Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 7. 2008 22:05

To je náhodou nějaká hezká moucha. To není jako ty naše masařky co nejdřív lezou u slepic po h... a potom přeletí lézt po nás 8-S :-/ .
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 16. 7. 2008 22:08, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 22:05

Na výletě směr jih (vodní nádrže Nové Mlýny) jsme v jedné zahradě objevili tuto rodinku (taťka právě přistává):

Obrázek

A tady jsou z druhé strany. To je netradiční, mít na domě čápy, že? :-P

Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 22:07

Daniel Bozner píše:To je náhodou nějaká hezká moucha. To není jako ty naše masařky co nejdřív lezou u slepic po h... a potom přeletí lézt po nás.


Jo, tahle nebyla tak děsná jak masařky. Ty mě štvou. ]:-<
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 22:26

Výlet na Nové Mlýny si udělejte, stojí to za to. Ve vodě třeba uvidíte tyhle krasavice:

Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 7. 2008 22:53

Taky hmyz moc nemusím, ale na fotkách je vždycky vidět, jak je dokonale vybavený pro život, fakt paráda.
Vaše moucha je fešanda a náš čmelda je taky pěkný kousek, že?
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 23:00

Váš čmelda je fešák! Když jsem byla malá, myslela jsem si, že to je manžel včelky. :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 7. 2008 23:08

Tak to nejste sama, asi za to mohla nějaká vyprávěnka, ale žil se mnou tenhle blud taky (včelka + čmelda = manželé) :oboze
A tohle je letošní přírůstek do rodiny našich pěvců :D :mrgreen:
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2008 23:35

Jé, krasavec! Já se taky snažím vyfotit ptáky kolem domu, ale jsou moc daleko, potřebovala bych nějaký super objektiv. Onehdy jsem se skrývala na balkoně a rodina ze mě měla akorát srandu. 8-P
Jak jste ho tak hezky vycvakli?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 7. 2008 23:54

On to byl ještě takový málo utíkací vykulenec, spouštěl hrůzu a nevěděl jestli se strachy krčit, nebo utíkat :D ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kyprik 18. 7. 2008 10:15

Dobrý den,
rád bych se s ostatními podělil o zvířátkách na své zahradě a i pravidelně přispíval do tohoto fóra, ale mám problémy s vkládáním obrázků. Včera jsem se i zaregistroval, ale vkládat obrázky neumím, ačkoli v ostatních fórech o zahradě na internetu mi to potíže nečiní. Tady to prostě funguje jinak a já nevím jak. V tabulce v nových příspěvcích je tlačítko Image - obrázek, keteré jsem stisknul ale nevím jak sem nahrát své obrázky. Zde na tomto fóru je rada jak vkládat nové obrázky, jsou zde i nějaké adresy, ale žádná z nich není platná. Může mi prosím někdo vyřešit tento problém? Hezký den a s pozdravem Kyprik
kyprik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 7. 2008 11:20

1. Nejdřív si najděte tuto adresu: http://www.imageshack.us nebo imagecross.com
2. Klikněte na Procházet a vyberte ze svého počítače fotku.
3. Klikněte na host it!(upload)
4. Objeví se Vám čtyři řádečky, vyberete ten pro fóra (BB code) a ten zkopírujete pomocí Ctrl + C a Ctrl + V do fóra. A je to.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyprik 18. 7. 2008 20:02

Děkuji návštěvníkovi fóra s přezdívkou kejki3 za pomoc při vkládání obrázků. Zdá se, že to bude fungovat. A teď fauna na mojí zahradě. Velká většina zvířátek zde již byla zmíněna: například ježci, netopýři, motýli, ptáci - sýkory, drozdi, špačci, kosi, strakapoudi, straky, brhlíci, sojka - někteří z nich na zahradě pravidelně hnízdí v budkách. A teď něco navíc: máme zde i "domácí" černou veverku, kterou se mi podařilo i natočit na digitální videokameru jak hopsá ve větvích velkého ořešáku. Asi před třemi týdny jsem zde poprvé uviděl zelenou ještěrku, jak se vyhřívá v osluněné části zahrady pod betonovou zídkou. Tak vám tedy posílám její fotku. S pozdravem Kyprik
Obrázek
kyprik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 7. 2008 20:59

tak ta je nádherná,ještě jsem tak krásně zelenou neviděla,nejste z Pálavy tam vím že jsou.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 7. 2008 08:43

Ta co chytily moje kočky byla taky taková. Já na to nemám postřeh.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 7. 2008 20:21

Že se dala mrška chytit? Vím, jaký je problém se k nim dostat, aby se daly vyfotit :nenapadne
Fidych
Zahradník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků