Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2014 20:20

To jsi mě teda pobavila 8-D 8-D . Jinak oni mě tam staří chodili loupit petrželku a jak je vidět nezastaví je ani zasklení :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 6. 2014 20:31

Věrko ty jsou tak oprsklí, nám sežrali všechny borůvky a teď chodí zase na jahody. Stojím od něj 1/2 m a on si klidně žere dál. Měli jsme i sítě a ani to nepomohlo, vždy si našli skulinku kudy se tam dostat anebo strčili zobák do očka v síti. Mám na ně hrozný vztek, jsou pěkně přemnožený.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 13. 6. 2014 20:42

Nám sežrali borůvky komplet, ale úplně všechny. Letos je jich jaksi moc, lítají všude a řvou.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 6. 2014 06:25

No mě ti starší dřív udělali vždycky pěknou paseku na balkoně. Vždycky jsem říkala, že když mají chuť na petrželku nebo na pažitku, tak ať se naďobou ale proč mě u toho vždycky museli vyhrabat všechnu hlínu z truhlíků to nevím. Taky jsem nadávala.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 6. 2014 14:38

Mně 3 kusy sežraly třešně, oražení až běda. Jahody zatím nic, snad povalující se kočky alespoň něco ochrání.
A Sparta dneska odlovil malého vrabčáka, jednou jsem mu ho sebral, kocoura zavřel doma, ale asi chudák nedolětel daleko, takže ho tlusťoch později našel a sežral.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 10. 2014 01:01

Dneska má naše Arinka 1 rok !

Obrázek
a s ostatními gratulanty.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 1. 11. 2014 17:28

Obrázek a toto zvířátko mně v noci vylekalo, tak že jsem si myslela, že to zloděj brouzdá tím listím a ono to ježek :-D :-D
Naposledy upravil hejjar dne 1. 11. 2014 19:59, celkově upraveno 1
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 1. 11. 2014 17:55

To je krásný podzimní obrázek :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 1. 11. 2014 18:02

No už aby se chystal na zimní spánek o<:)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 1. 11. 2014 18:11

Taky mám aspoň dva ježky na zahradě a zrovna dneska jsem v telce poslouchala o nich vysílání. Dověděla jsem se ,že ty blechy co je ježek má v tak hojném počtu na kočky a psejčky vůbec nejdou. To mě teda velice potěšilo. Pořád jsem se bála ,že ti mojí hafíci si je donesou dom a preventivně jsem je stříkala. Tak už nemusím. Zároveň s jsem si uvědomila, že ježci likvidují na zahradě i slimáky a šneky a všechnu tuhle havěť.
Tak je mám ještě o to raději. I když tam tvrdili,že ježek si nedělá zásoby a já jednou našla v hnízdě nanošené ochromené živé larvy zlatohlávka s pani ježkovou asi se tam chystala k porodu .Protože to bylo někdy z jara a měla mohutné hnízdo. Psejčové ji našli.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 11. 2014 12:05

Pokud jsem ošetřoval ježkovou, klesl počet donesených klíšťat, navíc jsem tu chudinku litoval. A u těch blech bych taky nepřísahal, že se nemůžou hemžit i jinde.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 11. 2014 12:47

Karen pořídili jsme si takovéhle slepičky :lol: vím,že to jsou Hedvábníčky, ale moc o nich nevím.Nebyly by nějaké informace mimo to co vyčtu v pc. :roll: ObrázekObrázekObrázek Lekly se mě,že je chci vyfotit tak, se schovaly za sud. 8-D máme je týden.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 11. 2014 09:20

Tak Karen ne a ne sem zajít ,nechováte je někdo????? :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vyoralka 16. 1. 2015 12:25

Děkuju za tohle krásné téma! Mám pocit, že se o našich zahradních spolubydlících moc nemluví a nepíše. Je mi smutno za každého přejetého ježka a nejen to! Mám pocit, že zejména ježky je třeba na zahrádce ochraňovat, vždyť jí plže, ty malé potvůrky, co mi žerou saláty! >:-(
Proto mám ráda lidi, co si budují na zahrádce malé domečky pro pozvané spolubydlící! Třeba postavíte-li si spirálovou bylinnou zahrádku, můžete v ní vybudovat i malé skrýše pro hmyz a drobné zvířectvo. Máte-li chuť, zavítejte na můj blog, kde o tom trochu píšu a budu psát i víc v budoucnu! 8-D
https://zemedelnice.wordpress.com/
vyoralka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 25. 1. 2015 14:30

Obrázek tak to si dnes užívám
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků