Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 31. 8. 2009 19:44

Danielko prosím tě když tu vandu každé ráno namáčíš na půl hodiny do dešťovky, tak to používáš každý den čerstvou ? Jestli ne, tak jak často ju v tom kýblu měníš ? Nezkazí se :hm :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 9. 2009 15:55

Vodu mám v petkách a jen dolévám to co mi chybí, když při slévaní vybryndám.
Občas jí také vyměním, ale to už jen podle odhadu,nejsem zase žádný puntičkář.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 9. 2009 17:25

Tak že jestli tomu dobře rozumím, tak ty ji v kyblu vykoupeš a pak tu dešťovku sliješ nazpátek do petek ? Já jsem ju nechala v kyblu :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 9. 2009 17:43

No ja mám obě Vandy ve skle, ale jinak jsi to pochopila úplně správně, namočím a sliju. Když Ti ten kýbl nezavazí tak proč né. Dešťovka je taky venku v sudech.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 9. 2009 18:47

Já jsem ji pověsila na okno. Ty jsi psala že každý den máčíš na půl hod. a v té jejich knížečce je že se mají máčet dvakrát do týdne. Co ty na to :hm :?: A jak často hnojíš ? Taky jednou za čtrnáct dní ? A ještě něco, takže ty veškerou tu dešťovku i po koupání jiných orchidek používáš víckrát ? A nezkazí se to ? Já ji po jednom použití vylila :-[ a nevím nevím při mé spotřebě jak to takhle budu dělat :hm :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meggcab 2. 9. 2009 12:10

Ahoj já jí taky máčím každý den.Mám jí na balkoně a přijdemi,že rychle oschne tak jí občas rosím.Nevíte jestli to vadí aby zas neuhnila mám jí teprve chvíli díky.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 9. 2009 13:44

MEGGCAB rosit můžeš, ale jen kořeny.Pozor ať nezůstane voda mezi listy, mohla by uhnít. No a že brzo uschne to je v pořádku, roste v horních patrech stromů a spuštěnýma kořenama chytá vodu z mlžných mraků a pak rychle osne. Snad jsem to napsala srozumitelně.

MORAVANDO je to na Tobě, jak to s ní budeš dělat. Já tady jen píšu mé zkušenosti. Dřív jsem ji také máčela míň a zbytek rosila. Přestaly mi pak růst kořeny. Hnojím do vody 1x za 14 dnů. Po namáčení jiných orchidek mi žádná voda nezbude, jelikož mám i jiné květiny, tak ji dostanou ony.Vodou nemusím šetřit, jelikož máme dva sudy a nádrž na 1000 l.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meggcab 2. 9. 2009 16:11

Jasný děkuju ti.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 9. 2009 16:47

Ještě že tady jsou lidičky kteří už s nimi mají zkušenosti :oboze . Díky.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 9. 2009 16:53

jojo ráda jsem Vám pomohlaObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 9. 2009 11:57

Já mám na Vandě na lístku napsáno: teplota 15-35C, zálivka pravidelná na listy i kořeny, hnojení pravidelné/jaro-podzim/ světlo:polostín-přímé slunce. Uvidíme co se z ní vyklube. Otočenou vzhůru nohama jí porosím listy, nechám oschnout, pak ji otočím zpět a namočím. Po okapání ji pověsím tam, kde bydlí, v pokoji u jižního okna, kde svítí sluníčko až pozdě odpoledne.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 9. 2009 14:48

Protože tu ještě nemáme žádný pořádný vandí obrázek, tak já sem jeden pro ilustraci dám.
30.5.2009 043.JPG
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 9. 2009 15:01

To držíš ty tu svoji :-) ?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak já sem taky přidám tu moji Červenou Karkulku ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 9. 2009 15:39

Ale kdepak, vždyť říkám ilustrační - moje ještě nekvete, neměli tentokrát žádnou s květem, ale taky mám červenou, jen nevím, má.li na sobě ty vzorečky jako ta Tvoje. Měla na lístečku napsáno, jak se jmenuje? Moje je Vanda Lumpini Red.Na květ si musím počkat. Taky nestála tolik, co ta Tvoje, tak si to musím odpracovat. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 9. 2009 17:24

No je to moje nejdražší (co se peněz týká :-/ ). Ale pořád byla levnější než v Praze. Ale jaký je to druh nevím :-[ .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků