Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 10. 2016 10:30

Dík ,že se ti líbí první a prostřední je méně ostrá.
Tento ptáček ve zdraví odletěl do křovisek za silnicí,. Jinak si vzpomínám před lety na chajdě 2x po sobě nám vrazila do okna sova - výr byla to mláďata. Později jsem i našla hnízdo. Oni jej měli ve skalách na výstupku proti našemu oknu. TAk nezkušená mláďata neměla moc na vybranou. První jejich let končil na našem okně. Obě jsem postupně sebrala na verandě na stole taky jim nic nebylo jen se delší dobu vzpamatovávala. Hůř dopadla vlaštovička která se z neznámých důvodů šla napít vody na verandě do konve ta se tam utopila. Přitom, hned vedle chaty je potůček a dál řeka.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 31. 10. 2016 16:21

Tak tohle taky znám, stačí mít odhrnutou záclonu. Stává se mi to i v zimě když chodí do krmítka, to je na balkoně na zábradlí asi 2,5 m od okna a jak se tam různě nahánějí tak mi vlítnou přímo do okna. A bohužel dopadne to většinou špatně.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 10. 2016 21:05

ale co jsem to chytila nevíte nikdo???
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 11. 2016 08:16

Nejvíc mi to připomíná paní rehkovou, ale ta má zrzavý ocásek. :hm
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 11. 2016 08:21

Rehek to nebyl, ten je menší. Tohle bylo ve velikosti kosa nebo drozda.

-- 2. 11. 2016 09:36 --

Na googlu jsem hledala podle obrázkl Kos černý samička. Připadá mi nejpodobnější na tomto obrázku .Tady je to aspoň víc hnědé.
Nahoře jsou znovu moje snímky :
Obrázek Obrázek Obrázek
dole jsou ty pro porovnání kos černý samička :
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 5. 2017 12:42

Jaro přišlo i na zahradu naší dcery a narodilo se jim jehně beránek . Plemeno je zakrslé . To miminko je menší jako pejsek na fotce a to je fenečka krysaříka která mám výšku 22 cm. Ovečky si dcera pořídila aby nemusela sekat trávu a teda tento úkol ty ovečky zvládají dokonale.

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 10. 5. 2017 08:19

krásnej černoušek :love: , tak at' se mu daří.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 5. 2017 12:05

Tak jsem zažila na zahradě něco podivného. Při přípravě záhonku na vysazení sazenic jsem narazila na skrýš semínek nejspíš asi dyní . Některá již i klíčila . Rozhodila jsem je po celém záhonku. Předpokládám že ta skrýš snad patřila křečkovi. Je to celkem záhada. dýně nepěstuji a ani v sousedství je nikdo nemá. Později jsem zjistila že moje sousedka jednou loni měla na dvoře dýni hokaido .Byla s ní na dvoře a dlabala z ní semena na sušení.
Pak už si nevzpomíná kam je dala jen že je na dvorku sušila. Potíž je v tom že z jejich dvora nevede branka na zahradu, ale musí se jítpo taovém schodišti ze dřeva něco mezi žebříkem a schodištěm. Představa jak křeček s plnou papulou skáče po schodech nahoru..........no jen si to představte.
Vřera jsem byla vzejítá semena rozsazovat je jich tam skutečně hodně a navíc to vypadá že ta potvora je snad hledala , všude okolo jsou vidět podzemní cestičky - nory pod povrchem a všechny směřují k původnímu hnízdu. Jestli že to zvířátko nechodí po schodech muselo ta semena přinášet z docela velké vzdálenosti.
Máte někdo podobný zážitek a co si myslíte o jaké zvíře by mohlo jít.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 5. 2017 20:56

U mě nějaká myš, napřed radost, že to žerou slepice, pak už semínky neubývala a na jaře při manipulaci se starým sudem se ukázalo, že pod ním někdo baštil dýni. Asi kocouři splnili svou povinost.
A když si vzpomenu na skrýše psích granulí, které si dělali potkani ve stodole, tak bych to viděl na inteligentnější zvíře, než je křeček.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 5. 2017 08:29

Teď jsem hladala na různých stránkách něco o křečkovi a podle toho co jsem se dočetla tak už si nemyslím, že by to u mne byl křeček. Nijak mi tam neškodil a td.tak snad ti hryzc i ti prej takové ty chodbičky pod povrchem dělaí ale nikdo tam nepsal že by dělaltaky zásobárny.
Mně je divné ,že to byla u mne právě ta dáně, kdyby semínka cukety to bych chápala ,ale dáně nepěstuji a ani v okolí je nikdo nemá. Jsem čím dál víc zvědavá co to tam vyroste.
Na potkana jsou ty chodbičky taky úzké i když potkan mi nedávno zase zalovil v kurníku a chytil slípku.Trávila jsem jej jedem zatím je klid .Přišla jsem o jednu.A to potkani si dělají skrýše s krmením? Já jsem to teda nevěděla myslela jsem si že tohle dovede jen křeček.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 10. 2017 22:09

Tak ať již to byl křeček nebo něco jiného semínka dýní, které mi na zahradě přinesl byly nejen živá ale i docela plodná. Nyní jž je mám sklizené a začala jsem záhonek po nich rejt. Jsem zuvědavá jestli mě zase nějaké to zvířátko obohatí o něco nového.
LETOŠNÍ ÚRODA DÝNÍ

Obrázek

-- 25. 10. 2017 23:12 --

Pokud jde o zvířátka tak o ty není nouze ani u nás ani u dcery. A všichni se mají rády

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod žak 27. 10. 2017 15:03

Asi to byla straka nebo někdo z rodiny krkavcovitých.
žak

Odeslat příspěvekod rajsa 27. 10. 2017 17:07

Karen, to je krásný, když jsou takhle spolu :love:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 10. 2017 08:04

žak píše:Asi to byla straka nebo někdo z rodiny krkavcovitých.


Tak to jsem ještě neslyšela, že by krkavcovití hrabaly nory a dělali tam v zemi v norách zázovárny. :-) To jsi nečetl horní část příspěvků :-) :-) :-)

-- 28. 10. 2017 09:08 --

rajsa píše:Karen, to je krásný, když jsou takhle spolu :love:



To máš pravdu uplně. Jen se ty kočičky nějak moc rychle množí .První měla od nás, dalších se ujala, když jí paničky umřela a pak se jich pár přistěhovaly nebo v domě bydlely dřív než ona. Ta koťata se už narodila. Jsou dokonale začleněná do rodiny ,chodí na písek ani moc netouží běhat venku .Proč taky v posteli je teploučko a papat mají taky pořád co............. :-) :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 1. 11. 2017 19:59

Je tu mezi námi nějaký odborník na hmyz? Tyto krasavce nafotila na chatě toto leto dcera.
Zajímali by mne co to je za brouka a housenka. Toho brouka jsem se snažila určit podle těch výrustků za hlavou . Nejpodobnější se mi zdál Tesařík piluna.,,,,,,,,
Housenku jsem nenašla zatím vůbec.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků