Mohou ptáci zlikvidovat úrodu angreštu?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod minervistka 1. 5. 2018 18:01

Dobrý den,již druhým rokem se potýkám s problémem zmizelé úrody angreštu. Během dne (nebo noci?) mi z keřů zmizí veškerá úroda zralého angreštu. Mohou ho zlikvidovat ptáci? Tak jako v případě rybízu či černých jeřabin? A pokud ne, je na vině jiné zvíře? Nebo se mám obávat lidského faktoru? Děkuji za případné rady.
minervistka

Odeslat příspěvekod rajsa 2. 5. 2018 11:28

Tak to se mi nestává, spíš mi ho napíchají vosy. Borůvky a jeřabiny musím krýt sítí a rybíz sklízím postupně a ptáci už jen paběrkují, nikdy se do něj nepustili likvidačně. Ale angrešt mi nic kromě vos nelikviduje. Jedině ho otrhat dřív, radši něco, než nic.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minervistka 2. 5. 2018 18:41

Děkuji za odpověď, no mi ho průběžně trháme, ale právě než jsme stihli dotrhat, tak polovina úrody byla pryč. A najednou - což je divné.
minervistka

Odeslat příspěvekod Klivie 3. 5. 2018 20:04

Jo můžou, dokonce i rybíz. A to může být ještě zelený, vůbec jim to nevadí. O borůvkách ani nemluvím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellen 5. 5. 2018 12:07

Zkuste dát kameru. Fotopast, třeba si od někoho půjčte. To je jistota.
hellen

Odeslat příspěvekod minervistka 5. 5. 2018 16:08

I to nás už napadlo :-P, asi budu muset vyzkoušet co se dá :-D pokud chci mít aspoň nějakou úrodu. Díky za radu
minervistka

Odeslat příspěvekod šamanka 10. 5. 2018 16:43

U angreštu se mi to moc nestává, mám keřové, ale pokud plody zůstanou na větvích a přezrají, tak najednou opadají, ale to by byly vidět na zemi. Rybízu mi zmizelo za jediný den asi 30l a mohli za to ptáci - 2 rudé keře obrali dohola jen stopky zůstaly. Bílého vedle si ani nevšimli. A cca 15kg zralých broskví zlikvidovali sršni - otrhala jsem jen dokonale čisté pecky
šamanka

Odeslat příspěvekod Návštěvník 13. 5. 2018 18:36

Děkuji za odpověď, takže mám pocit, že na vině bude asi ten "lidský" faktor :-(
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žak 1. 6. 2018 05:27

Mně se osvědčily cedule tohoto znění-Pozor! Pozemek a rostliny na něm jsou průběžně ošetřovány různými chemickými prostředky proti chorobám a škůdcům. Jejich konzumace, zkrmování i používání k dekoračním účelům mohou způsobit vážné zdravotní potíže, úhyn zvířat a smrt člověka!!! Plocha takto obhospodařovaná je navíc z bezpečnostních důvodů opatřena kamerovým systémem s nejvyšším stupněm rozlišení, napojeným na pult Policie ČR. -Účinek se dostavil okamžitě-důkaz, že zloděj je rodu lidského , obdařen jistou dávkou inteligence, pudem sebezáchovným, takovým, který co sluníčko ukázalo dříve za měsíčku bral. Tož asi tak...
Žak

Odeslat příspěvekod Návštěvník 3. 6. 2018 19:57

Tak to je velmi účinné, to stojí za zvážení - díky za radu :-)
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků