Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 6. 2015 08:37

A dvě Moravia hybridy nesou dvě vajíčka denně od února, kdy začaly nést. A protože mají luxusní pastvu, tak samá L a XL vejce. Asi to dlouho nevydrží, to je opravdu jen na snášku. Máti kvokají z 50 slepic nejmíň 4 (údajně taky Moravia) a vajíčka má menší a jen 30. Přitom žádné staré, to jí někdo protřídil.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 6. 2015 09:56

Danielka má pravdu, araukany snáší vajíčka sice zajímavá barvou jsou krásně bledě modrá, ale taky menší, později se trochu zvětšují, ale žádná sláva. Proto mám vedle těch čistokrevných ještě křížence . Ty nesou vejce sice taky modrá ale spíš olivově modrá tak že se to dá snadno odlišit podle barvy. Kohouta nyní držím jen čistokrevného araukána. Proto jsem letos nasazovala vejce jen kupovaná. Jo zapoměla jsem říst, že ta vajíčka kříženek už mají velikost normální teda velké .Sice jsem je tedy nikdy nevážila, ale rozdíl je poznat na první pohled.
Kdyby i některá kříženka snášela dve vejce za den nepoznala bych to. Spíš se mi loni stávalo ,že se na jaře ukazovala vajíčka s dvěmi žloutky. Od které slípky to jsem nezjistila, jen že to byla mladá - poprve snášející.
Před lety měl syn kačenu - čínku která snášela vejce dvojitá stále. Nechtěla jsem mu to věřit dokud mi neukázal vejce z kterého kachna utekla před líhnutím a uvnitř byla káčata dvě, normálně vyvinutá , nesrostlá. :shock:
Když ale přišel s tím, že mu kačka sedla na 4 vejce a nyní chodí s 8 káčaty,nevěřila jsem mu to. Myslela jsem si, že se k ní přidala nějaká sousední-opuštěná, nebo že špatně počítal a kačena měla další vejce skovaná pod křídlem, když pod ní nahlížel, nebo tak něco. U něj běhá drůbež volně po zahradě.
:shock: Jooo někdy se člověk nestačí divit co příroda dokáže. :shock:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 6. 2015 11:37

Kejki moc se mi tomu nechce věřit ,že vám nosí 2 vajíčka denně,si z nás děláš srandu :pozor :lol: . Mladé co začínají nosit tak mají dvoužloutkové,to bývá často a pak se to uklidní.Je také možné,že se i z těch dvoužloutků líhnou dvě i když i to je už extrém. Jen se mě nějak nechce věřit,že slípka stihne dodělat vajíčko co 12 hod,jestli to tak je tak, si myslím,že se brzo vynosí. 4 kvočny z padesáti není noc moc to je v pohodě jen mě z 5 kvokají 3 8-S .
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 6. 2015 13:53

Jako ne každá, obě dohromady.
Dvě denně na jednu slepici občas udělaly ty předchozí, spíš vzácně než občas a posouvalo se to, že nesnášela každý den stejně, až pak na jeden den vyšly dvě vajíčka. Taky to jsou slepice krátkého života.
Furt je to luxus proti těm estetickým slepicím, které nesou obden. Kdyby se to dařilo i u většího hejna, tak máti stačí o 20 slepic méně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 6. 2015 20:04

Jo tak, že každá nese jedno vajíčko denně, tak to je v pohodě to mě nosnice nesou také,tak též je dobře krmíme. Proto jsem si vzali ty hedvábničky,že jsou jako menší, nic moc nerozhrabou. Můžou chodit proto volně po zahrádce a ještě nenosí každý den. Jenže aby víc kvokaly než nosily, tak to nás v celku překvapilo.No uvidíme, jak to bude dál jestli se s něma nebudem muset rozloučit a možná se i vrátit k obyčejným nosnicím.Zapoměla jsem napsat,že ještě máme 3 nosnice a pak ty hedvábničky, čekáme, že už budem ty nosnice likvidovat až donosí.Kdo ví,jak to ještě všechno dopadne. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 6. 2015 09:34

TAk já to taky pochopila tak že ti jedna nese dvě vejce každý den :) . :shock: 8-D 8-D 8-D .
Moje araukany taky v tuhle dobu víc kvokají. Nyní se dohaduji se 3 . Kuřátka pod kvočnou rostou, ale o jedno jsem přišla vinou vnučky tak jim tam nakukovala přesto,že jsem jí to zakazovala ,až polekaná kvočna na dvě šlápla. Jedno zatím přežívá. V neděli málem došlo k neštěstí. Byla jsem na výstavě s kryskou a dcera s malou šla dát najíst manželovi. Malá přez stále opakovaný zákaz chodit ke kvočně zase neposlechla a kvočna už si to nenechala líbit a po malé skočila. Chytla jí zobákem za nosík. Umíte si jistě představit jak řvala!! :shock: :shock: . Kuřata to tentokrát přežila a nechci vidět co by se stalo kdyby místo nosu trefila očičkoů :shock:

-- 16. 6. 2015 10:41 --

Od soboty jsem byla s Arinkou na výstavě a bonitaci v Milovicích u Hořic. Vezla jsem sebou ještě Guglíčka ,aby neměl manel doma toho na starost tolik. V sobotu byla vástava a v neděli bonitace. Dopadlo to dobře Arinka je uznaná do chovu. Ještě musíme doplnit genetické testy a pak vyšetření patel, TO je sice ještě vydání 2000 Kč, ale už to je hračka. Tohle bylo rozhodující.
Na Rajče jsem dala fotečky a na posledních místech je i video jak si hrají v chatičce .http://karelex1.rajce.idnes.cz/A08_Aria ... exinka.jpg
Spali jsme totiž v chatce v kempu. Jo a užili jsme si i pořádné vichřice a slejváku a aby nám to snad nebylo málo, ještě i cestou dom nás chytl zase takový nečas tentokrát i s kroupama. Ale aspoň máme konečně zalitou zahradu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 12. 7. 2015 08:14

Včera jsem ve skleníku objevila rosničku. Nevím, co se jí líbilo na tom horku, ale snad ví co dělá ;-)
Přílohy
Obraz1398.jpg
Obraz1398.jpg (23.79 ) Zobrazeno 9715 krát
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 8. 2015 18:54

Naše Džesinka se stala ve věku 7 roků počtvrté maminkou. Včera se jí narodila 4 zdravá štěňátka. Dva pejsky a dvě fenečky.
Už se těším, až začnou zase skotačit v ohrádce. Zatím jen leží a papají.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 23. 8. 2015 05:22

Tak hodně zdraví fence i štěňátkům, je to dobrá a zasloužilá máma.. ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 8. 2015 06:43

Jsou krásní, tak at jsou všichni zdraví a pěkně rostou.Máš zase zábavu. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 23. 8. 2015 07:02

Gratulace :tleskani , at´ pěkně rostou!
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 23. 8. 2015 08:31

Gratuluju, ať se jim daří!
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 8. 2015 12:08

Všem děkuji za přání .Zatím je všechno dobré. Musím přikrmovat odstříkaným mlékem. Dvě menší štěňata se sama neudrží při pití. Mlečná žláza je na ně moc velká. Tak je na mně nahradit nedostatek. Přikrmuji po třech hodinách.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 10. 2016 14:14

Tak jak koukám tato stránka není zrovna moc navštěvovaná . Tak to trochu tady oživím.
Zrovna jsem dávala manželovi jídlo když se ozvala docela velká rána do okna- Pepča povídal :"zase nějakej hajzl nám něco mrskl do okna"
Šla jsem se kouknout z okna ale bylo celé tak kámen to nebyl. Vyšla jsem před barák ale ani pod oknem nic nebylo,až teprve když jsem se obrátila k silnici našla jsem původce úderu do skla. Ležel tam ptáček ,byl rozpláclej s křidélky položenými na silnici a zobáčkem otevřeným lapal po dechu. Zrovna k našemu najíždělo auto když jsem ptáčka sbírala z vozovky. Vůbec nic nenamítal ale žil jen byl asi otřesený. Když jsem jej donesla do kuchyně už se probral a vřískal na celé kolo. Tak jsem vyblejskla 3 snímky a předem se omlouvám jen jeden je docela zaostřený. Pak jsem jej vrátila před dům. Ještě chvíli mi seděl na dlani a pak odletel.
Jen si nejsem jistá co to je ?? Nejdřív jsem si myslela na samičku kosa. Jestlipak tu máme nějakého znalce našich ptáků já teda mezi ně nepatřím.

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 30. 10. 2016 09:32

Ale vždyt´ jsou to dobrý fotky, to se malokdy zadaří vyfotit . Ale co to je, nevím. Mě se jednou o okno rozplácla jiřička, ale ta to nepřežila :-|
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků