Počasí

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 11. 2017 07:45

Už je tady, už je tu, zima klepe na dveře huráááá 8-D . Ario kde tě mám ? Chystej hráblo ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 11. 2017 09:11

U nás taky. Letos po druhé jsem měla zamrzlou vodu na dvoře n barelu. Nic moc ale byl tam škraloup. Ovšem mě to zase takovou radost nedělá.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 11. 2017 10:58

Tak tuto zimu (ne letos) bylo už podruhé dnes ráno trochu sněhu a sněžilo. Nyní je venkovní teplota +2,4°C a po sněhu už není téměř stopa. Voda ráno nebyla zamrzlá a můj venkovní teploměr naměřil v noci nejnižší teplotu +0,7°C. Když jsem ráno šel pouštět slepice tak se jim vůbec do takového počasí nechtělo vycházet ven a vůbec se jim nedivím.
Vypadá to, že nižší teploty a sníh se k nám pomalu a jistě blíží což mi vůbec radost nedělá. Už aby tu bylo hezké teplé léto.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 3. 2018 12:38

Ten Ario asi zamrzl :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 17. 3. 2018 09:59

Tak a zima opět udeřila. U nás -7 a ledový silný vítr s trochou sněhu. Ještě že jsem neodkryl fíkovník, ale už jsem nad tím uvažoval :-D . No snad brzo přijde už to jaro :-) .
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 18. 3. 2018 10:54

Tady na jihu to není tak strašné, v noci -4°C a vítr ani sníh zatím není. Fíkovník jsem strčila zpátky do skleníku a druhý jsem vyndala ze sklepa v paneláku a ten mám doma.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 19. 3. 2018 18:06

No já mám fíkovník ve volné půdě, takže ho mám jen přikrytý, tak snad přežije ty mrazy.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 7. 2018 10:57

Kampak se nám stratil Ario :-) ? Ani nepíše jak je spokojený, má tu léto ;-) . I když mě to teď momentálně připadá, že už je po svaté Anně. Jak se říká , svatá Anna chladna z rána :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 7. 2018 13:29

Léto tu je ale chtělo by to trochu více tepla, tak asi +/- 30°C nebo i více a v noci by mohlo být také trochu více teplo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 7. 2018 18:56

No tak to nám to stačí. Spíš bych uvítala trochu víc vláhy. Na zahradě nám všechno schne. Angrešt má velikost rybízu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 7. 2018 23:07

Na léto je ta teplota trochu mizerná i když poslední 2 dny už to bylo trochu lepší. Víc vláhy by na škodu nebylo, ale aby toho nebylo příliš mnoho najednou a delší dobu. Ideální by bylo trochu zapršet třeba i každý den na večer nebo v noci, ale to bychom od počasí chtěli asi příliš.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 8. 2018 11:34

Tak konečně tu máme už několik dnů léto s pravými letními teplotami. Mohlo by to tak ještě nějakou dobu vydržet. Trochu vláhy by ale neuškodilo a byla by snad i žádoucí, ale aby ji zase nebylo hodně najednou. Takové počasí jaké je nyní bych bral klidně i celoročně, hlavně místo zimy kterou nemám příliš rád.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 4. 8. 2018 10:32

vlazy, ještě že neumíme poručit větru dešti, to by jsme tu podle tebe měli saharu. Tohle vedro úplně stačí a těším se na zimu 8-P
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 8. 2018 11:29

Poroučet větru dešti údajně uměli kdysi komunisti kteří se zase pomalu a jistě snaží dostávat k moci. Ano, tohle vedro stačí, ale aby jen tak brzo neskončilo. Je léto a tak má být teplo, ale občasné krátkodobé mírné ochlazení s deštěm by neuškodilo. Vůbec nechápu ty co až tolik touží po zimě aby se mohli teplé oblékat do svetrů, bund atp., aby mohli odhrabávat sníh, aby jim to venku klouzalo, aby mohli zase naplno topit. aby byly kratší dny, aby venku nekvetly kytky atd.. Já v zimě vidím většinou samé nevýhody a útrapy. Navíc zima nás připravuje o mnohem více peněz za teplé oblečení, topení a více svícení doma.
S létem a letními teplotami se musíme naučit žít a ne pouze si na to ztěžovat. Jsou země někde v Africe a jinde ve světě kolem rovníku kde takové teplo nebo možná ještě větší jako nyní je u nás je téměř celý rok a lidí si tam na to až tolik neztěžují a tak proč by se na to měli ztěžovat lidi u nás když to máme jen velmi krátkou dobu v roce. Místo aby si to někteří užívali tak se radějí na to ztěžujou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 4. 8. 2018 14:27

To bude asi tím, že se tam ti lidé narodili a jsou od přírody přizpůsobeni. Těžko by tam žil někdo jako třeba světlovlasí Švédi. I zvířata a rostliny mají pro svůj život určité nároky a podle toho žijí. Na teplo si stěžujou lidi, kterým v horku není dobře, špatně se jim dýchá apod.Asi nejsi moc starý, že to nechápeš. Divím se že už v té Africe nebydlíš. A mimochodem- proč si stěžuješ na zimu, když se ti nelíbí, že si někdo stěžuje na teplo. zcela demokraticky na to i ti mají právo.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků