Orchideje - unavené a žluté listy, teplota místnosti

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Katkaone 14. 10. 2016 09:25

Dobrý den,

prosím o rady. Vlastním pár orchidejí. Nejstarší je cca 5 let. Všechny, krom jedné mi opakovaně kvetou. Všechny jsou usazeny v původních květináčích, ve kterých jsem je dostala. Pouze jsem do květináčů udělala více děr a všechny se snažím pravidelně každý týden (max.do dvou týdnů) namáčet - vodu vylévám cca v rámci hodiny (když nezapomenu).
Letos na jaře jsme se přestěhovali a všechny jsou umístěny na jižním parapetu, kde během léta všechny opět vykvetly. Vzhledem ke změně prostředí jsem koupila listovou výživu od Floria a celé léto jsem je (až při květu) hnojila (dříve nikdy). Tři z nich mají nyní i při stále (od léta) vykvetlých stoncích další stonek s pupeny, ale přijde mi, že jejich listy jsou takové slabé, jakoby vyschlé. U jedné květiny se spodní listy začínají kroutit a žloutnou - je pravda, že zrovna tuto květinu se cca před rokem rozhodla moje dcera ochutnat a na listech jsou znatelné známky po zoubkách. Ale nijak jí to doposud nevadilo.
Také jsou všechny v místnosti, kde topíme krbovými kamny. Nevím, jestli jim vyšší teplota od kamen nebude vadit. Doposud jsme bydleli v paneláku, kde byly rostlinky umístěné na východním okně, v kuchyni (kde jsme topení vůbec nezapínaly a před oknem byly ještě vzrostlé stromy, které poskytovaly spoustu stínu a tmy v bytě). Ale i přesto min. jednou do roka každá z nich vykvetla.
Ve fotospeciálu o přesazování jsem zjistila, že by chtělo rostliny již přesadit - vzhledem k množství vzdušných kořenů a délce života rostlin. Je pravda, že rostlina, jež nekvete, je v tom obalu našťouchaná a kořínky jí prorůstají skrz plastový květináč, to bude možná důvodem nekvetení.

Prosím o rady k listům květin a teplotě v místnosti. Zpravidla když nekvetly, měly všechny listy nádherně temně zelené a lesklé. Teď jsou jako papír - suché a matné a některé žloutnou.

Děkuji.
Katkaone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 15. 10. 2016 08:41

Určitě bych přesadila, špatné kořeny ostřihat. Já je mám u radiátoru, zapínám občas a nevadí jim to, jen je kromě namáčení více rosím. V létě nechtějí na jižním okně přímé slunce, stíním je přes poledne.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KennethKE 8. 6. 2019 10:48

to je pravda,ze jsou bezudrzbove- skoro....ale musim mit okno trochu otevrene, protoze nam vede mistnosti komin,takze je tu teplota 18-20 st.,pri ventilaci se bojim,aby nenastydly...
KennethKE


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků