Prodejci orchidejí

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 9. 9. 2011 19:54

Tak co, budete někdo ještě objednávat u http://www.pokojovky.cz (= od Schwertera)? :-)

"Pro orchideje v našem e-shopu v sekci ORCHIDEJE pojedeme v polovině října (poslední letošní cesta pro orchideje)."

Já od Schwertera nutně potřebuju jeden phal a dvě vandy. :-S Jenomže se bojím, že mi už žádná vanda neprojde a takovou vandu člověk neschová mezi ostatní orchideje jako třeba phal. Navíc už mám doma 3... a taky nevím, jak by se mi zalévalo 5 vand. :hm A kam bych je dala. Ale když já je vážně obě nutně musím mít, obě mě úplně uchvátily! Nějak si nedokážu vybrat jen jednu z nich. :-[

A co vy? Co kupujete, taky máte nějaké neřešitelné dilema? :-D
A kupoval tu už někdo vandu od Schwertera (pokojovek)? Jaké rostliny vám přišly? Pěkné, už v minulosti kvetoucí?
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 9. 2011 19:58

Housenko já mám phaly a naprostá spokojenost.Kéž by to bylo kam dávat.Jedině k sousedům,ale když by byla nějaká pěkná tak bych ji místo našla.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ažka1 11. 9. 2011 13:00

Ario nebyl jsi dnes na burze v Držkově měli tam prý orchidky za 160kč docela pěkný,byl tam syn tak mě to říkal další bude za měsíc.
ažka1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 11. 9. 2011 19:13

jo to tam míváj snad pokaždý
ted sem neměl čas setam kouknout mel sem tady zedníka tak sem musel dělal přidavače
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 13. 9. 2011 17:33

Schwerter mi zatial vzdy poslal pekne vandy, dvakrat dokonca kvitnuce.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 14. 9. 2011 11:44

ažka1
jo a ještě je prodává na želežnobrodskejch trhách
dnes sem byl kouknout a nic mě nezaujalo
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ažka1 14. 9. 2011 19:05

Ario dík za informaci jestli to vyjde tak tam pojedem.
ažka1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 17. 9. 2011 12:23

cibusik, Evouš: Díky za informace, já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli koupit nebo ne, je to dost peněz, nemám místo a doma by z toho bylo určitě pozdvižení. :roll: No znáte to dilema mezi chci a nemůžu... :lol:
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 17. 9. 2011 13:01

Je to fakt o nervy :hmm: , já jsem zas nemocná z nabídky v pokojovkách :oboze nabízí krásné orchidky ihned k dodání, ale kde vzít a nekrást :-P a s místem to je také na štíru , muž hudrá že nás kytky vytlačí z domu 8-P a to neviděl co tu máte vy :shock:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 18. 9. 2011 14:11

Bonsai zahrada má novou nabídku bot.orchidejí.
http://bonsaizahrada.shoptet.cz/orchideje-botanicke-2/
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 18. 9. 2011 14:44

letos už nic
už to není kam to dát :-S
a zadruhý sou to strašně malé rostlinky :-\
a kdyžtak budu objednávat jenom z pokojovek nechci čekat pět let než to naroste do květuschopné velikosti ;-]
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 26. 9. 2011 18:04

Chtěla bych se zeptat , mám objednanou ascocendu z pokojovek a myslela jsem , že mi přijde také teď, ale p. Kačerovský mi psal že pojedou až v polovině října.Zřejmě berou orchideje od více dodavatelů, nějak se v tom neorientuju :hm .V té nabídce co pro ně teď byli, myslím Orchids a More, mě štve že je to německy a někde nejsou ani vyobrazené :'( tak se snad také dočkám, asi to mám od toho Schwertera, je to z e-schopu pokojovek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 26. 9. 2011 18:11

Tak to si budeš muset počkat do toho října.To pojedou do Schwertera.Tedˇbyli na nákupu u Orchid a More.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 28. 9. 2011 13:51

Tak jsem se definitivně rozhodla, že na výstavu do Letňan nepůjdu. Dát za vstup a jízdenky na metro 200 Kč mi přijde moc - na to, že nevím, jestli si vůbec něco koupím. Protože u Lukse člověk nikdy neví, když si něco objedná předem, jaké rostliny mu přiveze (a jak jsem četla na jiném fóru, tak ani není jisté, jestli je vůbec přiveze). Lepší nakupovat přímo u něj na výstavě.

_______________________________________________________________________________
No a tak teď zase řeším dilema. :roll: Objednat si něco z pokojovek od Schwertera? Nebo ne? Chtěla bych si koupit nějakou vandu, jenže víc než jednu si koupit nemůžu a líbí se mi 3. 8-S Prosím, pomozte mi s rozhodováním. :oboze

Nejvíc se mi líbí tato (dvoubarevnou hrozně nutně potřebuju :nenapadne ): Píšou, že je středně veliká.
http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/vanda-sanderianabonchoo-traveesuksa-orchideen-4156.html?sort=2a&page=4&cPath=30
Obrázek

No a potom se mi líbí tyto 2: Píšou, že jsou malé a obzvláště ochotné ke kvetení.
http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/ascocenda-new-spotty-orchideen-4029.html?sort=2a&page=1&cPath=30
Obrázek
a
http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/vanda-new-shadow-orchideen-3926.html?sort=2a&page=3&cPath=30
Obrázek Obrázek

:?: :?: :?:
No a teď to dilema - koupit si některou, u které píšou, že často kvete, nebo tu, která se mi nejvíc líbí (jenže co když nikdy nevykvete)?
:?: :?: :?:

Mimochodem, doma mám vandy: středně modrou (do fialkova), žlutohnědou a červenou.
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 28. 9. 2011 14:01

Teda Housenko - Ty jsi dobrá :tleskani :tleskani :tleskani . Co člověk, to jiný názor. Já jsem si vybrala taky tři (které nutně potřebuju :D ) a přitom úplně jiné, než Ty :hm . Jenže budu asi muset (a taky s těžkým srdcem) aspoň jednu zrušit :hm :'( po mém včerejším amoku :oboze :potichu :mrgreen:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků