Počasí

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 28. 6. 2017 19:44

tady tak dusno, že se nedalo dýchat, hned jsem vlezla zpátky do baráku, ve stínu 31 st.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 6. 2017 23:41

Trochu deště by neuškodilo. Poslední dny to vypadá, že na večer asi něco bude, ale prozatím už několik dnů nic. Teplo a dusno je, ale máme léto a tak by to mělo v létě být. Vždy je to mnohem lepší než mráz v zimě.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 6. 2017 07:32

letní horka jsou na místě,když prší aspoň na jaře, ale tady nepršelo vůbec nikdy. Již mi uschl i rybír - kuličky se scvrkly. A to čekám že město vyhlásí zákaz zalévání.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 29. 6. 2017 08:32

Karen tak to musíte mít fakt děsný sucho , když se ti scvrknul rybíz. U nás taky ted dlouho nepršelo, ale občas jsem na něj při zalévání cákla. My máme naštěstí užitkovou vodu. A ted zapršelo, tak to bude zas na chvíli dobrý.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 6. 2017 09:57

Pršet pršelo občas trochu, ale to bylo docela málo na to aby se v zemi vytvořila nějaká dostatečná vláha.
S tím zákazem zalévání to vidím ale jako nesmysl. Vodu stejně nijak moc nezadržíme v zásobě. Něco odteče řekami do moře, něco se vypaří a něco vsákne do země. Něco se sice dá zadržet v přehradách, ale i tak se musí něco odpouštět aby nevyschly řeky a neuhynuly v nich ryby a jiní živočichové kteří tam žijí. Nemusíme vodou zbytečně plýtvat, ale proč se s jejím používáním nějak hodně omezovat? Voda kterou nevyužijeme se stejně ztratí a tak proč ji nevyužít dokud je?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 6. 2017 16:54

Dneska teda byl super liják. Celé dopoledne a ještě odpolko asi do 4hodin padaly provazy vody doprovázené prudkým větrem. Uf, příroda se konečně pořádně napila a hned je líp 8-D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 6. 2017 18:08

U nás taky konečně zapršelo, od včerejška večera 22mm. Hnaly se na nás 4 bouřky a nakonec párkrát zahřmělo a byl klid. Ono není o co stát, hlavně že je voda. Doplnily jsme zásoby, naplnily co se dalo a i půda se trochu nasytila. Klidně ať prší až do konce týdne, jen by to chtělo nějaký mírný deštíček, aby se to stačilo vsakovat. Karen to u nás zase až takové sucho nebylo a hlavně jsme měli ještě dešťovku na zalévání, ale taky už začala docházet. Bylo to jen tak tak.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 6. 2017 18:32

Dnes odpoledne trochu zapršelo ale bylo toho jen tak na zalití zahrady. Ten vítr už několik dnů občas trochu příliš fouká. Zlomilo mi to už muškát v truhlíku a z jabloni padají jablíčka kterých na nich letos ani moc není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2017 06:57

!!!!!! PRŠÍ!!!! KONEČNĚ PRŠÍ!!!! voda teče po silnici....... jaká je to krása!!
A to jsem včera zalila amarylky které mám volně na dvorku nyní jsem pořádně zmokla, když jsem je šla zakrýt igelitem :) :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 7. 2017 16:23

U nás zatím neprší, ale určitě bude průtrž mračen. Ráno jsem umyla okno :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 7. 2017 18:05

No tak tady byla jen ten déšť ráno, i bouřilo, ale napršel jen jeden barel a pak už jen maličká sprška dopoledne a konec. To co bylo v přžedpovědi na 17 hod tak se nám zase vyhlo. nyní je tu dusno ajasno .Zase svítí slunko.
No ale aspoň něco.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 7. 2017 04:42

Okno zůstalo čistý. Spadlo asi 20 kapek. Šlo to všechno kolem nás.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 11. 2017 10:05

Tak už aby tu zase bylo léto se sluníčkem a teplotou tak kolem +/- +30°C. Prozatím kromě asi 2x teplota neklesla pod nulu což je samozřejmě dobře, ale mne by lépe vyhovovala teplota o něco vyšší. Jsem člověk teplomilný.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 23. 11. 2017 15:23

Tak to u nás už dnes přituhlo. Měli jsme 2 pod nulou. Taky zimu moc nemusím, raději jaro.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 11. 2017 17:09

U nás zase jako na toto období bylo docela krásně. Teplota v noci neklesla pod +3°C. Téměř celý den svítilo sluníčko, ale mohlo i trochu více hřát. Teplota přes poledne byla pouze +13°C což je pro mne trochu málo. Odpoledne jsem ještě vybíral ze země cibule gladiolů a mrzly mi při tom ruce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků