Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 4. 2009 09:23

Tohle téma jsem založila, aby jsme měli vyhrazené místečko na probírání nemocí a různých neznámých broučků, které se nám objeví u všech druhů Orchidejí :hm :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 30. 4. 2009 12:44

to byl ale napad ;-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 4. 2009 13:14

Tak co dělají vaši marodi :?:
Já jsem se zatím ještě pořád nedozvěděla, co jsem to měla v tom květináčku. Podle obrázků to nebyla ani Stonožka ani Mnohonožka. Teda aspoň podle barvy. Noh to mělo fůru a bylo to děsně rychlé, tak že jsem si to nestačila ani pořádně prohlídnout. Je nějaký takový brouček s hooodně nohama který by škodil orchidkám a nebo jsem tam měla jen nějakého na návštěvě :hm . Když jsem koupala seděl nahoře na kůře. Ale měla jsem co dělat abych ho chytla.Jestli byl jen na návštěvě a byl neškodný měl smůlu :D

Zapoměla jsem nahoře napsat, že vám všem moc přeju, ABY JSTE NIKDY TOHLE TÉMA NEPOTŘEBOVALI :-)) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 5. 2009 19:27

Nedávno mi říkal můj kamarád, že Puklice umí létat. Koukala jsem na něho a nechtěla uvěřit. Každého koho jsem se zeptala, mi říkal že je to nesmysl :!:
Dneska jsme to s mou dcerou bádaly a zjistily jsme že, OPRAVDU PUKLICE UMÍ LÉTAT :!: ALE POZOR :pozor POUZE SAMEČCI :!: :!:
Věděli jste to ? Člověk se i k stáru pořád něco učí :-[ :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 5. 2009 19:57

Tak to je pro mne taky novinka. Je taky pravda, že jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, jak se na tu květinu dostanou. :hm :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 5. 2009 20:04

Taky to nevíš viď.Já to nemohla pustit z hlavy, myslela jsem že si ze mne dělá prču a ono je to fakt. Abych se ti přiznala, tak já jsem ani nevěřila že je živá :-[ . Vždycky jsem si myslela že je to jen takový hrbolek na listu, jako když se člověku udělá bradavice :-[ . Ale je fakt, že jsem se o to taky začala zajímat až teď.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 5. 2009 20:24

Mám dokonce takový dojem, že jsem ji teď našla na jednom listu střevíčku. Dala jsem to pryč, ale jestli to byla opravdu puklice tak to nevím. :hm Udělala jsem kontrolu, ale budu to muset ještě pohlídat. :pozor
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 5. 2009 21:09

Ježíš doufám že jsem ti tím něco nepřivolala. Neděs mne, tu jak chytneš tak se jí hned tak nezbavíš :-/ .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 5. 2009 17:50

Neboj já to neberu tak tragicky, byly tady smutnice a už tu žádnou nemám. :nenapadne :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 5. 2009 18:28

Já jich mám taky plno :-/(Smutnic)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 5. 2009 18:45

Tak skus ten drcený kokos,koupila jsem to v akvaristice.Tady to psal nějaký Taico, možná jsem to jméno skomolila. Tak jsem ho proprala a posypala na povrchu kůru a mám dojem to zabralo, smutnice jsou v čudu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 4. 5. 2009 07:12

ja jsem si na smutnice koupila ty zlute lepova pasky a uz me taky po byte neobtezuji. Jinak muj marodek harlekyn, zatim vypada dobre, uz ma rozkvetlych asi 20kvetu...a ten flek na tom liste se asi zastavil, ted se to nesiri, ale taky jsem ji delsi dobu nezalila. Chvostoskok se mi vzdy objevi jak udelam zalivku, pak zase zmizi...Kdyz uz jsem tady zeptam se, ma nekdo zkusenost s orchideji a vypary z barev??? Budeme natirat topeni
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 5. 2009 15:31

Obrázek Obrázek

Tak už zas prosím o radu :oboze . Dneska jsem ze stejné orchidky vytáhla opět stejnou potvůrku, jak jsem se tady už na ni jednou ptala. Ale dneska jsem ji stihla špatně, ale vyfotit. Pozná někdo podle toho co to je :?: . Je to Stonožka nebo Mnohonožka a nebo něco jiného :hm :?: A škodí orchidkám :?: :!: Děkuji za odpověď .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 5. 2009 16:58

No nějaká stonožka to je, jestli orch. přímo vadí to nevím, :hm ale v každém případě ji dej pryč, :pozor nemá tam co dělat.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 5. 2009 17:03

No já už ji hnala..... Ale štve mě, že je to v krátké době už druhá a ze stejného květináče. On je tam teda substrát ošklivej, ale kvete tak zatím čekám, juknu tam až po odkvětu :hm . Nerada bych něco po..... :!: Jen doufám že nebude pozdě :-/ :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků