Jsem blázen?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Jsem blázen?
Ano 10 %  71%  [ 10 ]
Ne 4 %  28%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 14

Odeslat příspěvekod crosan 6. 4. 2009 18:59

Bělo jestli máš těch lístků více promni je v prstech a podle vůně bys mněla poznat, jestli je to mandarinka nebo pomeranč,
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 6. 4. 2009 20:06

Diky jeste je mam tak male jako v tom kvetinaci od Kamci.Udelam to,jakmile trosku povyrostou.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korm 7. 4. 2009 00:44

taky jsem si dala vyklíčit mandarinku, už jsem ani nečekala, že vyroste a pak jsem najednou s překvapením zjistila, že už je v květináčku pár cm velká rostlinka. teď má tři lístky
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 7. 4. 2009 09:48

Dobry den vsem! :shock: Uz vim co to mam :tleskani ,stacilo si precist par predeslych prispevku a je to venku.MANDARINKA to je :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 25. 5. 2009 15:32

Ahoj,

kdybych teďka zpětně hodnotil sám sebe, kliknul bych na "Ano", tzn. "Jsem blázen." 8-D

Za ten rok a třičtvrtě už se mi ale zklidnily hormony :-[ Ikdyž stále si stojím za svým názorem, že je lepší, když pár neznámých semínek zasadí nějaký nezkušený (ale snaživý) začátečník, kterému po vyklíčení třeba zvadnou, než když by ta semínka vyhodil rovnou do koše.

Mno, udělal jsem si pár fotek toho mála, co mám doma a pár jich sem vložím. Oproti vašim sbírkám je to až nechutně směšné 8-D , ale já jsem na ty zelenáče pyšný. Především proto, že přežily strastiplné období mých začátků. Teďka se už myslím většinou mají slušně. Rozhodně mají všichni pokoj od smutnic 8-P

Taková moje bylinková zahrádka a jedna přeživší jahoda. Jahodníky jsem dostal minulý květen k narozeninám. Minulý rok taky plodily, ale bál jsem se zimy. No a taky jsem to na jaře zvoral, takže přežil jen jeden kousek 8-S To ostatní jsou řeřichy a jedna ředkvička 8-D
Obrázek

Kolopejka (Kalanchoe) - tu jsem koupil na jaře mamce a zatím se jí u nás daří. Neustále kvete a roste. Když jsem ji kupoval, měla světle růžové květy. Teďka mívá sytě červeno-oranžové květy, které postupem času ztrácí sytost a růžoví.
Obrázek

Nedávno zasazené Punica granatum nana
Obrázek

Natalská švestka - dostal jsem ji na podzim od jednoho pěstitele, který se zbavoval části svých rostlin
Obrázek

Jiný druh kalanchoe - na koncích jejich listů rostou nové mladé rostlinky, které po odpadu zakoření - právě pár těch pidi rostlinek mi dal také ten pěstitel
Obrázek

Někdy v zimě zasazené Feichoje
Obrázek

Orchidea cymbidium - jedna z těch, které dostala mamka v zuboženém stavu, ikdyž s krásnými květy. Rychle odkvetla a div přežila.
Obrázek

Hylocereus undatus v pidi provedení :-)) Takový malutký prcek. Je sice starý už jeden a třičtvrtě roku, ale je roztomilý :love: Vypěstovaný ze semínka.
Obrázek

Datle, vypěstovaná ze semene - také přežila celou tu strastiplnou cestu trvající jeden a třičtvrtě roku
Obrázek

Mišpule, ze semínka, nevypadá, že by ji pěstování v bytě nějak vadilo. Stará je asi tak rok nebo třičtvrtě roku.
Obrázek

Stevia rebaudiana - dostal jsem zakořeněný řízek od přítelkyně, na podzim
Obrázek

Jeden z citrusáků vypěstovaný ze semínka, co také přežil celých 1 a třičtvrtě roku, přestože rostl ze začátku v příšerných podmínkách. Bohužel už nevím, co to bylo za semínko.
Obrázek

Znovu hylocereus undatus - vypěstovaný z ovoce pitahaya. Oproti svému roztomilému pidi-bratříčkovi je tenhle doslova obr. Za měsíc bude dvojnásobný 8-D a já budu řešit problém "kam s ním"
Obrázek

Další houževnatý citrusák, jeden a třičtvrtě roku starý, vypěstovaný ze semínka. Taktéž nevím, jestli je to pomeranč, mandarinka nebo grep.
Obrázek

Mučenka jedlá, taky jsem ji na podzim dostal od toho pěstitele
Obrázek
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 5. 2009 15:49

Tak to je paráda :tleskani .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 25. 5. 2009 16:07

Taiko,tak to je krasa :tleskani :tleskani .Pri cteni Vasich prispevku-nazoru-na pestovani nekterych rostlinek,jsem v uplnem uzasu.Mimochodem,drzela jsem Vam vsechny palecky ;-) a stale drzim :tleskani :tleskani :tleskani.Neco jineho je koupit uz hotovou rostlinku a neco jineho,vypestovat si sam.A to se Vam podarilo na jednicku :!: :!: :!: :tleskani :tleskani :tleskani ;-)
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 5. 2009 18:50

Taiko super jen tak dál, :tleskani nejlíp se člověk naučí na vlastních chybách.Tak ať to roste :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 26. 5. 2009 11:00

Děkuji za povzbuzení. Zatím to vypadá, že jsem se dostal do fáze, kdy už si celkem dokážu poradit.

Problémy mám ale se čtyřmi rostlinkami. Všechny čtyři jsem dostal na podzim od toho pěstitele exotických rostlin a u všech těchto čtyř rostlin mi nedokázal říct, co to vlastně je (taky šoupnul semínko do zeminy, ale narozdíl ode mě úplně zapomněl, co to bylo). A jelikož nevím, co to je (ani přibližně), nevím a ni co to potřebuje a jsem odsouzen k hádání. A jsou to malé semenáčky se třemi čtyřmi lístečky.

Ještě ale bojují, takže to rozhodně nevzdávám. U dvou to teďka vypadá, že by se mohli vzchopit. Další se celou dobu ani nehnul (ať jsem jej zaléval, rosil, sušil jak jsem chtěl, on se ani nehnul - ani k lepšímu ani k horšímu) a já jsem udělal chybu v tom, že jsem si řekl, že je něco divně a přesadil jsem ho. A tak se jeho stav trošku zhoršil :-S No a ten poslední jde neustále k horšímu :'(
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 19. 6. 2009 16:20

Tak jsem si vyfotil ty dva kaktusy společně. Ten prťavý a ten velký. Oba dva jsou ze stejného plodu, oba dva stejně staré. A přesto je mezi nimi tak obrovský rozdíl. Přikládám i fotku z dob, kdy oba dva ještě klíčili :-D

Tomu velkému jsem se pokusil postavit nějakou oporu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 19. 6. 2009 16:44

To je uzasne :tleskani :tleskani . :hm Jen by me zajimalo,proc je mezi nimi tak markantni rozdil?Zvlast,pokud jsou pestovany ve stejnach podminkach a mely stejnou peci.Nebo ne? :potichu
Preji i nadale chut experimentovat a pevne nervy v pripade,ze se snad neco nezdari.
Bělena
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků