Win 10 - nefunguje zapisování do profilu a temp souborů

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nomatch 3. 4. 2018 10:07

Pěkný den,

nedávno jsem si pravděpodobně sám způsobil problém, když jsem vyndal systémový disk z PC a přes USB adaptér ho připojil jinam a překopíroval pár věcí. Od té doby Windows 10 odmítá prakticky cokoliv zapisovat do adresáře "users". Např. Prohlížeč se mi nastartuje bez záložek a když je tam ručně přidám, tak se neuloží a po dalším startu je zase čistý. Podobná věc s MS Office. Když si chci vytvořit nový sešit v Excelu, tak vyskočí chybová hláška, že nemůže zapisovat do temp souboru a že mám pravděpodobně plný disk.

Jsem již smířen s tím, že provedu reinstall systému, ale pokud by na to existovala nějaká jednoduchá rychlá rada, tak by mě to samozřejmě potěšilo.

Myslím, že popis hardware PC v tomto případě nehraje roli, ale samozřejmě mohu dodat.

Děkuji předem za každou reakci.
nomatch
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2018 11:22

Vynechal jsi podstatnou informaci:
do jakého OS jsi připojil daný SSD?
IMHO tipuji shnilá Jablíčka?
Naprostá většina OS se k ACL chová slušně a nepřepisuje ho.
Co s tím?
1) Přeber vlastnictví a nastav pro uživatelské profily korektní ACL včetně dědičnosti.
2) Systémové i uživatelské proměnné %temp% a %tmp% nastav znovu do jiné složky, např. D:\Temp.
3) Původné úložiště proměnných po akci v bodě (1) smaž.
4) Nechovej se jako v minulém tisíciletí.
Pro kopírování souborů slouží LAN, v krajním případě flash disk nebo jiné externí médium.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomatch 3. 4. 2018 12:18

Díky, mám takový pocit, že jsem se tam snažil něco nastavit v oprávněních, ale nějak se mi to nezdařilo. Zkusím to ještě.

Pokud jde o to vyjmutí disku, tak důvodem nebylo vlastní kopírování, ale potřeboval jsem zkusit jestli funguje redukce USB 3.0 na NGFF. Bohužel mám doma jen tenhle disk s NGFF rozhraním, tak jsem ho vypreparoval.
nomatch
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků