě to nechytne. Určitě nejde odmítnou něco bez vyzkoušení, jen tak od stolu, chce to opravdu vzít do ruky a trochu si s tím pohrát, ty priority se potom taky změní a bude třeba vyžadováno něco jiného :-)

Nevím, kolik let je autorovi, může mu být středního věku, ale pokud muj ujel už teď vlak s chytrými telefony (a mnohým dalším), jiné to už v budnoucnu nebude a tlačítkové mobily s wi-fi a GPS už hádám nikdo dělat nebude, takže když si člověk za všas zvykne na ty novinky, tak je akceptuje a třeba mu začnou i vyhovovat, pokud se ale zavře ve svém "muzeu" a bude využívat jen to, na co je zvyklý, za čas prostě nebude mít co používat, nebude to kde koupit, bude prostě vyšachovaný. Toto je důvod proč své skoro 60leté rodiče motivuju k tomu, aby měli chytrý telefon, aby si koupili nový noťas, aby poznaly třeba desítky, aby se pořád učili, jinak jim ujede vlak a budou v prd...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elv01 10. 10. 2016 11:02

Ja Ti prodám svoje Radmi 2 (2GB/16GB) za 3000 bez DPH :-)

Kalendář neřeš, pro Android jsou jich mraky. určitě najdeš něco vyhovujícího. Za sebe mohu doporučit Business Calandar.
Elv01
Junior

Odeslat příspěvekod patapuf007 10. 10. 2016 11:57

Zdravím přispěvatele Asanotha. Já měl před několika lety velice podobné požadavky, navíc jsem požadoval možnost uchycení poutka pro nošení kolem krku. Jak píše přispěvatel melipa, takový přístroj dnes již výrobně nový neexistuje, alespoň o něm nevím. Já to prozatím vyřešil tak, že jsem dlouho sledoval servery s použitými mobily, až se vynořil "ten můj jediný" - málo používaný, zánovní. Ten jsem koupil a měním v něm pouze baterie. Nejsem muzeální typ, jsem velice zadobře s výpočetní technikou, dělám webovou prezentaci apod. Je to ale cesta do pekel, nevydrží to věčně. Vlak s mobily těchto vlastností již prostě ujel, výrobcům se pro malé skupinky požadující podobné vlastnosti prostě výroba nevyplatí. Další mobil těchto vlastností již hledat nebudu, raději nasměruji energii k hledání co nejpřijatelnější "placky".
Hezký den všem a ať Vám to dobře dopadne :-)
patapuf007
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 10. 10. 2016 16:06

Tak mobil na velkou simku už nesežene aspoň dvacet let, posledni co se dal u nás koupit byla žehlička od Motoroly, TX770 tuším, a takový by věru nechtěl , to je hardcore retro.
Velikost SIM je úplně jedno, možná pro ořez by mohl být problém s nanosim ostatní bez problémů. Stejně pokud má hodně starou SIM bude asi potřeba vyměnit.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 10. 10. 2016 16:57

Dá se koupit i repasovaný mobil například z Asie, který by měl být samozřejmě funkční, vyčištěný, mít vyměněnou baterii atd. Ale otázkou je, jak dlouho to takto člověk může reálně provozovat, pokud autorovi už teď ujela vlak, co bude dělat za pár let? Kde bude hledat tyto starší mobily a jejich náhradní díly? Opravdu doporučuju zvolit cerstu to, že se přizpůsobím trhu, proto i doporučuju svému okolí měnit telefon ob rok, maximálně ob dva, pořád jsou tak v kurzu a nezakrní...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 10. 10. 2016 19:50

Díky všem za odpovědi, byť občas spíše méně konstruktivní, než více.
Na začátek bych opravil a zdůvodnil své tvrzení ohledně SIM - samozřejmě jsem měl na mysli tu běžnou velikost, která se zřejmě nazývá miniSIM. Důvodem k tomu je, abych případně kartu mohl strčit zpátky do jiného telefonu(například když skončím v práci a služební telefon mi nebudou chtít nechat). Ale není to prioritou a dost možná se budou prodávat nějaké redukce. SIMku mám z roku 2014.

Nebude mi vadit, když ten telefon bude umět něco navíc. Jenom vím, na co svůj současný používám, vím, že internet v mobilu nechci(a tedy nepotřebuju ani velký displej). Jde mi hlavně o to, že nechci v kapse nosit cihlu, případně plachtu.
Jak jsem psal, tak mám BB 9105, což je smartphone, má OS. A má z mého pohledu vhodnou velikost. Je mi v zásadě jedno, na čem můj další telefon poběží, když to bude dobře fungovat. Ostatně původně jsem do příspěvku psal, že Androidu bych dával přednost, ale pak jsem se rozhodl to zbytečně nespecifikovat.

Jak píše patapuf, já právě hledám co nejpřijatelnější placku. To je v mém pojetí, jak jsem psal, placka co nejmenší, nejlehčí, s GPS, Wifi, Dualsim, spolehlivá(ne, opravdu nechci ob rok měnit telefon).

Takže, nějaké konkrétní návrhy? Nechystá třeba "nová" Nokia na leden něco, co by mi mohlo vyhovovat?
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 10. 10. 2016 21:03

Redukce existují. Já osobně bez problému využívám i tu vylomenou část z miniSIM.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod jrpzr 11. 10. 2016 06:03

Nokia se chystá, snad už letos, jinak Samsung Galaxy A3 2016. Ten se mi zamlouvá nejvíc. Sony jsou menší, ale jsem zvyklý na amoled.
Galaxy S7
jrpzr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 13. 10. 2016 15:46

Tak jsem si pročetl mnohé recenze, objevil že "není v prodeji" na mobilmanii je asi spíše náhodný údaj a předvybral pár přístrojů, spíše staršího data výroby. Také jsem zjistil, že uživatel melipa tu zřejmě vede svou osobní křížovou válku za to, aby každý měj nejnovější nejnabušenější telefon a kdo nemá, jako by nebyl a nechť je uvržen v propat zapomnění, nebo alespoň vystaven veřejnému ponížení. Byl bych rád, kdybychom se v tomto vlákně tomuto přístupu vyhnuli.
Mým cílem při přednášení tohoto předvýběru je zjistit, které přístroje jsou spolehlivé. Chci telefon, co vydrží delší dobu, bude šlapat jako hodinky(koho napadne, že za 3k to nejde, nechť se znova podívá, na co ho používám). Také bych rád zmínil, že přístroj, co umí jen A-GPS a ne GPS bez dat je mi k ničemu, takže kdyby mi tam nějaký proklouzl, dejte mi prosím vědět :) .
Takže:

Lumia 532 - nemá AF ani LED, je těžší a trochu tlustá. Baterka je kapacitně slabá, ale v testech se docela držela. + je pro mě Windows, které asi na slabším stroji poběží lépe a baterka by mohla držet déle.
Sony Xperia M - má AF a LED, dobrá GPS, dobrá výdrž baterky. možná by mohla být mým favoritem.
Acer M220 - špatný displej, ale to bych asi přežil, má AF i LED, dobrou baterku, fotí ale špatně. Taky je, byť o pár mm, trochu rozměrnější. + WP. Alternativou je Z220 s Androidem, jinak mezi nimi asi moc rozdíl není.
Samsung Galaxy Trend Plus - asi nejlepší foťák a displej, tlustší. Na druhou stranu jsem četl, že má sklony k zamrzání a sekání, což mi za to rozhodně nestojí. Navíc mám, poněkud iracionální, odpor k samsungu z hlediska spolehlivosti a mám ho spojený s barevnými příšernými neovladatelnými menu, ale to je asi již dávná minulost.
Prestigio 8400 - o téhle značce jsem v životě neslyšel, nicméně jako jediný má IPS displej. Ok baterka, chybí AF. +WP.
Lenovo A1000- tady na fóru občas doporučován, ale žádné recenze jsem nenašel.
Alcatel Pixi 3(3,5) - ten rozhodně boduje velikostí, ale už se asi neprodává. Možná Pixi First?

Pak jsou ještě další přístroje z mého pohledu poněkud obskurních značek, jako Myphone Compact, Gigabyte Gsmart Essence 4, Sencor P403(ten není obskurní, ale působí dosti podvybaveně). Vzhledem k tomu, že chci něco, co vydrží, jsem k těmto poněkud skeptický. "Vydrží" znamená i "nehodím to z okna, když to pořád nebude fungovat".
Ten výběr tedy není rozhodně až tak úzký. Byl bych rád, kdyby mi někdo s osobní zkušeností, nebo alespoň s jiným přehledem, než vyčteným z tabulek parametrů, poradil, čemu se vyhnout a co by mohla být dobrá volba :) .
Díky moc!

PS: Ty hloupé Nokie jsem vyřadil, protože mají stejné rozměry, jako chytré telefony...
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 10. 2016 17:58

Přístroj který disponuje A-GPS nutně zároveň disponuje GPS. A-GPS pouze znamená podporu rychlejšího fixu za pomoci dat o ploze satelitů stažených z internetu.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nechic 14. 10. 2016 12:23

Zkušenosti s tím co píšeš:
Lumia 532: Má bratránek, aplikací moc nezískáš, ale to ti asi nevadí, běží mu na tom Windows 10M, naviguje to celkem dobře. Vydrží i 3 dny a vydrží to většinu pádů apod., protože displej je spíš takový zobrazovací plast. Foťák je ale úplně k ničemu, to ti říkám rovnou, fotky z toho vypadají hůř než z mnoha hloupých mobilů před 10 lety. Drží se však dobře a psaní jednou rukou není problém, glance screen je také moc fajn věc. Je to takový trochu chytřejší hloupý telefon (zprávy, kecátko a navigace), dualsim jede bez problémů. Nemá LTE, což teda i on sám pociťuje ve vlaku nebo na D1, kde bez LTE nechytá absolutně nic.

Xperia M: Měli dva kamarádi, jeden stále používá. Telefon vydrží opravdu hrubé zacházení a aplikace na něm běží i ty dnešní (až na někaolik výjimek vyžadujících A4.4+). Sony nadstavba je povedená. Problém je opět foťák (naprostá příšernost jako u L532) a konstrukční zpracování. Kamarád ho má přes 3 roky a upadlo mu už tlačítko fotoaparátu, volume, vypínání má na mále a pomalu i sluchátko odpadá. Někdy při provozu mobilu dělá fakt zajímavé "dvoj-trojhmaty" aby dosáhl toho co potřebuje. Ten telefon je prostě poslepovaný plasťák co konstrukčně nevydrží.

Galaxy Trend Plus: Samsungy těchto parametrů silně nedoporučuji. Nevydrží ti, párkrát to použiješ, dáš tam pár aplikací a už si pořádně nezavoláš. Tento Samsung odpovídá tvému iracionálnímu strachu. Kdybych z těchto malých telefonů měl vybírat tak:

Ten Acer možná, mají celkem odladěnou nadstavbu

Řada Pixi od Alcatelu je spíš elektrošrot, špatný výbavou, konstrukcí, funkčností, foťákem.


LG K4 LTE nebo Samsung Galaxy J1 2016 Dualsim
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 10. 2016 13:19

Co Lenovo A2010 DualSim LTE ?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asanoth 16. 10. 2016 20:37

Díky za tipy :) .
Ta xperia se mi parametry jeví asi nejlíp, ale pokud se, byť po 3 letech, rozpadá, asi ji vyřadím.
Co se týče A2010(nemá AF, to je mínus), LG a Samsungu J1, už jsou o trochu větší, než většina mého výběru. Jakou výhodu by prakticky mohly tyhle stroje mít oproti těm starším?
Co se týče focení, fotím na zrcadlovku a snímač v mobilu používám jen když někde vidím nějakou vtipnou ceduli atp. Nevěřím tomu, že existuje foťák, který by udělal z mého pohledu dobrou fotku vyjma nějaké krajiny za jasného dne, takže jestli bude výsledek hrozný, nebo skoro hrozný pro mě nehraje asi až tak roli. Ale ten AF by bodnul.
Ještě, co se týká toho A-GPS, matně si vybavuji, že na některých starších telefonech nešel ten datový přenos vypnout a stahovalo to i když člověk neměl tarif, což je nepraktické. Vypínat komplet data jen kvuli tomu taky není právě ono.

Pokud teda ty novější stroje nemají nějakou výhodu, která by převážila rozměry, viděl bych to asi na souboj Lumie a Aceru.
Asanoth
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 16. 10. 2016 21:14

K čemu jsou puštěná data, když nemáš datový plán? To ti jiné apky stáhnou podstatě větší objemy dat, než a-GPS, které stahuje max desítky kB.
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků