Orchidej phalaenopsis

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Sara 13. 7. 2015 07:17

Dobry den mam orchidej phalaenopsis ale namam stim zkusenost iksyz jsem cetla hodne clanku nikdy jsem se skoro nic nedozvedela tchyne mi radila abych ji nechala namocenou ve vide a to porad pak jsem cetla ze se zaleva jednou za 10 dni takze nevim:( a za druhe orchidej kvetla ale pak jako by zecala uvadat a kvety opadali a jeden vyhonek zacina od vzchu zloutnout ale na druhem vyroslem vyhonku stoho puvodniho je jeste nerozkvetly pupen prosim poradte mi co sni mam delat je strasne krasna a navic listy jsou zdrave
Sara

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 7. 2015 19:49

Namočit do vody ji můžete,ale až bude mít stříbrné kořeny v žádném případě v ní nesmí stát pořád.Když ji ve vodě necháte stát je to její jistý konec a to brzy.Stonek jestli je žlutý můžete odstřihnout už nepokvete,ten zelený nechte kvete z něj i nadál.No a ta zálivka jednou za 10 dní bude ok.Ja je namáčím jen občas jinak je většinou jen zalévám.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 7. 2015 17:57

Tak jsem dneska počítala orchidky. Mám jich už jenom 70 :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 19. 7. 2015 20:40

Modi, dejte do orchidek, nebo se nenajdem..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rancer 30. 7. 2015 14:12

Danielka.9 píše:Namočit do vody ji můžete,ale až bude mít stříbrné kořeny v žádném případě v ní nesmí stát pořád.Když ji ve vodě necháte stát je to její jistý konec a to brzy.Stonek jestli je žlutý můžete odstřihnout už nepokvete,ten zelený nechte kvete z něj i nadál.No a ta zálivka jednou za 10 dní bude ok.Ja je namáčím jen občas jinak je většinou jen zalévám.


Dobrý den všem.
Na jak dlouho je potřeba namáčet orchideje a po jaké době a také kdy do vody a kdy hnojit, je tolik různých názorů, že se v tom nedá ani zorientovat. Jedná se o Phalaenopsis. Má někdo na to osvědčený recept? Děkuji za radu.
rancer

Odeslat příspěvekod Trustty 5. 2. 2019 00:57

WhatsApp Image 2019-02-05 at 00.04.23 (1).jpeg
WhatsApp Image 2019-02-05 at 00.04.23 (1).jpeg
Dobrý den,
před půlrokem jsem dostala bílou orchidej phala. Krasně a dlouho kvetla. Když odkvetla už nevykvetla. Vypada celkem dobře ze srdíčka už jí roste druhý list za dobu co jí mam. Po odkvětu jsem stvoly nestříhala, protože jsou stále zelené. Ted na nich už asi měsíc rostou dva výhonky. Nevím kam až porostou, ale už jsou hodně dlouhé a nevím co to je? Můžete někdo prosím poradit? Děkuji
Přílohy
WhatsApp Image 2019-02-05 at 00.04.23.jpeg
Trustty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 5. 2. 2019 17:25

Urcite kvetni stvol :)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trustty 6. 2. 2019 00:01

Děkuji za odpověď, takže jí mám nechat tak jak je a děj se vůle boží? :) Jsem naprostý laik co se pěstování orchideí týká :).
Předem děkuji za reakci.
Trustty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 2. 2019 17:45

Ano, muzete kdyztak trochu prihnojit. A zbytecne s ni nehybejte a neotacejte, at vam poupata neopadaji.
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků