Jakasi orchid; presazeni, deleni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod khonsun 8. 5. 2009 14:14

Nejsme zadni orchideofilove, ale kytky mame radi. Doma tuto bezproblemovou orchidej mame cca 4 roky, od jeji mladosti. Kvete rada. Nyni odkveta, asi by chtela presadit a radi bychom ji rozdelili, cili meli druhou.
http://khonsun.rajce.idnes.cz/FytoZoo/
Muzete nam, prosim, kratce poradit do ceho, jak a co to, krome rukou chce? Dekuji za rady.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2009 19:19

Nové rostlinky s těma kořínkama, můžete oddělit a zasadit zvlášť. Je dobré, když jsou 3 pahlízy pospolu, i když z obchodu kupujem po jedné a z květem. Pro vás asi bude nejlepší, koupit orchidejový substrát z hrubšími kousky. Při rozdělení řeznou ránu nezapomeňte posypat skořicí nebo dřevěným uhlím. Zalít až za dva dny. Jinak nevím co ještě potřebujete vědět. Držím palce
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 5. 2009 19:39

Já bych ji na víc jak dvě rostliny nedělila. Květináč ne moc velký, jen asi o 1-2 cm než ten starý. Podle květenství to vypadá, že je to Stanhopea, ta roste hodně pomalu, bude jí dlouho trvat, než obroste aby kvetla, když ji rozdělíte na moc dílů. Je-li to skutečně Stanhopea, květy by hodně voněly. Jinak je opravdu nenáročná.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2009 19:56

Dani mysliš, že je to Stanhopea? Já jsem spíš tipovala na Zygopetalum.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 8. 5. 2009 20:11

Dekuji za vsechny rady. Pobyval jsem v JV Asii od Barmy po Vietnam /kdyby chtel nekdo poradit/, orchideje vsude krasne, ale spis jako "plevel". Vzacna je u nich napr. rericha. U nas vsechno jinak. Priklanim se take k Zygopetalum.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 5. 2009 20:14

Teda já bych chtěla taky brát Orchideje jako plevel :shock: :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 5. 2009 20:18

No teda vy jste nás jen skoušel, :pozor když jste takový cestovatel, to my cestujem jen po obchodech. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 5. 2009 20:39

No, mně to podle květů moc jako Zygopetalum nepřipadalo. Dokonce i ty listy by Stanhopei odpovídaly. No, ale nakonec snad Vy musíte vědět, co máte doma, nebo to alespoň tušit.
Místo pampelišek orchideje - to by bylo něco!!! :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 5. 2009 21:03

A síct kosou co ? to by bylo neposečenejch trávníků
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 9. 5. 2009 07:05

Ale kdeze cestovatel; pisi "pobyval", tedy pobyvatel. Obycejny lid tam ma kvetiny rad a vazi si jich; je to v souladu s budhist. premyslenim; ale nic moc se od nich nedozvite. Nevedi to a nemaji proc vedet neco o presazovani, deleni, zalevani. O roseni nemluve. Vse se deje samo; jako ty pampelisky tady. To kdyz jsem chtel videt udiv, tak jsem tam vzal nase makove kolace. Nechteli verit, ze se to bezne prodava v kramech a pece doma. A to jeste nevideli rohliky sypane makem.
To tam vezmu priste. A kdybych byl clovek zlomyslny, tak by tam hrst maku, nekde kolem vsi rozhodi. V soucasnosti by to byla temer "apokalypsa". Fuj, to je myslenka! A vypada z ceska nevinne.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 5. 2009 10:09

Zdravím :-)
Tak to je moc zajímavé povídání :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 5. 2009 17:22

pro khonsun :arrow: Ahojky pane pobyvateli,tak když jsme vám tady poradili jak na ně, nebyla by nějaká fotečka toho plevele :?: my bychom se tak rádi koukli :nenapadne prosím
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 9. 5. 2009 19:41

Urcite; vzdyt tam odkaz na me stranky je/Barma, Siam, Kamboo/; nelze najit, ci co? Specielne nejake fyto poskladam a dam jsem zvlastni odkaz, pokud chcete separovat lidi od kytek. Dekuji za zajem.
khonsun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 5. 2009 19:47

Sory už se kouknu,ani jsem si to neuvědomila, pořád jen čtu a čtu.To je ta skleróza. :oboze :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scandiaca 22. 5. 2009 13:51

khonsun, moc pěkná orchidej! A ty zajímavosti ze zahraničí jsou docela fascinující, já si vždycky něco takového ráda přečtu! Takže díky moc :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků