Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 4. 2009 18:50

Dani a to se musí ? Já ho mám doma. Když jsem ho koupila měl jeden květ a podruhé měl tři. Tak si myslím že mu to nechybí :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 4. 2009 18:53

No právě tomu tvému nějaké letnění asi nechybí, ale vím že ty se zeleným listem se dávají ven, jenže jsou i výjimky tak ho, pěstuj tak jak jsi to dělala dosud.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 4. 2009 18:58

Já se budu snažit, teda jestli budu mít po tom dnešním přesazení ještě šanci :hm . Jinak kořínky jsem jí neutrhala. Jemněji už to nešlo rozdělit, ale má je celkově nějaký špatný.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 4. 2009 19:09

Z čeho tak usuzuješ :?: mně se nezdají, to víš ten menší jich má míň,on jich opravdu nemá jak phal. Snad sis ho dala do průhledných květníku, tak uvidíš jak porostou, jo a budou růst spíš kolem kraje květináče, tak ať to víš kdyby nebyl v průhledném.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 4. 2009 19:12

No právě mám strach z těch kořínků. Až se divím že Princezna tak krásně kvetla. Snad se chytne.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherillka 19. 4. 2009 21:17

dama 55 píše:Nemám, ale chystám se na něj aktivně tím, že sháním informace, kde se dá. V literatuře píšou, že je to u většiny druhů i pro začátečníka, tak si nějaký začátečnický koupím. Teď si vyčítám, že jsem si ho nekoupila v Litoměřicích, tam stály pěkné kousky kolem 200Kč, tady všude běžně, pokud jsou ,jednou tolik.Počkám na květnovou burzu, Terra koruna je měla v nabídce, jen tehdy nekvetly, ale to bylo před dvěma měsíci, tak uvidím. Kolik jich máš? Čtyři, pět? Já si pro začátek koupím nějaký úplně jednoduchý k pěstování a budu ho pozorovat. Když opakovaně rozkvete, pořídím další. A pořád sháním informace, tak jsem ráda, že jsi tohle téma založila.


Ahojte. Koukám, Danuš, že tě mrzí to samé co mě - že jsi do toho střevíčníku nešla, když ho tam měli tak levně .... :-)) To samé jsem si říkala ze začátku týdne... :eh No jo, tak snad někdy příště... Ale já už se ai nikam na výsatavu nedostanu, neboť už budou asi všechny daleko :-l Tak jestli se odhodláš a nějaký si pořídíš, tak doufám, že budeš informovat a prospívání ;-) :-)) a dáš sem fotečku. :-)
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 4. 2009 06:09

Krásné ráno :-) .
Tak holky, ale bylo by na čase, už vyrazit do nějakého květinářství a třeba budete mít štěstí a natrefíte na něho. Už se těším na fotečky :shock: ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 4. 2009 06:19

Obrázek Obrázek Obrázek

Jen jsem si dovolila, pro nové účastníky pár fotek mé Princezny :-[ . Jedním květem kvetla když jsem si ji přivezla a druhé květení měla tři květy.
A teď jsem zvědavá co bude potom přesazení :hm :oboze :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 20. 4. 2009 16:40

No, ten je kráásnej, obr kus, to je fakticky Princezna - ani se nedivím tomu jménu, co jsi jí dala. Ta je bezkonkurenčně úžasná. Co budeš dělat, až budeš mít dvě stejné? Nabídneš je tu do veřejné aukce tady? :-) protože přece nebudeš mít dvě stejné kytky, že? :mrgreen: A hele, takhkle v zimě kvetla? Já vidím za okny sníh.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 4. 2009 16:59

Děkuji za pochvalu :-[ . Jo jo takhle kvetla a kvetla dlouho až jsem se divila. Protože když jsem si ji přivezla tenkrát z výstavy, tak mi v krátké době květ opadl. Ale teď se polepšila. Jinak uvažovat o tom, že bych mohla mít v životě tak obrovské štěstí, abych měla dvě Princezny, si myslím že je poněkud předčastné. Zatím se nad ní chodím modlit aby vůbec některá přežila :oboze . A kdyby to přece jen vyšlo, tak si myslím, že bych v tom případě měla asi zájemce :-P ;-) . Ale pšššššš ať to nezakřiknu :D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 20. 4. 2009 18:29

se ví já si pro ni dojedu :-[ :shock: :lol: 8-P 8-P
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 4. 2009 18:58

Ha ha, tak to bych tě chtěla vidět :-)) :-P :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 4. 2009 20:35

Tak zatím to vypadá dobře. Holky nic neříkají :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 4. 2009 19:55

Zdravím.
Prosím o radu :oboze . Dnes jsem objevila u jedné orch. takovou potvoru :-/ . Nevím co to bylo, bylo to dlohý asi 2-3 cm hubený s mnoha nohama. Nevíte co by to mohlo být a jestli to orch. vadí ? Vypadalo to jako Stonozka ale nebyla to, ani ta Mnohonozka :hm . Díky za radu.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 5. 2009 14:06

Obrázek
konečně si taky vzpomnel, ze tak umi vykvest :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron