Chcipa mi orchidej a nevim proc

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Hudzi 19. 6. 2017 17:25

Dobry den. Jsem naprosty laik a tak to tu asi dost schytam :D Nevite nekdo, cim to je, ze ta orchidej takhle umira? Jednou tydne ji davam na tri hodiny do kyble s destovou vodou a hnojivem, pak pokropime listy hnojivem na listy orchideji. V prubehu tydne rosime koreny jednou az dvakrat denne. Je prelita? Nebo kde je chyba? Da se jeste zachranit? Dekuji.
Přílohy
76371489.jpg
76371489.jpg (28.06 ) Zobrazeno 9885 krát
Hudzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 20. 6. 2017 09:17

Nejsem odborník, jen co jsem vyčetla. Na 3 hodiny je moc, stačí hodina, můžou se kořeny dusit. I toho hnojiva se mi zdá moc, já je hnojím jen párkrát do roka a kvetou mi pěkně. |Prohlédla bych kořeny jestli nejsou uhnilé, možná mají vláhy hodně. Někdy je přílišná péče s opačným výsledkem ;-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 6. 2017 13:26

Souhlasím, moc vody. Já zalévám jednou týdně a někdy i za 14 dní. Také hnojím tak 3x do roka a vůbec nekropím. Určitě bych se koukla na kořeny.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 7. 2017 09:17

a co tak že už odkvétá,pořád to kvetení tam nebude :lol: ,jinak vypadá dobře pečujte o ni
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 23. 7. 2017 09:50

Také jsem jednou týdně močila v kýbli celou noc květináč.Rostlina začala mít měkké hadrovité listy.Viděla jsem,že se něco děje. Rostlinu jsem vytáhla z květináče.Uhnilé kořeny jsem odstranila vydesintikovala mletou skořicí/dřevěné uhlí jsem neměla) a přesadila do nového substrátu určeného pro orchideje. Dnes vidím,že orchidej je zachráněna.Vyrašil středový list vidím,že rostou už i kořeny.Je dobré dát orchidej do průsvitného květináče a podlévat jen aby bylo trochu vody v misce.Také je nutné odstranit květní stvol a zastřihnout a odstranit přebytečné listy aby rostlinu zbytečně nevysilovaly.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 7. 2017 21:06

:hm Pokud zapomenu přes noc phaly ve vodě, nic se neděje. Listy hadrovatí dole a nové přirůstají nahoře. Taky potřebují přesadit, plastové květníky už brzy prasknou, jsou deformované tlakem kořenů. A každá má tři laty plné květů.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drr 29. 9. 2017 14:44

spíš to vypadá na hnilobu kmínku. Voda se dostala za listy a kmínek začal odehnívat
drr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků