Co letos plánujete na okna?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 2. 2010 23:24

Koupil jsem v Hornbachu plnokvěté pnoucí muškáty - bílé a růžové, takže společně s červenými, které už mám a rajčaty, na které se chystám, je rozhodnuto.
Pochlubte se taky.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 2. 2010 06:50

Já asi budu mít na jižních oknech jen kaktusy a jinak nic. Nemůžu kvetoucí Phalaenopsisy zakrývat (blbými :D) muškáty.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 2. 2010 10:28

Já budu mít drobnokvěté violky - objednám u Lebišů podle katalogu. Mají letos úžasnou škálu barev.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 2. 2010 10:38

Jestli to jsou ty drobnokvěté macešky, co jsem viděl v Hornbachu, tak to mě nevzalo vůbec.

Daniel - to jsem si myslel. :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 2. 2010 11:00

Nevím, co mají v Hornb,. já je měla loni a předloni z Lysé a kvetou krásně už v době, kdy ostatní kytky ven ještě zdaleka nemůžou.Po létě obrazí znova a kvetou až do podzimu. Vysemení se tím, že je to trvalka, na obrubě venovního záhonu ještě krásně kvetou několik let po tom.Mě žádné kytky v truhlících nejdou, zláme to vítr ale fialky přežijou všechno. Ne ale ty převislé, těm, už se tu nedaří.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 2. 2010 11:08

Zůstanu věrná petúnkam
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 2. 2010 14:53

I já letos chci petúnky jestli mi teda vylezou. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 26. 2. 2010 15:15

Já zas zkusím klasiku-muškáty.Petůnky mi vždy kolem začátku července umírají.......Jako když se prožene vlna s plísní a je po. :-[ :'(
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 2. 2010 20:44

Taky se mi nejlíp osvědčily muškáty s tou plísní to dělají i verbeny. Mívám i převislé begonie a fuchsie. :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 27. 2. 2010 18:08

No já asi jako loni , nakoupím muškáty a na severní okna netykavky a begónie.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 28. 2. 2010 09:57

no na okna nic mám to na jižní straně a pokaždé mi to strašně rychle uschlo :roll: // 8-D 8-D ale doma před okna doufám že spousta rozkvetlých phalaenopsisů 8-D 8-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 28. 2. 2010 10:17

jééé tak jsme aspoň dva 8-D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 3. 2010 20:09

Já už jsem si udělala v truhlíku Jaro :-)) Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 2. 3. 2010 21:09

8-D 8-D 8-D
Hezký,hezký...to já si musím počkat až na jaro.Na parapety nic nedám,jen na balkon.Parapety mi udělali moc sklopený a zatím se nenašel nikdo,kdo by mi udělal klíny na truhlíky :/
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 26. 3. 2010 11:25

Já mám na venkovním parapetu mého východního okna zatím jen jeden truhlík s jahodníky 8-P Teprve minulý rok v létě jsem si na tom parapetu udělal jednoduchou zábranu proti pádu. Truhlík s jahodníky byl předtím na severním balkónu. A po úspěšném roce s jedním truhlíkem na východním okně, plánuji na tento rok truhlíky hned čtyři (dvě východní okna). A navíc počítám s tím, že si udělám ještě zábranu proti pádu na třetím (posledním) východním okně.

Bydlím v paneláku, v nejvyšším patře a nemám žádnou zahrádku :-| A ty jahody jsou jediné skutečně čerstvé ovoce, které se mi může pravidelně dostávat pod ruku. Nejsou sice tak "obrovské a dokonalé", jako ty ze supermarketů či jiných obchodů, ale aspoň chutnají opravdu jahodově :-) (což se o těch z obchodů často říct nedá). Už jsem málem zapomněl, jak chutnají jahody.
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků