Jak fotit

Diskuse na témata, která se přímo netýkají zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Marný Tomáš 20. 4. 2009 20:19

Toto téma jsem založil aby se zde Tomáš Marný (Zdeněk) mohl vyjádřit jak kvalitně a ostře fotit. Pokud ostatní máte nějaké zkušenosti s focením klidně také napište.
Pro začátek je tu odkaz na jeho fotky, bohužel jich je poměrně málo.
http://picasaweb.google.cz/zdekra/Sukul ... irectlink#
Marný Tomáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 20. 4. 2009 20:28

Dík ale kvítka i když ne jen sukulentní jsou moc pěkné masožravka na jedničku :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 4. 2009 11:36

Dívala jsem se na ten rozdíl fotky motýla, ale já to mám kolikrát nastavené na makro a stejně to mám rozmazaný :hm . Prostě kdo umí, umí :twisted: a já koukám :shock: .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 21. 4. 2009 12:42

Ale děvčata, že si s tím lámete hlavu, když nejde o život..... když se budu chtít podívat tak tam uvidím i to co tam nenííííííííí
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korm 21. 4. 2009 14:55

jakej rozdíl fotky motýla?
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 4. 2009 15:14

No,panTomáš to tam má vyfocené názorně. Když se vyfotí motýl makro a bez. Když je to bez, tak je to trochu rozmazané.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 4. 2009 16:11

No a co, že je to rozmazané, nejsme tady na digi foto. Za chvíli se budete bát sem dát fotku,když mu na to skočíte. ]:-< :twisted: >:-(
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 21. 4. 2009 17:10

Kytka je snad statický objekt, nehýbe se, ani nikam nechodí. Tak jaképak rozmazané, každý normální člověk umí zaostřit i na makro a když ne, tak to v náhledu vidí. Když to sem dá rozmazaný, je to jeho vizitka. Nikde nebylo řečeno, že se sem smějí dávat jen kvalitní fotky - to bych nechala na svědomí každého, s čím sem leze. Pokud mi tu někdo poradí, jak na to, aby byla fotka kvalitní a pěkná, pak to beru jako radu a děkuji za ni, jestli je to provokace, nechápu její účel.
Naposledy upravil dama 55 dne 22. 4. 2009 08:13, celkově upraveno 1
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 21. 4. 2009 19:44

souhlasím s Dani,nejsme na digifóru,na druhou stranu to vidím tak,že každý se rozmyslí jakou fotku sem dá,určitě ne takovou,na který není vidět co tam je,tak asi tak ;-)
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 21. 4. 2009 20:26

no já bych to hlavně zase tak neřešila. řekla bych, že marný tomáš to tu založil proto, že má z tomáše marnýho akorát tak srandu a nebo dokonce tomáš marný má srandu z nás všech, i když se tu vyjadřoval, že on marný tomáš není.
se svym foťákem se stejně musí každej naučit sám.
když je tu fotka, ze který je něco hůř vidět, tak je to blbý. ale asi to ten člověk líp neumí a chce to sem dát, ostatní se s tim vypořádaj. urč. vizitka to možná je, ale zase tak strašně bych to nebrala, prostě to někomu nejde, ale snaží se.
a každej normální člověk asi na makro zaostřit neumí. každýmu holt nejde pracovat s foťákem, tak jako třeba s počítačem a s normalitou to snad nemá nic společnýho. to bych taky mohla říct že každej normální člověk umí vložit obrázek do fóra, přitom s tim jsou tady problémy docela velký.
mně se taky hůř kouká na hodně rozmazanou fotku, ale co má ten člověk dělat, když se chce pochlubit a líp to neumí.
no já nevim. každopádně to album z prvního odkazu není žádná poučná ukázka, ale marný tomáš si z toho podle mě naopak dělá legraci, tak to neberte tak vážně.
no a radku, aby tě to tak neodrazovalo a aby se do tebe někdo nenavážel, prostě nefoť ty kytky tak strašně zblízka a bude to lepší. vždyť to nemusí bejt nutně do detailu. když budeš dál, tak tam toho pořád bude vidět dost a bude to lepší než rozmazaná fotka z 20 cm vzdálenosti
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 4. 2009 18:13

Jasné já se to naučím ale až někdy ....
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 22. 4. 2009 19:05

hehe to znám, novej foťák mám už přes rok a chci se s tim naučit fakt pořádně, využívat manuální nastavení a tak, ale pořád jsem se k tomu nedostala a fotím jak to vyjde..
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 4. 2009 19:15

No já si půjčuji od manželky ale neumím s ním opravdu nemám k tomu nějak blízko ale kvůli vám se to naučím snad
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 19:16

Snaž se :D :-P
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liba6 22. 4. 2009 19:24

šak ono to není tak těžký,když budeš potřebovat,my ti poradíme
liba6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků