Jak hnojíme orchideje: sledujte experiment

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 11. 10. 2011 11:06

Zajímavé, to bych nikdy nevěřila, že se stvol takhle protlačí
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolli 11. 10. 2011 12:49

Tak takhle zarostlý stvol tu mám taky a poradil si taky sám - když je to zdravý tak si to cestu probourá :-D
Nolli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 10. 2011 12:53

Tak to je fakt zajímavé. :shock: :shock:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 10. 2011 13:39

Já jsem z toho pořád překvapená, protože on si prorazil cestu docela neuvěřitelně - jako bagr, doslova. A ještě zvláštnější je, že rostl natolik skrytě, že to vypadalo jako stvoly dva. :hm

Nolli, prima že píšeš - jak je to s hnojením tvé orchideje? Čím ji hnojíš a jak často? Přemýšlím, jestli tenhle jev může mít souvislost s přehnojením.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolli 11. 10. 2011 13:51

Katko, od jara je hnojím Biplantolem,v minimálních dávkách a dost nepravidelně, takže myslím že přehnojením to asi nebude. Podle mě si prostě ten stvol vybral špatnou cestu :-D
Nolli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 21. 1. 2013 11:23

Už dlouho tu nebyly žádné novinky z pokusu hnojení orchidejí...jak se jim daří? :hm
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 21. 1. 2013 12:03

Těm mým přímo "skvěle "- už nemám ani jednu, sežraly je svilušky. Já můžu závěrem konstatovat, že substrát je poměrně kvalitní, ale přidávám ještě čistou kůru, to listové hnojivo ve spreji je špičkové, jen trochu drahé, ale orchideje ho milují a tyčinkovým hnojivem se dají bezva hnojit bromélie. Do kůry se mi neosvědčilo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 21. 1. 2013 14:21

Orchideje nehnojím :hm ,měla jsem malou zelenou lahvičku,ani nevím,co to bylo za hnojivo :hm a vydrželo po dobu co pěstuji orchidky :oboze :pozor možná bylo už i prošlé,ale asi jim to nevadilo 8-D :D
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 3. 2013 10:17

Tak já hnojím, jednou za měsíc. Stane se, že i zapomenu a pak je to za dva měsíce, myslím si, že když kvetou tak potřebují výživu. JInak mi letos takto odešly 3 orchidky, to se mi ještě nikdy nestalo a šlo to velmi rychle. Ani ne do týdne byly bez listů. Důvod taky neznám, nerosím a při zalévání jsem opatrná.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 3. 2013 11:17

Tak já jsem se rozhodla ,že letos nebudu hnojit.Zkušení orchidejáři říkají ,že orchideje nejsou papriky.Tak jsem na to zvědavá.Vždyť ty naše holky také nehnojí a kam já se na ně hrabu.A žádné namáčení ,je s tím práce pomalu na dva dny.Jestli jste viděli v prostřeno tak paní zalévala jenom konví a jak ji kvetly.Znám víc orchidejářů ,kteří tak zalévají.Tak mi držte palce.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 3. 2013 13:05

Taky jsem je dnes zalila jen konví, protože jsou moc vyschlé. Když já si myslím, že při té mé vlhkosti doma je to málo. Když to zaleju konví tak to jen osvěží kořeny a jinak to proteče. No každopádně Ti budu držet palce.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 3. 2013 14:01

Evouš píše:Tak já jsem se rozhodla ,že letos nebudu hnojit.Zkušení orchidejáři říkají ,že orchideje nejsou papriky.Tak jsem na to zvědavá.Vždyť ty naše holky také nehnojí a kam já se na ně hrabu.A žádné namáčení ,je s tím práce pomalu na dva dny.Jestli jste viděli v prostřeno tak paní zalévala jenom konví a jak ji kvetly.Znám víc orchidejářů ,kteří tak zalévají.Tak mi držte palce.

Evi,taky vyzkouším.Tu paní jsem taky viděl a musel jsem se smát ;-] ale asi jim to stačí.. :-!
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 14. 3. 2013 16:15

Já se asi taky přikloním k Evouškovi, budu jen prolévat a nebudu namáčet - opravdu je to práce na celý den a hnojit taky nebudu. Myslím, že se vůbec nic nestane. Dřív jsem hnojila a asi dost - začaly mi odcházet listy - a pak jsem to omezila tak 1x za 2 měsíce a orchidky kvetou pořád stejně. Takže hnojení vynechám úplně a uvidíme zda pokvetou stejně.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 3. 2013 16:41

Jájo tak dřžím palce :hm .Buď budeme mít plná okna květů, :lol: nebo nic :oboze .Vše se musí vyzkoušet. :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 14. 3. 2013 16:50

Tak, tak a přece máme orchidky pro potěchu a ne aby jsme se u nich sedřely, že jo!?!?! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků